Skocz do zawartości
eSuit

Dziwny "elektryczny" dźwięk chłodzenia AiO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zakupiłem chłodzenie Silentium PC NAVIS EVO ARGB 240mm do nowej obudowy też Silentium PC Regnum.

Wszystko jest złożone i działa ale zauważyłem że pompa od chłodzenia CPU non stop daje taki dźwięk elektryczny, statyczny- nie wiem jak to dokładnie nazwać ale chodzi jak lodówka... :/

Uprzedzając pytania, odłączałem po kolei wszystkie wentylatory i sprawdzałem co może powodować taki dźwięk, padło na pompkę na CPU.

Zauważyłem też że temp czasem na procesorze w IDL potrafią nagle z 32C podskoczyć na parę sekund do 55 - też trochę dziwne.

Załączam filmik z tel. ale słychać takie buczenie elektryczne.

Czy to jest normalne czy lepiej zwrócić i kupić ewentualnie coś innego ?

Nawet siedząc w słuchawkach ciągle to słyszę i irytuje mnie niemiłosiernie.

 

https://imgur.com/F4RgZRh

 

Z góry dziękuję

Edytowane przez eSuit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SilentiumPC Navis RGB 360 i nie mam takiego dźwięku pompa jest bezgłośna.

Na wyłączonych wentylatorach mam około 50stC podczas przeglądania neta oglądania YT a na włączonych nie testowałem.

W grach temp. stabilizuje się na około 67stC z wyłączonymi wentylatorami czasem się włączą leniwie na 300obr by zbić temp. ale pompy nie słychać.

Kompa mam chłodzonego głównie pasywnie wentylatory tylko w sytuacjach jak już trzeba.

 

Oddawałbym na gwarancję z dopiskiem - głośna i bulgocząca praca pompy.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej pompki - jeśli faktycznie jest to głośne to są dwie opcje. Albo masz w pompce jakiś bąbel powietrza, albo trafiłeś jakąś słabą sztukę. Jak "potrzepiesz kompem/chłodzeniem" to możliwe, że bąbel się przesunie. Albo lekko ścisnąć (nie za mocno bo możesz uszkodzić) jeden z węży by wytworzyć ciśnienie w układzie, które wypchnie bąbel. Wtedy trzymasz tak to dłuższą chwilę. Samego dźwięku na filmie nie słyszę zbyt wyraźnie (pewnie kwestia telefonu)

 

Co do samego skakania temperatur - najpewniej coś w tle Ci nagle obciąża proca i schodzi. Sam windoze tak potrafi. To dość normalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk słychać w miarę na filmiku, po prostu jakby chodziło jakieś urządzenie elektryczne, ciężko to opisać " buczy prądem " ?

Próbowałem majtać, ściskać wężyk ale dźwięk się nie zmienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...