Skocz do zawartości
mxm86m

[5000-5500] Laptop do gier z gtx 1660ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Poszukuję laptopa do gier za 5000-5500 zł z ekranem 17.3 o wysokiej rozdzielczości. Ma to być laptop do gier singlowych, ale też zagram w jakiegoś online fps i mmorpg. Na chwilę obecną wytypowałem trzy modele:

1. MSI gl 73 https://www.x-kom.pl/p/503175-notebook-laptop-17-3-msi-gl73-i7-9750h-32gb-1tb-256-win10x-gtx1660ti.html

2. MSI gl 75 https://www.x-kom.pl/p/513909-notebook-laptop-17-3-msi-gl75-i7-9750h-16gb-256-1tb-gtx1660ti-120hz.html

3. Lenovo legion y540 https://www.x-kom.pl/p/507080-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-480-gtx1660ti.html

 

Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów. Chodziłem trochę po sklepach w tym tygodniu i nie znalazłe wybranych modeli, w większości były go 15 calowe, pokrewne modele z matrycami które mnie nie zachwyciły. Niby ips 120 i 144 hz a kolory wyblakłe i ogólnie ciemne, jak rozjaśniam matrycę to kolory jeszcze gorsze. Porównując do mojego 10-letniego laptopa to matryce są porównywalne lub gorsze.

Trochę czytałem o matrycach msi 60hz i 120hz i mam straszny mętlik. Lenowo podobno też nie zachwyca mimo ips i 144hz. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Będę grał w wieśka, asasynów, stalkera i tes i masę innych gier, które kupiłem a nie ograłem bo obecny laptop na to nie pozwala. Na pewno w jakieś internetowe strzelanki też zagram więc nie wiem którą matrycę z jakim odświeżaniem wybrać.

Informatyk z pracy mówił, że nie ma sensu nic poza 60hz bo stutering może być i tak więcej fps karta nie wygeneruje, a później podsyła mi msi gl 75.

 

Mam jeszcze pytanie w kwestii windowsa. Chcę zainstalować 7, ale nie wiem czy nie będzie problemów ze sterownikami?

W kwestii powyższych linków nie wiem czy to taka dziwna specyfikacja sklepy czy ograniczenia sprzętowe. Czy będzie możliwość w/w laptopach dokupić dysk ssd o dużej pojemności przy jdnoczenym dysku hdd?

 

Jestem otwarty też na inne propozycje laptopów.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale procesory 4 rdzeniowe nie wchodzą w grę, uważam że szybko taki laptop się zestarzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grał w wieśka, asasynów, stalkera i tes i masę innych gier, które kupiłem a nie ograłem bo obecny laptop na to nie pozwala. Na pewno w jakieś internetowe strzelanki też zagram więc nie wiem którą matrycę z jakim odświeżaniem wybrać.

Do pierwszej części wystarczyłaby z powodzeniem matryca 60 Hz ale przy strzelankach odczujesz największa korzyść własnie ze 120/140 Hz także szedłbym w tą stronę.

 

Informatyk z pracy mówił, że nie ma sensu nic poza 60hz bo stutering może być i tak więcej fps karta nie wygeneruje, a później podsyła mi msi gl 75.

No bo taki z niego informatyk jak z koziej dupy trąba. Tam gdzie będziesz chciał mieć dobrą oprawę wizualną ustawiasz detale na maxa i masz nadal co najmniej 60 FPS z tą kartą a tam gdzie liczy się czas reakcji czyli strzelanki - zjedziesz z detalami i cieszysz się ze 144Hz ekranu. Łap test w grach tej karty: Link

Swoją drogą MSI mają matryce TN czyli kolory zmieniają się w zależności od kąta patrzenia także ja osobiście MSI odrzucam zawsze na wstępie z tego tytułu.

 

Mam jeszcze pytanie w kwestii windowsa. Chcę zainstalować 7, ale nie wiem czy nie będzie problemów ze sterownikami?

Sterowniki jak sterowniki, problem jest w tym że Windows 7 nie zainstalujesz bez przeróbek na najnowszych procesorach intela.

 

Z tych które podałeś wybrałbym Legiona jeśli strzelanki nie są większością. Jeśli jednak zależałoby Ci na 120/144 HZ to zastanowiłbym się poważnie nad:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 5499 zł

Matryca matowa IPS 144 Hz. i7-9750H + GTX 1660 Ti . Jest to wersja max-q karty czyli o obniżonym taktowaniu co daje -10% wydajności względem normalnej wersji tej karty. Fizycznie jednak jest to ta sama karta a dzieki temu zabiegowi laptop ma świetne wyniki temperatur i głośności. Podsyłam Ci bardzo obszerny test tego modelu: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale procesory 4 rdzeniowe nie wchodzą w grę, uważam że szybko taki laptop się zestarzeje.

Jeśli myślisz tylko o graniu, to karta graficzna jest pierwszym elementem, który się zestarzeje. Z twoich propozycji Y540 jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion Y540-17 jest jak najbardziej dobrym wyborem.

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1660Ti - 5349zł

Ekran Legiona ma dobre kolory i smukłe obramowanie, co sprawia, że jest elegancki. Opcjonalnie w droższej o 150zł wersji z pojemniejszym dyskiem SSD 960GB.

 

MSI GL75 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 120Hz - 5149zł

Jeżeli grasz w szybkie gry FPS, to lepszy będzie laptop z matrycą 120Hz. MSI GL75 polecam w tańszej wersji z jednym dyskiem. Jako drugi dysk na gry można w przyszłości dokupić osobno dysk SSD 2,5", który jest od HDD szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz jeszcze rozważyć:

Acer Nitro 5 i7-9750H/8GB/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz za 5549zł

To b.dobry laptop ze 144Hz matową matrycą FHD IPS, pojemnym 512GB dyskiem SSD na PCIe oraz pełnym GTX'em 1660Ti, czyli kartą graficzną o wyższej wydajności względem wersji MAX-Q. Układ chłodzenia jest dosyć dobry jak na te podzespoły. Jest tu co prawda 8GB pamięci, ale ten element można wymienić. W cenie co ważne jest już system operacyjny Windows 10.

Na nowych laptopach może być problem z instalacją Windowsa 7, dodatkowo system już wkrótce straci wsparcie wiec moim zdaniem lepiej już pójść w najnowszą wersję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Oglądałem trochę laptopy w media markt, euro rtv x kom, ogólnie tak sobie wrażenia. Znalazłem msi gl73 i kolor były całkiem całkiem, ale obok stał 15 acer nitro 5 i miał ładniejsze kolory ale nic więcej obsługa mi nie potrafiła powiedzieć ani pokazać (barany wszędzie barany i idioci). Zauważyłem, że w 15 są ładniejsze kolory niż w 17. Zawidowem się na HP pavilon 17 ciemny ekran, ładne zielone podświetlenie. Czytałem artykuły które mi podrzuciliście. Wszędzie chwalą tą tn od msi ale już z 120hz nie jest dostępna.

 

W tej recenzji chwalą matrycę ale nie wiem czy to jest matryca IPS-Level https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html. Czytałem tu na forum że ma słabe odwzorowanie kolorów. W legionie na tym samym portalu portalu wyszło niby gorze odwzorowanie kolorów, ale ogólnie jest porównywalna. W legionie na youtubie na filmikach w niektórych grach fps widziałem mocniejsze rozmycie. Znalałem na jednym kanale gdzie koleś chwali ips level w gl 63 nie wiem czy to te same matryce, tylko inny rozmiar.

 

Ogólnie będę grał na ustawianiach wysokich żeby mieć 80+ klatek, więc na razie zawęziłem wybór do gl 75 i legiona. Proszę o opinię co do tych dwóch modeli.

 

W tygodniu sprawdzę jeszcze acera. Spytałem się kolejnego informatyka, chociaż on jest bardziej programistą i mówił, że w tej cenie to lenovo jest lepsze, acer i msi się psują, ale co to nie powiedział.

 

Mam jeszcze gorszy bałagan w głowie przez te wszystkie testy i opinie proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

 

 

 

PS. Nie wiem czy to youtube czy mi się tylko wydaje ale Widźmin wygląda ładniej na msi gl73 niż na legionie, ale może mi się tylko tak wydawać.

Edytowane przez mxm86m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra TN'ka prócz kątów widzenia nie ustępuje w niczym IPS'owi, a często nawet w wielu aspektach jest lepsza od przeciętnych IPS'ów.

MSI zazwyczaj montuje dobre matryca, choć nie zawsze są to IPS'y.

W Nitro 5 17" powinna być taka sama matryca jak w Heliosie, czyli N173HCE-G33 czyli ze 100%sRGB, choć nie aż tak jasna (max. 306cd/m2).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem się kolejnego informatyka, chociaż on jest bardziej programistą i mówił, że w tej cenie to lenovo jest lepsze, acer i msi się psują, ale co to nie powiedział.

 

Informatyk to nie jest osoba która z definicji zna się na sprzęcie. Gdybyś się zapytał serwisanta w serwisie laptopów to mogłaby to być jakakolwiek opinia. Zdecydowana większość "informatyków" nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie. Ba, niektórzy nie potrafią nawet sami naprawić komputera jak coś się zepsuje. Informatyka to zbyt szerokie spektrum tematów żeby każdy znał się na wszystkim. Jedno natomiast łączy prawie wszystkich informatyków "po studiach" - są święcie przekonani o swojej zajebistości i nieomylności. Trust me, pracuję w tej branży.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...