Forum PCLab.pl: Przesyłki z alieexpress - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przesyłki z alieexpress Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Październik 2019 - 23:15

Witam mam pytanko na temat przesyłek z alieexpress, od jakiegoś czasu krążyły plotki że poczta wprowadza cła i opłaty gdzieś mignął mi taki artykuł, jak to wygląda w rzeczywistości? Będę chciał pewnie pare drobiazgów zamówić kwoty raczej nei większe niż 30zł i czego mogę się spodziewać od strony poczty polskiej?

#2 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2019 - 23:35

Poczta nie wprowadziła ceł wczoraj. Były już od dłuższego czasu, tylko nie zawsze były naliczane.
W teorii jeżeli przesyłka z Ali ma wartość niższą niż 150 Euro, to cła nie będzie. Może się jednak zdarzyć, że zostanie naliczony VAT (niezależnie od kwoty).
Na terenie UE obowiązuje co prawda zwolnienie z płacenia VATu dla przesyłek o wartości mniejszej niż 22 Euro, ale przepis ten nie obowiązuje we Francji i.. Polsce, gdzie VAT powinien być doliczany niezależnie od kwoty.
A teraz praktyka. Raz mi tylko naliczyli Cło i VAT jak kupowałem telefon. Wszystkie inne przedmioty dochodziły bez dodatkowych opłat.

#3 Użytkownik jest niedostępny   KUBATRIX 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 00:07

A skąd na granicy wiedzą jak wartość ? Zaglądają w paczki co jest w środku ? Czy chińczyk pisze na paczce wartość przesyłki ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 00:38

Zobacz postnarmiak, o 17 Październik 2019 - 23:35, napisał(a):

Poczta nie wprowadziła ceł wczoraj. Były już od dłuższego czasu, tylko nie zawsze były naliczane.
W teorii jeżeli przesyłka z Ali ma wartość niższą niż 150 Euro, to cła nie będzie. Może się jednak zdarzyć, że zostanie naliczony VAT (niezależnie od kwoty).
Na terenie UE obowiązuje co prawda zwolnienie z płacenia VATu dla przesyłek o wartości mniejszej niż 22 Euro, ale przepis ten nie obowiązuje we Francji i.. Polsce, gdzie VAT powinien być doliczany niezależnie od kwoty.
A teraz praktyka. Raz mi tylko naliczyli Cło i VAT jak kupowałem telefon. Wszystkie inne przedmioty dochodziły bez dodatkowych opłat.

Dzięki, oby mi nie naliczali jakichś śmiesznych kwot bo nawet na te bombelkowe 500zł z kilku przesyłek by nie uzbierali :E

#5 Użytkownik jest niedostępny   yojo2 

• 2A03
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 03:39

Zobacz postKUBATRIX, o 18 Październik 2019 - 01:07, napisał(a):

A skąd na granicy wiedzą jak wartość ? Zaglądają w paczki co jest w środku ? Czy chińczyk pisze na paczce wartość przesyłki ?
Na paczce jest zadeklarowana wartość, a w razie kontroli dostaniesz pismo od celników z prośbą o wysłanie dokumentów na maila, w którym będzie opis co znajduje się w paczce i ile jest warte (screeny z aukcji/oferty, dowód zapłaty, etc.). Paczka nie jest otwierana, a przynajmniej mi się to nie zdarzyło.

Zobacz postnarmiak, o 18 Październik 2019 - 00:35, napisał(a):

A teraz praktyka. Raz mi tylko naliczyli Cło i VAT jak kupowałem telefon.
Nie ma cła na elektronikę. Raczej Ci naliczyli sam VAT 23% + koszt obsługi.

Ten post był edytowany przez yojo2 dnia: 18 Październik 2019 - 03:43

#6 Użytkownik jest niedostępny   bartoleq 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 08:10

Zobacz postyojo2, o 18 Październik 2019 - 04:39, napisał(a):

Na paczce jest zadeklarowana wartość, a w razie kontroli dostaniesz pismo od celników z prośbą o wysłanie dokumentów na maila, w którym będzie opis co znajduje się w paczce i ile jest warte (screeny z aukcji/oferty, dowód zapłaty, etc.). Paczka nie jest otwierana, a przynajmniej mi się to nie zdarzyło.Nie ma cła na elektronikę. Raczej Ci naliczyli sam VAT 23% + koszt obsługi.

A ja miałem otwieraną paczkę. Była naklejka informująca o rewizji, informacja o wadze przesyłki przed i po rewizji, całość później na nowo oklejona taśmami poczty polskiej.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 12:47

Zobacz postBombelekLP, o 18 Październik 2019 - 00:38, napisał(a):

Dzięki, oby mi nie naliczali jakichś śmiesznych kwot bo nawet na te bombelkowe 500zł z kilku przesyłek by nie uzbierali :E

Ale jak już naliczą to koszt może nawet przewyższyć wartość towaru przy tanich paczkach, bo dojdą jeszcze opłaty za obsługę od poczty. Wyliczenia dla towaru o wartości 30zł (7,8USD):

Dodaj obrazek

Zobacz postyojo2, o 18 Październik 2019 - 03:39, napisał(a):

Nie ma cła na elektronikę. Raczej Ci naliczyli sam VAT 23% + koszt obsługi.

Oczywiście że jest, na przykład:

Smartfony: 0%

Tablety: 0%

Smartwatche: 0%

Drony: 0%

Laptopy: 0%

Części komputerowe, podzespoły: 0%

Klawiatury 2.7%

Power banki 3.3%

Słuchawki 2%

#8 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 14:10

Zobacz postCamis, o 18 Październik 2019 - 12:47, napisał(a):

Ale jak już naliczą to koszt może nawet przewyższyć wartość towaru przy tanich paczkach, bo dojdą jeszcze opłaty za obsługę od poczty. Wyliczenia dla towaru o wartości 30zł (7,8USD):

Dodaj obrazek

Oczywiście że jest, na przykład:

Haha no to pięknie,człowiek zamawia od chińczoków bo taniej a tutaj na takiego wała można trafić, trochę tak jakbyś do sklepu poszedł i każdy pracownik obowiązkowo musiałby cię oprowadzić po sklepie, jeszcze zajrzeć do opakowania od produktu czy bez uszkodzeń przyszedł no i wszystko oczywiście bez zgody klienta za opłatą. Ogólnie zauważyłem że PP zaczęła korzystać sobie na popularności bo jeszcze jakiś czas temu za polecone płaciłem po 12zł a teraz 18.. toć kurier już taniej zaczyna wychodzić.

Strasznie bez pomyślunku jest to zrobione zwykłe naciąganie w dodatku "zalegalizowane"

Ten post był edytowany przez BombelekLP dnia: 18 Październik 2019 - 14:18

#9 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 15:20

Na szczęście male paczki przeważnie olewają całkowicie :E

#10 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2019 - 16:02

Zobacz postBombelekLP, o 18 Październik 2019 - 15:10, napisał(a):

Strasznie bez pomyślunku jest to zrobione zwykłe naciąganie w dodatku "zalegalizowane"

A ja myślę, że jest to całkiem przemyślane ;)

#11 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 01:06

Zobacz post209458, o 18 Październik 2019 - 16:02, napisał(a):

A ja myślę, że jest to całkiem przemyślane ;)

:lol2:

Strona 1 z 1