Skocz do zawartości
mods

Niezawodny laptop do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop do 5000zł, najlepiej wersja biznes

 

 


  •  
  • Priorytetem jest niezawodność, dobre zawiasy, materiały wykończeniowe
  • Internet, filmy, muzyka, fotografia, programy biurowe
  • Czas pracy baterii i waga laptopa nie ma znaczenia
  • 15 – 17cali
  • Preferuje: Dell , Lenovo
  • SSD - powyżej 350GB
  • 16GB pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wręcz idealny kandydatem będzie:

Dell Latitude 5500 i5-8265U/16GB/480/Win10P - 4899 zł

 

Idealnie spełnia wszystkie wymagania , matryca matowa IPS, gwarancja 36 miesięcy ;)

 

Alternatywnie - tańszy model ale nadal z serii biznesowej na 36 miesięcznej gwarancji i nadal spełniający wszystkie kryteria:

Dell Vostro 5581 i5-8265U/16GB/480/Win10P - 3649 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E590 i5-8265U/16GB/512/Win10P za 3799zł

To konkurent dla Vostro 5581. Ten model ThinkPada jest wyposażony w aluminiową obudowę, matową matrycę FHD IPS oraz wygodną klawiaturę z trackpointem i sekcją numeryczną.Na wyposażeniu znalazł się też Windows 10 w wersji PRO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenia.

A co myślicie o tych propozycjach?

 

Dell Vostro 5581 – ok. 4800zł

Dell Vostro 5581

Uwagi:

powiększony o dysk 512GB

To co wkurza to jedynie brak klawiatury numerycznej. W sprzęcie tej klasy nie wypada.

 

Lenovo ThinkPad E590 – ok 5400zł

Lenovo ThinkPad E590

Uwagi:

powiększony o dysk 512GB oraz pamięć 16GB

ponad budżet niestety

 

Kusi mnie Dell ze względu na 3 lata gwarancji. Kwestia wyboru czy Latitude czy Vostro.

Nie mam pojęcia jak z jakością Lenovo seria ThinkPad, ale ktoś kto daje gwarancje na produkt za 5000zł tylko na rok nie wzbudza zaufania.

Edytowane przez mods

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych propozycjach?

 

Dell Vostro 5581 – ok. 4800zł

Dell Vostro 5581

Uwagi:

powiększony o dysk 512GB

To co wkurza to jedynie brak klawiatury numerycznej. W sprzęcie tej klasy nie wypada.

 

 

Ale po co chcesz wyrzucać 1100 zł w błoto ? i7-8565U to jest dokładnie ten sam procesor co i5-8265U tyle że z lekko wyższym zegarem (głownie maksymalnym zegarem trybu turbo który i tak jest osiągalny tylko przez kilkanaście sekund a później spada). Grafika MX130 to poziom grafiki zintegrowanej więc też totalny bezsens... Odnoszę się do różnic względem mojej propozycji z tego postu wyżej

 

Tutaj masz porównanie wydajności tych procesorów jeśli mi nie wierzysz - różnica to max 10% Porównanie - link

 

Edit: z Thinkpadem od przemekana robisz dokładnie to samo - wywalasz kasę w błoto płacąc za marketingową papkę od Intela

 

Nie mam pojęcia jak z jakością Lenovo seria ThinkPad, ale ktoś kto daje gwarancje na produkt za 5000zł tylko na rok nie wzbudza zaufania.

 

Gwarancja jest 3 letnia, przecież masz to napisane w naszych propozycjach z x-kom. Skoro kuźniewski daje 1 rok to jego sprawa.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego ten E590 od kuźniewskiego jest z RX550, co sprawia, że ThinkPad jest głośny i ciepły.

ThinkaPady E590 są OK, ale bez dedykowanej karty graficznej (tylko integra). Tu masz test tego laptopa co podałeś: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E590-i7-RX-550X-SSD-FHD-Laptop-Review.421412.0.html#toc-verdict

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje.

Faktycznie procesor i5-8265U w zupełności wystarcza i nie ma sensu przepłacać za i7.

Zastanawiam się tylko czy grafika "Intel UHD Graphics 620" to jest dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy grafika "Intel UHD Graphics 620" to jest dobry pomysł?

 

Oczywiście że tak, dlaczego miałby być zły ? Do podanych przez ciebie zastosowań nie ma znaczenia jaką będziesz miał grafikę.

 

Jako ciekawostka - można na dziej uruchomić nawet Wiedźmina 3 - to tak żeby uzmysłowić Ci czym aktualnie są zintegrowane karty graficzne bo chyba nie jesteś tego świadom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie nie równa się komfortowane granie. Chyba, że dla Ciebie komfortowane granie, to rozdzielczość 1280x720, najniższe ustawienia i 20fps.

 

Dlatego napisałem to jako ciekawostkę. Dodatkowo autor nie pisze nigdzie o potrzebie uruchamiania jakiejkowiek gry. Ciekaw jestem jak twoje mądre rady mają się do polecania GTX 1050 jako alternatywy do GTX 1650 w tym wątku kiedy ktoś faktycznie szuka laptopa do gier a ty polecasz mu coś o połowę mniej wydajnego.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o czymś takim?

Dell Vostro 7590

 

Co prawda ponad budżet, ale czy warto?

Czy ten procesor "Intel Core i5 9300H" jest wart tej ceny? Czy jest duża różnica pomiędzy i5-9300H a i5-8265U ?

 

Szukam czegoś na lata, więc chce aby to był przemyślany wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoich zastosowaniach nie ma żadnej różnicy pomiędzy i5-9300 a i5-8265U.

Ile byś nie wydał nie ma znaczenia, każdy laptop zestarzeje się tak samo (komputery już prawie wcale się nie "starzeją", na pewno nie tak jak 10 lat temu).

Do zastosowań o których piszesz wystarczyłby laptop poleasingowy sprzed 5 ponad lat badź najtańszy i3 rocznik 2019 i nie zauważyłbyś prawie żadnej różnicy.

Za bardzo patrzysz na cyferki

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie się w tym za bardzo, stąd moje pytania i zastanawianie się.

Nigdzie nie znalazłem porównania pomiędzy i5-9300H a i5-8265U, stąd też przed wydaniem własnych pieniędzy poszukuje takich informacji.

 

Bo jak tu rozumieć laptop Dell Latitude 5500 za 4900zł z parametrami takimi samymi jak Dell Inspiron , który kosztuje ponad 1000zł mniej. Co jest wartego w tym Dell Latitude czy nawet Dell Vostro?

Może masz rację , że bez sensu wydawać 5000zł, ale w drugim poście poleciłeś laptop za prawie 5000zł, więc nie rozumiem czemu skoro się znasz w temacie to polecasz wygórowane laptopy względem moich potrzeb. Mogłeś od razu powiedzieć , że dla mnie najlepszy będzie za 2000-2500zł. Ja nie napisałem dolnej granicy, a górną tylko.

 

Głównym priorytetem jest niezawodność, dobre zawiasy, materiały wykończeniowe, ale widzę , że kupując laptop za jakąkolwiek cenę nie mam gwarancji tych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak tu rozumieć laptop Dell Latitude 5500 za 4900zł z parametrami takimi samymi jak Dell Inspiron , który kosztuje ponad 1000zł mniej. Co jest wartego w tym Dell Latitude czy nawet Dell Vostro?

Może masz rację , że bez sensu wydawać 5000zł, ale w drugim poście poleciłeś laptop za prawie 5000zł, więc nie rozumiem czemu skoro się znasz w temacie to polecasz wygórowane laptopy względem moich potrzeb. Mogłeś od razu powiedzieć , że dla mnie najlepszy będzie za 2000-2500zł. Ja nie napisałem dolnej granicy, a górną tylko.

 

Głównym priorytetem jest niezawodność, dobre zawiasy, materiały wykończeniowe, ale widzę , że kupując laptop za jakąkolwiek cenę nie mam gwarancji tych parametrów.

 

Poleciłem Ci Latitude i Vostro, ponieważ napisałeś:

 

Laptop do 5000zł, najlepiej wersja biznes

[*]Priorytetem jest niezawodność, dobre zawiasy, materiały wykończeniowe

 

Różnica wynika własnie z dłuższej gwarancji (NBD w przypadku Della) oraz o wiele lepszego wykonania. To własnie robi z laptopa sprzęt na lata a nie podzespoły którymi starasz się kierować szukając lepszych ofert. Gdybym uważał że potrzebujesz takich podzespołów to bym Ci je polecił. Po prostu dopasowałem ofertę do tego co potrzebujesz i do wymagań jakie stawiasz przed laptopem. Dlatego też powstrzymuję cię przed wyrzuceniem kasy w błoto na nieistotne elementy a jednocześnie nie proponuję nic tańszego bo wtedy nie będą spełniać oczekiwań które podałeś (głównie biznesowość i gwarancja).

 

Żeby laptop był tańszy a zarazem nie odbiegał jakością wykonania to musi to być aluminium, wtedy poleciłbym Ci:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 Silver - 3299 zł

Laptop bardzo dobrze wykonany, z matrycą IPS, wszystkiem czego potrzebujesz - dobrym procesorem, 16 GB RAM, 1 TB dyskiem SSD, podświetlaną klawiaturą itp itd. Nie jest to jednak laptop biznesowy.

 

Ps. Nie da się ukryć że zarabiam na reflinkach i oczywistym jest że zależy mi byś kupił w x-kom a nie w kuzniewski.pl ale zwróć uwagę na to, że coś co jest standardem w innych sklepach (3 lata gwarancji) jest dopiero za dopłatą ok. 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 z literką H na końcu są procesorami wydajniejszymi (szczególnie przy długotrwałym obciążeniu) od i5 niskonapięciowych- tych z literką U na końcu.

Seria Inspiron jest serią konsumencką, Vostro i Latitiude to serie biznesowe-lepiej wykonane, ale też i kierowane do określonego grona klientów - w tym wypadku biznesowych/korporacyjnych.

Czy warto Vostro- na tle Latitude myślę że tak, jest zgrabniejszy (moim zdaniem), a przy tym lepiej wyposażony (chociażby procesor), tym bardziej że różnica to raptem 350zł, co przy tym budżecie nie jest jakąś zastraszającą wartością.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Ci Latitude i Vostro...

 

Różnica wynika własnie z dłuższej gwarancji (NBD w przypadku Della) oraz o wiele lepszego wykonania. To własnie robi z laptopa sprzęt na lata a nie podzespoły którymi starasz się kierować szukając lepszych ofert. Gdybym uważał że potrzebujesz takich podzespołów to bym Ci je polecił. Po prostu dopasowałem ofertę do tego co potrzebujesz i do wymagań jakie stawiasz przed laptopem. Dlatego też powstrzymuję cię przed wyrzuceniem kasy w błoto na nieistotne elementy a jednocześnie nie proponuję nic tańszego bo wtedy nie będą spełniać oczekiwań które podałeś (głównie biznesowość i gwarancja).

 

Żeby laptop był tańszy a zarazem nie odbiegał jakością wykonania to musi to być aluminium, wtedy poleciłbym Ci:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 Silver - 3299 zł

Laptop bardzo dobrze wykonany, z matrycą IPS, wszystkiem czego potrzebujesz - dobrym procesorem, 16 GB RAM, 1 TB dyskiem SSD, podświetlaną klawiaturą itp itd. Nie jest to jednak laptop biznesowy.

 

Ps. Nie da się ukryć że zarabiam na reflinkach i oczywistym jest że zależy mi byś kupił w x-kom a nie w kuzniewski.pl ale zwróć uwagę na to, że coś co jest standardem w innych sklepach (3 lata gwarancji) jest dopiero za dopłatą ok. 400 zł.

 

Doceniam Twój wkład w moje poszukiwania. Na prawdę. Ja się nie znam. Ty się znasz i bardzo mi pomagasz.

Napisałem "wersja biznes", bo w chwili zakładania tematu miałem nadzieję, że słowo "biznes" coś znaczy. Po przeczytaniu "połowy internetu" w tej kwestii doszedłem do wniosku, iż pojęcie "laptop biznesowy" nie jest słowem zastrzeżonym i nie ma żadnej wiążącej definicji wśród producentów laptopów, reasumując nic ono nie znaczy poza marketingiem. Jest tam masa słów typu "wytrzymały, solidny, biznesowy", które tak na prawdę nic nie wnoszą. Nie ma w tym żadnych konkretów czy parametrów technicznych, które by zapewniały konsumenta o pewnym poziomie jakości. Gwarancja na 3 lata w pewnym sensie jest atutem, ale to wciąż mało.

Co do sklepu to podając sklep "kuźniewski" dla mnie było to raczej tylko propozycją zobaczenia i oceny technicznej laptopa , a nie sugerowanie się ceną czy sklepem samym w sobie. Sklep ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Dla mnie liczy się stosunek jakości do ceny.

Muszę trochę pomarudzić, gdyż uważam że wydając własne pieniądze mam do tego prawo :-) Ponadto wymuszam w pewnym sensie na uczestnikach forum podjęcie dyskusji co z kolei prowadzi często do jakiś merytorycznych wniosków i podnosi wartość tematu. Zawsze ktoś inny też może skorzystać z wiedzy jaką tu prezentujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "wersja biznes", bo w chwili zakładania tematu miałem nadzieję, że słowo "biznes" coś znaczy.

Ech, niestety każdy może pisać cokolwiek - na rynku konsumenckim ludzie zupełnie nie są świadomi co kupują i łykają wszystkie "procesor intel, grafika dżifors, dysk- tysionc".

Niestety prawdziwa jakość kosztuje krocie. Przykładowo Dell XPS - to jest ideał jeśli chodzi o wykonanie ale zapłacisz za niego nawet 3x tyle co za laptop o podobnej specyfikacji. Moim zdaniem - jeśli nie srasz hajsem - wydatek mało opłacalny ale też takie laptopy jednak bierze się na firmę, wtedy realny koszt jest o 1/3 mniejszy - VAT i dochodowy.

 

Masz jakiś x-kom w okolicy ? Można zamówić dowolny laptop który obsługa Ci rozpakuje i pokaże. Jeśli nie to jakikolwiek inny sklep - idź i zobacz sam bo jakość wykonania to w mojej opinii kwestia mocno indywidualna i każdy ocenia inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...