Skocz do zawartości
zenti

Jaką pralkę kupić do 1300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje pralki do kwoty 1300zl

 

Ktos coś poleca jakiej firmy i modele bo powiem ze jestem zielony w tych sprawach. :kwasny:

 

Preferencje:

Sposób ładowania: Od frontu

Wsad [kg] 6

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch, najlepszą jaką znajdziesz w tej cenie. Jedna dzielnie walczyła 12 lat z 2 dzieci, a od roku jest druga też Bosch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie porównywał bym starego agd do obecnego - nie chcę zapeszyć ale ten nowy Bosh nie wytrzyma zapewne połowy tego co ten stary.

Sprzęty realnie potaniały i maja masę bajerów, ale są obliczone na te 5-6 lat pracy max. Do tego ekologiczne luty bezołowiowe są zdecydowanie delikatniejsze i pod wpływem wibracji robią się zimne luty w programatorach itp (teraz głownie elektronika pada a naprawy są zwykle nieopłacalne)

Coś tam Unia pogoniła kota producentom w sprawie postarzania produktów, to może trochę dłużej będą działać.

 

Sam mam 4 lata Lg jakiś niższy model z directdrive i jak za 1100zł jest ok.

6 kg wsadu, a pralka slim.

Jedyna wada to skręcana w Rosji i czasem jak nie pukniesz drzwiczek to blokada nie zaskakuje i nie chce ruszyć :E

 

 

 

Ogólnie trzymał bym się raczej z daleko od Beko i tego typu wynalazków a czy kupisz Bosha, Lg, Elektroluxa, Samsunga czy Innego Indesita to raczej kwestia szczęścia czy jakości konkretnego modelu niż firmy.

 

 

Rodzice mieli też ok 14 lat Whirpoola i była ok, zmeiniony głownie bo buda mocno już rdzewiała i

kupowali nowa to sprzedawcy radzili unikać że syf i doradzili Elektroluxa. Tend ziała juz 6 rok i niby ok, nic się nie dzieje. Ogolnie pralka jak pralka.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Coś tam Unia pogoniła kota producentom w sprawie postarzania produktów, to może trochę dłużej będą działać....

 

 

Od kwietnia 2021 roku firmy produkujące AGD (lodówko-zamrażarki, zmywarki, pralki, oświetlenie) będą miały obowiązek nie tylko zadbać o odpowiednią żywotność swoich produktów, ale także sprzedawać do nich części zamienne przez co najmniej 10 lat. Co więcej, ukrócona zostanie praktyka utrudniająca serwisom nieautoryzowanym dokonywanie napraw. Do serwisowania AGD mają być wymagane wyłącznie nieskomplikowane, powszechnie dostępne narzędzia.

 

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktoś do czynienia z pralkami Bosch?? Jak z Awaryjności po gwarancji lub potem serwisem wpadł mi w oko model WAE 24240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sewisanta agd, robi dla wieru marek. I on poleca właśnie beko

A jak sami wiecie, osobiście odradzalem te markę ;)

Ja jestem wierny candy. Mam drugą pralkę, oczywiście slim. Bezproblemowa

 

Tani bosch, Siemens nie ma praktycznie nic wspólnego z droższymi seriami. Sygnuja swoją nazwa konstrukcje innych producentów. Nie Brałbym w tej cenie b/s

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem Beko i nie polecam, chwilę po gwarancji odczepił się kabel i nie działał silnik, ale to sam naprawiłem. Po prostu odkręciłem tył i zobaczyłem co nie gra, naprawa zajęła mi chwilkę, ale sam fakt, ze najpewniej od wirowania odpadł kabel jest skandaliczny. Niestety około rok później przestała działać, nie obyło się bez serwisu, silnik padł, pralka na śmieci. Generalnie jestem od lat wierny Boschowi z tym małym, przykrym wyjątkiem. Jedną miałem około 10 lat, teraz od ponad 3 mam kolejną i śmiga jak nowa, łożyska po tym czasie nie hałasują, a robię tak z 3 prania w tygodniu, zawsze pełen bęben. Od siebie polecę Varioperfect 4, już trzy lata korzystam, zrobiłem w niej setki prań i nie mogę się do niczego przyczepić, no może oprócz tego, że jest dość głośna podczas wirowania, ale pomimo hałasu nie chodzi po łazience, tak jak robiła Beko, która była cichsza i była droższa o ~1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktoś do czynienia z pralkami Bosch?? Jak z Awaryjności po gwarancji lub potem serwisem wpadł mi w oko model WAE 24240

Tak jak pisałem wyżej mogę spokojnie polecić. Mam 4 Bosche w rodzinie kupowane w różnym czasie. Moja była najstarsza i nie miała nigdy żadnego serwisu, nie używałem też kalgonu czy podobnych wynalazków. Teraz pewnie dałoby się naprawić ale po 12 latach to kolejne części mogą padać i nie widziałem w tym sensu. Wymieniłem na nowego Boscha dokupiłem suszarkę też Boscha.

Co do obecnych modeli to ciężko prognozować konkretną awaryjność, bo producenci szybko zmieniają oznaczenia modeli. Szukaj opinii w sieci o konkretnym modelu, może coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że unia sobię straszy, skoro części są tak drogie, że nie opłaca się naprawiać, i nie mówię tu tylko o programatorze. Sam miałem serwisowanego indesita, jakaś lepsza seria niby. Poszło łożysko na bębnie, normalnie naprawa jest prosta, wymienia się łożysko i tyle, koszt pewnie do 150 zł z wymianą. Z kolei teraz robią pralki, które są nie do naprawienia, bo trzeba wymienić cały bęben z łożyskiem, które jest zatopione w plastiku, na dodatek od razu w tym są zatopione grzałki. Koszt takiego elementu to minimum 700-800 zł plus wymiana. Gdzie tu opłacalność. Jest to niestety już standard praktykowany nawet w Boschu.

 

PS

Ojciec wymieniał wyświetlacz w huawei p20 pro, z nim musiał wymienić cały przód, czyli razem z głośnikiem rozmów, aparaty, czujniki, i uwaga baterię! Koszt samego modułu 850 zł. Znowu ta sama historia, nie da się tego rozdzielić, a nawet jeśli komuś się uda to i tak tego już nie złoży z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze pralki to firmy Miele,z tego względu ze maja części które łatwo wymienić,ale i wysoka jakość. Niestety kosztuje swoje. A te wszystkie Bosche,Samsungi(same drzwiczki kosztują 500zł)Beko czy LG nawisem mówiąc sam kupiłem,bo mi się podobała,to zwykłe marketówki. Więc nie ma sie nad czym rozwodzić jaką się kupi. Kupuj taka jaka ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie za 1000-1300zl kupisz takie candy

7kg, 1200-1300rpm, slim do 40cm głębokości.

https://m.euro.com.pl/pralki/candy-gvs4-137thn3-1-s.bhtml

https://m.euro.com.pl/pralki/candy-css4-1272d3.bhtml

Jak pisałem, mam drugą candy, z czego pierwsza zmieniona bo rodzina się powiększyła, a miała tylko 4,5kg wsadu.

Można prac różne kolory jednocześnie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się za czymś nowym rozglądam i wybór raczej na 99% padnie na electrolux, spodobał mi się model z serii perfect care 600, są tu posiadacze sprzętu tej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electrolux ma jedną gigantyczną zaletę - TimePerfect. Standardowe pranie np bawełny można skroić z 3,5 godziny do 50 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Electrolux. W candy też możesz każdy program skrócić, tak samo jak zmienić temp i prędkość wirowania. Nie tylko na bawełnę.

Poza tym z programu bawełna się nie korzysta, głównie z funkcji mix and wash, gdzie czas prania wynosi średnio 1,5h a mamy porządnie uprane bez obaw o zmianę koloru wsadu ;) można mieszać kolory z białym, ciemnym i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electrolux ma jedną gigantyczną zaletę - TimePerfect. Standardowe pranie np bawełny można skroić z 3,5 godziny do 50 minut.

dzięki, muszę się dokładnie przyjrzeć temu modelowi, coś by się przydało kupić na dłużej, zastanawia mnie ta funkcja pary bo coś też takiego któryś model ma, ciekawe czy faktycznie ubrania są mniej pogniecione dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkowalem Ci candy z funkcją pary i mixem kolorów. Dużo pozytywnych opinii nie tylko polskojezycznych.

Poza tym Electrolux wybitny w pralkach ladowanych od frontu nie jest. W tych od góry już tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...