Forum PCLab.pl: Nowy telefon -4500 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nowy telefon -4500 zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   bleck 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Październik 2019 - 07:45

Cześć!

Poszukuję telefonu w kwocie około 4500 zł.

Interesuje mnie świetny aparat, ładny duży ekran, dobre audio i bateria która wytrzyma przynajmniej dzień.

Przeglądałem DX0Mark i wyłonił mi się maly faworyt S10+ ale będąc szczerym nadal nie mam pojęcia która komórkę kupić. Myślałem jeszcze nad Iphonem Xs Max ale nie jestem do końca przekonany.

Proszę o pomoc :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   katystopej 

• Proteza terenówki
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 07:57

Czekałbym na Pixela 4, lub Huaweii Mate 30 pro tylko w nim trzeba dograć gapsy.

#3 Użytkownik jest niedostępny   bleck 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 11:18

Boje sie o te Gapsy szczerze powiedziawszy. Dawno bym już kupił P30 Pro ale dużo opini widziałem że znowu zostały wyłączone.

Dodatkowo chciałbym użyć 2 Sim z firmy i boję się że coś może nie działać :/

#4 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 14:19

Dxomark możesz sobie... Co najwyżej jest to jakiś punkt wyjścia.
Miałem u11, najlepszy fotofon 2017r wg dxomark. Zenfone 3 IMO lepiej sobie radził w nocy (ciemnej ale lepiej odzwierciedlal rzeczywistość i mniej szumów było), podobnie zenfone 4, który obecnie posiadam (ten sam aparat co u11 a cena teraz 600-700zl). Poza tym zenfone 5, który uzyskał wynik jak u11 ale każdy wie, który robi lepsze zdjęcia ;)
W dxomark nie patrz na sumę pkt i pozycję w związku z tym zajmowaną, ale na składowe. Bo ktoś, kto daje zada w jednym z istotnych aspektów nadrobi sobie punktow zoomem (teleobiektyw na wyposażeniu, zoom optyczny zamiast cyfrowego) i rozmyciem (kilka obiektywów) a faktycznie lepsze foto z automatu zrobi fon niżej punktowany, który znów ustępuje zoomem czy portretowym zdjęciem. Ale za to może mieć bardzo fajny szeroki kąt. ;)
Poza tym nie każdy fon z czołówki dxomark jest tym najlepszym, bo poza aparatem do oceny słuchawki liczy się jednak coś więcej. I jak sam wskazales - audio choćby.
Za 4500tys masz każdy telefon. Zastanów się, co jest dla Ciebie istotne jeśli chodzi o foto. Każdy za dnia z automatu zrobi praktycznie taka sama fotkę. Teraz dochodzi - szeroki kąt, możliwości w nocy, moliwosci w trybie manualnym itp. Tym się raczej kieruj. Do tego bateria, są fony po 4000-5000k mah i to jest bardzo istotne.
Cóż z tego, że wg testów telefon wytrzyma ten jeden dzień. Ale normalnego użytkowania, czyli wszystkiego po troszku.
A skoro chcesz mieć najlepszy aparat tzn będzie głównie robił nim zdjęcia. I tyle po testach sot. Zebys nie skończył z super aparatem, który bez ładowania utrzyma tylko 3h. (przykład HTC u ultra. Bateria niby wystarczająca, ale robiąc fotki voby nie powiedzieć wtedy świetnym aparatem srednio 2-2,5h dzialal).

#5 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 08:21

w tej kwocie mozesz miec note 10, pytanie czy potrzebujesz rysik, huawei za ponad 3k i trzeba jeszcze cos dogrywac? sory ale to zart w obecnej sytuacji, w tej kwocie telefon musi byc out of the box, m ozesz pomyslec nad oneplus 7t pro albo zwyklym 7t i sporo zaoszczedzic

#6 Użytkownik jest niedostępny   bleck 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Październik 2019 - 23:10

Zobacz postxede, o 21 Październik 2019 - 08:21, napisał(a):

w tej kwocie mozesz miec note 10, pytanie czy potrzebujesz rysik, huawei za ponad 3k i trzeba jeszcze cos dogrywac? sory ale to zart w obecnej sytuacji, w tej kwocie telefon musi byc out of the box, m ozesz pomyslec nad oneplus 7t pro albo zwyklym 7t i sporo zaoszczedzic

Note 10 oglądałem, jednak zupełnie do mnie nie przemawia. OnePlus 7T Pro - myślałem nad nim ale zastanawiam się nad firmą... zupełnie o niej nie myślałem.. jak ze wsparciem?

#7 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2019 - 07:54

updaty obecnie wychodza przez 3 lata, oneplus 5 wyszedl 2,5 roku temu i jest zapowiedziane ze dostanie andka10, co prawda dopiero w 2020 ale dostanie, wsparcie idealne, wydajnosc tez, aparat troche ponizej huawei i samsungow ale i tak jest bardzo dobry

#8 Użytkownik jest niedostępny   DavidPRG 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2019 - 12:01

P30 Pro albo Mate 30 Pro :thumbup:

#9 Użytkownik jest niedostępny   bleck 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Październik 2019 - 18:47

Zobacz postDavidPRG, o 25 Październik 2019 - 12:01, napisał(a):

P30 Pro albo Mate 30 Pro :thumbup:

Brak Gapsów

Na chwile obecną wstrzymuje się z zakupem telefonu... totalnie nie odpowiadają mi te modele, Apple też niczym nie zadziwia...

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć, gdzie znajdę jakiś overwiev co ma wyjść i kiedy ? Najlepiej w pierwszym kwartale 2020.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Październik 2019 - 20:50

Jak to zwykle, kontynuacje tego co teraz. Czyli nowe S11, Mi10, Xperia 2, pewnie jakiś G9 z LG, P40 Pro (jeśli Huawei jeszcze będzie żył w Europie) itd. Generalnie większość premier jest w okolicy lub bezpośrednio na MWC w Barcelonie czyli około lutego.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Październik 2019 - 22:38

Ja postawiłem na S10e - niespodziewany wydatek ograniczył pułap cenowy do 3000zł max.

Zastanawiałem się nad P30 Pro i.... EKRAN 398PPI - jak zobaczyłem tą kasze w slepie, to padłem ze śmiechu. Niby fotki robi zajebiste, ale przy tym ekranie szczegółowość jest zabita przeglądając je na telefonie.

S10e - miłość od pierwszego uchwytu. Obsługa jedną ręką sama przyjemność, zdjęcia, cóż za plastyka, zwykłe ponure miasto cyknięte o zachodzie słońca = małe arcydzieło. Jasne - trochę podbija kolory, kontrast, ale po co mi szary codzienny świat - zdjęcia SZTOS. Huaweie? Ok, tryb nocny zmiata wszystko, ale ile tych zdjęć po absolutnym zmroku się robi?

#12 Użytkownik jest niedostępny   bleck 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Październik 2019 - 14:07

Zobacz postCzeryboj, o 30 Październik 2019 - 22:38, napisał(a):

Ja postawiłem na S10e - niespodziewany wydatek ograniczył pułap cenowy do 3000zł max.

Zastanawiałem się nad P30 Pro i.... EKRAN 398PPI - jak zobaczyłem tą kasze w slepie, to padłem ze śmiechu. Niby fotki robi zajebiste, ale przy tym ekranie szczegółowość jest zabita przeglądając je na telefonie.

S10e - miłość od pierwszego uchwytu. Obsługa jedną ręką sama przyjemność, zdjęcia, cóż za plastyka, zwykłe ponure miasto cyknięte o zachodzie słońca = małe arcydzieło. Jasne - trochę podbija kolory, kontrast, ale po co mi szary codzienny świat - zdjęcia SZTOS. Huaweie? Ok, tryb nocny zmiata wszystko, ale ile tych zdjęć po absolutnym zmroku się robi?

Na chwile obecną najbliżej mi do 1+ 7 Pro, S10E zupełnie nie w moim guście.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Czeryboj 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Październik 2019 - 16:17

Zobacz postbleck, o 31 Październik 2019 - 14:07, napisał(a):

Na chwile obecną najbliżej mi do 1+ 7 Pro, S10E zupełnie nie w moim guście.

Jak wolisz większe fony, to jasne.

Weź 1+7T/T pro - 90hz ekran.

Strona 1 z 1