Skocz do zawartości
Xinum

Ryzen 5 2600 EDC CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwszy raz mam komputer oparty o platformę Ryzen. Zauważyłem w programie Ryzen Master, że jeden wskaźnik "EDC CPU" czasem podskakuje do poziomu 99%, nie mówię tutaj przy grze. Posiadam chłodzenie procesora, które jest w komplecie. Nie podkręcałem procesora jeszcze własnie z racji tego, że nie zakupiłem jeszcze innego chłodzenia. W opcjach zasilania już zmieniłem Minimalny stan procesora na 5%. Mam się czym przejmować czy to normalne przy Ryzenie. Ram działa na opcji Memory Try it, 3066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh tez się nad tym kiedyś zastanawiałem, podobno obniżenie minimalnego stanu pomaga(chociaż skoro obniżyłeś i nic, to chyba jednak nie bardzo :E). Jak mnie Ryzen Majster wkurzył nieprawidłowymi odczytami, to go wywaliłem i całkowicie olałem te wskazania, monitoruje temperatury procka i sekcji zasilania od czasu do czasu i tyle. Komputer działa już półtorej roku bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh tez się nad tym kiedyś zastanawiałem, podobno obniżenie minimalnego stanu pomaga(chociaż skoro obniżyłeś i nic, to chyba jednak nie bardzo :E). Jak mnie Ryzen Majster wkurzył nieprawidłowymi odczytami, to go wywaliłem i całkowicie olałem te wskazania, monitoruje temperatury procka i sekcji zasilania od czasu do czasu i tyle. Komputer działa już półtorej roku bez żadnych problemów.

 

No w szoku byłem szczerze mówiąc. Temperatury maksymalne miałem 48 stopni, więc chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w spoczynku :E U mnie po OC potrafi pokazać nawet 60+ w grach, zazwyczaj trzyma 54-57°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w spoczynku :E U mnie po OC potrafi pokazać nawet 60+ w grach, zazwyczaj trzyma 54-57°

 

Nie robiłem oc procka i nie gram w żadne gry wymagające :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...