Forum PCLab.pl: Ryzen 5 2600 EDC CPU - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ryzen 5 2600 EDC CPU

#1 Użytkownik jest niedostępny   Xinum 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Październik 2019 - 10:45

Witam,

Pierwszy raz mam komputer oparty o platformę Ryzen. Zauważyłem w programie Ryzen Master, że jeden wskaźnik "EDC CPU" czasem podskakuje do poziomu 99%, nie mówię tutaj przy grze. Posiadam chłodzenie procesora, które jest w komplecie. Nie podkręcałem procesora jeszcze własnie z racji tego, że nie zakupiłem jeszcze innego chłodzenia. W opcjach zasilania już zmieniłem Minimalny stan procesora na 5%. Mam się czym przejmować czy to normalne przy Ryzenie. Ram działa na opcji Memory Try it, 3066.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 12:38

Hyh tez się nad tym kiedyś zastanawiałem, podobno obniżenie minimalnego stanu pomaga(chociaż skoro obniżyłeś i nic, to chyba jednak nie bardzo :E). Jak mnie Ryzen Majster wkurzył nieprawidłowymi odczytami, to go wywaliłem i całkowicie olałem te wskazania, monitoruje temperatury procka i sekcji zasilania od czasu do czasu i tyle. Komputer działa już półtorej roku bez żadnych problemów.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Xinum 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 13:02

Zobacz postSary, o 19 Październik 2019 - 12:38, napisał(a):

Hyh tez się nad tym kiedyś zastanawiałem, podobno obniżenie minimalnego stanu pomaga(chociaż skoro obniżyłeś i nic, to chyba jednak nie bardzo :E). Jak mnie Ryzen Majster wkurzył nieprawidłowymi odczytami, to go wywaliłem i całkowicie olałem te wskazania, monitoruje temperatury procka i sekcji zasilania od czasu do czasu i tyle. Komputer działa już półtorej roku bez żadnych problemów.

No w szoku byłem szczerze mówiąc. Temperatury maksymalne miałem 48 stopni, więc chyba ok.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 14:15

Chyba w spoczynku :E U mnie po OC potrafi pokazać nawet 60+ w grach, zazwyczaj trzyma 54-57°

#5 Użytkownik jest niedostępny   Xinum 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 16:37

Zobacz postSary, o 19 Październik 2019 - 14:15, napisał(a):

Chyba w spoczynku :E U mnie po OC potrafi pokazać nawet 60+ w grach, zazwyczaj trzyma 54-57°

Nie robiłem oc procka i nie gram w żadne gry wymagające :P

Strona 1 z 1