Forum PCLab.pl: 30fps konsola vs pc 30fps - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

30fps konsola vs pc 30fps Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   cd_player 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Listopad 2019 - 17:32

Pogromcy mitów w akcji.

30 FPS to 30 FPS tak jak zostało powiedziane. Jeśli chcesz mieć chociaż odrobinę realne porównanie to proponuję podłączyć konsolę oraz peceta do tego samego telewizora przy tych samych ustawieniach odbiornika.

Sprawa myszki i pada to subiektywne odczucia - niby coś w tym jest.

Samsungi klatek nie dodają - wiem co mówię bo sam posiadam taki telewizor. Te opcje MOTION PLUS czy tam LED MOTION PLUS w serii, którą posiadam D6500 to dziadostwo. Najlepszy jest tryb film bez żadnych "wspomagaczy".

#22 Użytkownik jest dostępny   Smogsmok 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 23:06

Kupiłem sobie ps4 pro do Red dead redemption 2 w tamtym roku.Granie w tą grę w 30 fps ze zrypanym checkboardem, TAA oraz motion blur w 30fps to była tragedia.
Ograłem przy okazji wszystkie części Uncharted oraz TLOU. Jeśli tylko mogłem to przestawiałem na 60fps, w TLOU różnica jest ogromna z resztą jak w każdej grze.

#23 Użytkownik jest niedostępny   bazyl74 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Listopad 2019 - 08:28

Dla mnie nie ma większej różnicy 30 czy 60 czy ps4 czy pc. Jest 30 jest ok i tyle. Człowiek jest szczęśliwszy i bogatszy w portfelu :)

#24 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 20:11

Zobacz postcd_player, o 12 Listopad 2019 - 17:32, napisał(a):

Pogromcy mitów w akcji.

30 FPS to 30 FPS tak jak zostało powiedziane. Jeśli chcesz mieć chociaż odrobinę realne porównanie to proponuję podłączyć konsolę oraz peceta do tego samego telewizora przy tych samych ustawieniach odbiornika.

Sprawa myszki i pada to subiektywne odczucia - niby coś w tym jest.

Samsungi klatek nie dodają - wiem co mówię bo sam posiadam taki telewizor. Te opcje MOTION PLUS czy tam LED MOTION PLUS w serii, którą posiadam D6500 to dziadostwo. Najlepszy jest tryb film bez żadnych "wspomagaczy".

Można powiedzieć, że dodaje, oczywiście w formie żartu, ale coś za coś, bo są większe lub mniejsze artefakty. Ale nie ma co porównywać starych Motion Plus, do tego co Samsung zrobił od 2018 roku, bo ten jest naprawdę rewelacyjny i też wiem co mówię, bo posiadam i testowałem wielokrotnie ;)

https://hdtvpolska.c...czy/?showfull=1

Na miano prawdziwego przełomu dla graczy zasługuje jednak tegoroczna możliwość użycia systemu upłynniacza w trybie Gra! W zakładce znajdziemy dedykowane do tego opcje: Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy: Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! (“Redukcja drgań”) Interpolacje gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! (“Redukcja rozmycia”) Drastyczną poprawę ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie (“Wyraźny ruch (LED)”) Zalety zastosowania systemu wyglądają naprawdę imponująco. Aż człowiek zaczyna zastanawiać się czemu żaden z innych producentów nie poszedł taką, rewolucyjną ścieżką? Myślę, że problem jest w odpowiednio szybkim procesorze obrazu, który udało się Samsungowi zbudować. jak już wspomniałem na początku artykułu, upłynniacz jest funkcją znacząco podwyższającą wartość input lag i tworzenie trybu “Gra” polega przede wszystkim na zablokowaniu tej funkcji. Na rynku były w prawdzie telewizory, które z upłynniaczem miały niewielką wartość opóźnienia np. ok. 50ms, co pozwalało pograć np. w gry wyścigowe, ale w strzelankach już było irytujące. Telewizory Samsung natomiast, wraz z upłynniaczem, mają opóźnienie na poziomie zaledwie 20ms, czyli raptem kilka ms więcej niż bez (wartość z tabeli)! Zobaczmy teraz jakie korzyści, w kontekście odwzorowania ruchu niesie za sobą system Motion Plus w grach.

Patrząc na ostatnie zdjęcie można wręcz nie dowierzać, lub zastanawiać się jak to możliwe, że dotychczas grało się z tak dużym rozmyciem! Bez dwóch zdań granie z funkcją “wyr. ruch LED” to przepaść względem grania na innym TV, szczególnie w grach 60fps, gdzie ruch ma tendencję do rozmywania się. Uchwycenie przeciwnika w celowniku jest tysiąc razy prostsze! Największy efekt wow uzyskamy oczywiście gdy włączymy upłynniacz w grze, która działa w 30fps. Złudzenie jest na tyle mocne, że dostajemy na ekranie telewizora obraz, który “przypomina 60fps”. Nie jest to oczywiście takie samo 60fps jak natywne ale na oko to wygląda jak 30%-50% efektu z 60fps ;-). Najgorzej gdy po chwili będziemy chcieli wyłączyć upłynniacz. Wtedy dopiero zobaczymy jak np. Forza Horizon 3 szarpie. A do tej pory tak właśnie graliśmy. Kolejny przykład to najnowszy God of War i jego tryb 4K 30fps. Chyba wiecie co stanie się gdy upłynnimy go telewizorem Samsung 2018? Praktycznie brak smużenia i dużo ostrzejszy obraz. No właśnie. Ciekawa więc nastała sytuacja gdy to telewizor za pomocą swojej mocy obliczeniowej jest w stanie znacznie poprawić efekt płynności w grze a nie sama konsola.

#25 Użytkownik jest niedostępny   dbdb424 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 21:42

Zobacz postskunRace, o 14 Listopad 2019 - 20:11, napisał(a):

Można powiedzieć, że dodaje, oczywiście w formie żartu, ale coś za coś, bo są większe lub mniejsze artefakty. Ale nie ma co porównywać starych Motion Plus, do tego co Samsung zrobił od 2018 roku, bo ten jest naprawdę rewelacyjny i też wiem co mówię, bo posiadam i testowałem wielokrotnie ;)

Nie jest to oczywiście takie samo 60fps jak natywne ale na oko to wygląda jak 30%-50% efektu z 60fps ;-)[/b].

50% z 60fps to jest przecież 30fps wiec nie rozumiem co to niby uplynnilo?

ja gralem na starym monitprze bez upolynniacza na konsoli w 30fps i pc w 30fps na tym samym monitorze. konsola lepiej wypada i nie chodzi tu o mysz bo obie wersje na padzie a nawet jak ktoś chce na myszce porownywac to żaden problem bo można czulosc myszy zmniejszyć tak ze będą tak wolne ruchy jak na padzie

Ten post był edytowany przez dbdb424 dnia: 14 Listopad 2019 - 21:46

#26 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 22:20

Czytaj ze zrozumieniem kolego, masz wszystko opisane jak na tacy, do tego link i filmik na YT, a Ty mówisz że 50% z 60 fps to 30 fps :E

W skrócie 30 klatek na nowych TV Samsunga wygląda jak 45-50 klatek.

Ten post był edytowany przez skunRace dnia: 15 Listopad 2019 - 11:45

#27 Użytkownik jest niedostępny   BombelekLP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Listopad 2019 - 22:26

Gry na ps4/klocka mają dowalone ustawienie blur i motion blur, podczas ruchu jest to włączane co w pewien sposób sprawia wrażenie upłynnienia gry, jakbyś wyłączył całkowicie rozmycie to zobaczyłbyś że te 30 fps równa się tym z kompa no i generalnie analog z pada również działa stosunkowo wolno ma znacznie niższe DPI niż mysz więc połączenie tych "bajerów" powoduje iluzje większej ilości fps do tego gra ma znacznie mniej dropów niż pecetowa bo to goły soft od ps4 i tutaj nic poza samą grą i łatką od ps4 ci nie ingeruje w trakcie grania tak jak to może dziać się na PC.

W uncharted 4 z tego co pamiętam była możliwość zmniejszenia albo znacznego obniżenia jakości blura i wtedy zobaczysz że te 30 fps to jest faktyczne 30 fps, nadal będzie lepsze niż od pc bo pozostają jeszcze warunki pada no i samego systemu.

#28 Użytkownik jest niedostępny   dbdb424 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 01:47

https://www.youtube....h?v=steQSmwB1c8

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2