Skocz do zawartości
dbdb424

30fps konsola vs pc 30fps

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dlaczego na konsoli 30fps jest bardziej plynne niż 30fps na pc. mam wrazenie ze na konsoli 30fps to tak jak z 40-45fps na pc. z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach jest lepsza optymalizacja gier niż na pc gdzie są różne karty grafiki i trudno napisać grę pod jeden hardware, zatem na konsolach masz tylko jedną kartę grafiki i pod nią wszyscy producenci piszą gry, wiec optymalizacja jest lepsza na konsolach więcej klatek fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pc można miec więcej fps ale chodzi mi o to ze jeśli odpale gre na pc z tyloma fpsami co na konsoli to na konsoli płynniej to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pc można miec więcej fps ale chodzi mi o to ze jeśli odpale gre na pc z tyloma fpsami co na konsoli to na konsoli płynniej to wyglada

 

podepnij pada do PC a nie myszkę i wtedy sprawdź z v-sync on\off -wyłącz sztuczny upłynniacz przy grze na konsoli powodujący input laga

 

dużo też zależy od samej gry i frametime

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka?

 

no chyba to że upłynniacz dodaje jakieś chyba pośrednie klatki i sprawia wrażenie płynniejszej rozgrywki kosztem laga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola i pc ma ten sam ekran wiec o cos innego musi chodzic. vsynch musi być koniecznie wlaczone bo nie uznaje tego żeby mi się obraz rozrywal a na konsoli tez przecież jakies vsych jest wlaczone bo jest obraz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola i pc ma ten sam ekran wiec o cos innego musi chodzic. vsynch musi być koniecznie wlaczone bo nie uznaje tego żeby mi się obraz rozrywal a na konsoli tez przecież jakies vsych jest wlaczone bo jest obraz ok.

 

podłącz PC do TV = nie włączysz upłynniacza

podłącz konsolę do monitora = obraz taki jaki daje gra bez sztuczek :)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc różnie bywa z różnymi grami, czasami v-sync świruje, czasami sam komputer, stery, bajzel w systemie i nie ma równego frametime. Do tego jak grasz w 30fps na pc to włączaj motion blur on zwiększa uczucie płynności. Konsole przeważnie mają go więcej nawalone niż to co mamy w ustawieniach dla gier PC. No i podstawa grać na padzie bo 30fps na myszy to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 fps na konsoli to dokładnie to samo co 30 fps na PC.

 

Problem jest w tym, że 30 fps przy sterowaniu myszką jest odczuwalne tragicznie. Dlatego jeśli już chcemy pograć w 30fps na pececie to warto podłączyć sobie pada, no chyba że to strzelanka to wtedy lipa.

 

@lukadd Motion blur daje największe uczucie płynności w 60 fps, w 30 fps efekt był chyba mniej widoczny, ale można spróbować. Wszystko zależy też od sposobu działania blura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30fps też weź sobie np. Uncharted 4 gdzie możesz regulować motion blur w 10 stopniach i posprawdzaj odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest bardziej plynne niż 30fps na pc
A skąd niby tyle masz?

 

Tu masz pecetowe grubo ponad 30 fps (1:37):

. Takie cuda na konsoli widziałem jedynie w Saints Row 4 na Xbox 360 i w dodatku w jednym nieistotnym zadanku pobocznym (strzelanka na czas statkiem kosmicznym). Zapewne na konsoli programiści widząc takie coś chwilowo schodzą z detalami lub stosują inne sztuczki. A tu masz grafikę lepszą niż na Xbox One, więcej fps średnio a wygląda to fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 fps to 30 fps i koniec kropka

 

roznica jest w sterowaniu i obrotem kamery myszka vs pad. Zrob szybki obrót dookoła postaci na myszce i potem na padzie i nawet na 60 fps... na padzie wszytsko wydaje sie bardziej plynne ale i wolniejsze.

 

te 30 fps +pad+ TV i robi sie wrazenie ze jest płynniej niz te 30 fps na myszce i moniotorze,tej drugiej opcji zdecydowanie nie polecam.

 

dodatkowo upłynniacze: Motionflow w Sony ,Motion Plus w Samsungu ,mozna popróbowac ,opinie sa rózne.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może na konsoli czasy miedzy klatkami sa rowne a na pc nie i na pc sa pomijanie czasem niektóre klatki przez monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie rozdzielczość 1080p/1440p/4k @ 30HZ + vsync i masz taką samą płynność co na konsoli ( + spory lag na myszce).

Ewentualnie w sterowniku karty ( nvidia ) half refresh rate ( robi synchro na połowie klatek 60->30fps ) + dodatkowo blokada w RTSS na 30FPS ( nie będzie skoków na 31FPS)

 

Płynność ( przy 30fps )na konsoli daje równy odstęp między klatkami (33ms przy 30fps ).

 

Każde wahanie milisekund jest widoczne w postaci niestabilnego framerate.

Zamiast stałych 30fps masz co chwilę 29 lub 31.

 

 

EDIT:

Prosty test dla idealnego synchro na 30FPS można zrobić np w Wiedzminie 3 na padzie.

Stoisz w miejscu i obracasz cały czas kamerą w jedną stronę. Jeśli pojawią się nierównie przeskoki klatek ( delikatne szarpnięcie co kilka sekund )to znaczy że gdzieś synchro się sypie.

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może na konsoli czasy miedzy klatkami sa rowne a na pc nie i na pc sa pomijanie czasem niektóre klatki przez monitor

To zależy od gry i sposobu w jaki blokowany jest max. fps, a nie od platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dlaczego na konsoli 30fps jest bardziej plynne niż 30fps na pc. mam wrazenie ze na konsoli 30fps to tak jak z 40-45fps na pc. z czego to wynika?

Bo pewnie porownujesz 30fps stale z limitem do rwanego 30-40 i wtedy faktycznie pierwsza opcja wyglada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy mitów w akcji.

 

30 FPS to 30 FPS tak jak zostało powiedziane. Jeśli chcesz mieć chociaż odrobinę realne porównanie to proponuję podłączyć konsolę oraz peceta do tego samego telewizora przy tych samych ustawieniach odbiornika.

 

Sprawa myszki i pada to subiektywne odczucia - niby coś w tym jest.

 

Samsungi klatek nie dodają - wiem co mówię bo sam posiadam taki telewizor. Te opcje MOTION PLUS czy tam LED MOTION PLUS w serii, którą posiadam D6500 to dziadostwo. Najlepszy jest tryb film bez żadnych "wspomagaczy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ps4 pro do Red dead redemption 2 w tamtym roku.Granie w tą grę w 30 fps ze zrypanym checkboardem, TAA oraz motion blur w 30fps to była tragedia.

Ograłem przy okazji wszystkie części Uncharted oraz TLOU. Jeśli tylko mogłem to przestawiałem na 60fps, w TLOU różnica jest ogromna z resztą jak w każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma większej różnicy 30 czy 60 czy ps4 czy pc. Jest 30 jest ok i tyle. Człowiek jest szczęśliwszy i bogatszy w portfelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy mitów w akcji.

 

30 FPS to 30 FPS tak jak zostało powiedziane. Jeśli chcesz mieć chociaż odrobinę realne porównanie to proponuję podłączyć konsolę oraz peceta do tego samego telewizora przy tych samych ustawieniach odbiornika.

 

Sprawa myszki i pada to subiektywne odczucia - niby coś w tym jest.

 

Samsungi klatek nie dodają - wiem co mówię bo sam posiadam taki telewizor. Te opcje MOTION PLUS czy tam LED MOTION PLUS w serii, którą posiadam D6500 to dziadostwo. Najlepszy jest tryb film bez żadnych "wspomagaczy".

Można powiedzieć, że dodaje, oczywiście w formie żartu, ale coś za coś, bo są większe lub mniejsze artefakty. Ale nie ma co porównywać starych Motion Plus, do tego co Samsung zrobił od 2018 roku, bo ten jest naprawdę rewelacyjny i też wiem co mówię, bo posiadam i testowałem wielokrotnie ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Dh6TE5yNyRo

 

https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy/?showfull=1

 

Na miano prawdziwego przełomu dla graczy zasługuje jednak tegoroczna możliwość użycia systemu upłynniacza w trybie Gra! W zakładce znajdziemy dedykowane do tego opcje: Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy: Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! (“Redukcja drgań”) Interpolacje gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! (“Redukcja rozmycia”) Drastyczną poprawę ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie (“Wyraźny ruch (LED)”) Zalety zastosowania systemu wyglądają naprawdę imponująco. Aż człowiek zaczyna zastanawiać się czemu żaden z innych producentów nie poszedł taką, rewolucyjną ścieżką? Myślę, że problem jest w odpowiednio szybkim procesorze obrazu, który udało się Samsungowi zbudować. jak już wspomniałem na początku artykułu, upłynniacz jest funkcją znacząco podwyższającą wartość input lag i tworzenie trybu “Gra” polega przede wszystkim na zablokowaniu tej funkcji. Na rynku były w prawdzie telewizory, które z upłynniaczem miały niewielką wartość opóźnienia np. ok. 50ms, co pozwalało pograć np. w gry wyścigowe, ale w strzelankach już było irytujące. Telewizory Samsung natomiast, wraz z upłynniaczem, mają opóźnienie na poziomie zaledwie 20ms, czyli raptem kilka ms więcej niż bez (wartość z tabeli)! Zobaczmy teraz jakie korzyści, w kontekście odwzorowania ruchu niesie za sobą system Motion Plus w grach.

 

Patrząc na ostatnie zdjęcie można wręcz nie dowierzać, lub zastanawiać się jak to możliwe, że dotychczas grało się z tak dużym rozmyciem! Bez dwóch zdań granie z funkcją “wyr. ruch LED” to przepaść względem grania na innym TV, szczególnie w grach 60fps, gdzie ruch ma tendencję do rozmywania się. Uchwycenie przeciwnika w celowniku jest tysiąc razy prostsze! Największy efekt wow uzyskamy oczywiście gdy włączymy upłynniacz w grze, która działa w 30fps. Złudzenie jest na tyle mocne, że dostajemy na ekranie telewizora obraz, który “przypomina 60fps”. Nie jest to oczywiście takie samo 60fps jak natywne ale na oko to wygląda jak 30%-50% efektu z 60fps ;-). Najgorzej gdy po chwili będziemy chcieli wyłączyć upłynniacz. Wtedy dopiero zobaczymy jak np. Forza Horizon 3 szarpie. A do tej pory tak właśnie graliśmy. Kolejny przykład to najnowszy God of War i jego tryb 4K 30fps. Chyba wiecie co stanie się gdy upłynnimy go telewizorem Samsung 2018? Praktycznie brak smużenia i dużo ostrzejszy obraz. No właśnie. Ciekawa więc nastała sytuacja gdy to telewizor za pomocą swojej mocy obliczeniowej jest w stanie znacznie poprawić efekt płynności w grze a nie sama konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że dodaje, oczywiście w formie żartu, ale coś za coś, bo są większe lub mniejsze artefakty. Ale nie ma co porównywać starych Motion Plus, do tego co Samsung zrobił od 2018 roku, bo ten jest naprawdę rewelacyjny i też wiem co mówię, bo posiadam i testowałem wielokrotnie ;)

 

 

 

Nie jest to oczywiście takie samo 60fps jak natywne ale na oko to wygląda jak 30%-50% efektu z 60fps ;-)[/b].

 

50% z 60fps to jest przecież 30fps wiec nie rozumiem co to niby uplynnilo?

 

ja gralem na starym monitprze bez upolynniacza na konsoli w 30fps i pc w 30fps na tym samym monitorze. konsola lepiej wypada i nie chodzi tu o mysz bo obie wersje na padzie a nawet jak ktoś chce na myszce porownywac to żaden problem bo można czulosc myszy zmniejszyć tak ze będą tak wolne ruchy jak na padzie

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem kolego, masz wszystko opisane jak na tacy, do tego link i filmik na YT, a Ty mówisz że 50% z 60 fps to 30 fps :E

 

W skrócie 30 klatek na nowych TV Samsunga wygląda jak 45-50 klatek.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...