Skocz do zawartości
shaman7

i5-4670 - 80 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem upgrade PC do 16GB ram ddr3 i rtx 2060 super OC oraz procesor i5-4670.

Teraz sprawa jest następująca, gram na ultra w shadow of tomb raider i o ile w lokacjach gdzie jesteśmy "sami" to mam te 70-90 klatek, to w miastach(wioskach) mam po prostu 40-60 klatek. Jak sprawdzałem benchmarki powinienem mieć te 60-70 w miastach.

Czy to jest normalne czy jest gdzieś problem? Sprawdzałem MSI after burner temperature GPU i CPU i wyszło tak że karta około 60 stopni, a procesor grzeje się w okolicahc 90 stopni... Chłodzenie procesora jest BOXowe. Jak rozwiązac ten problem? Dokupić dodatkowe chłodzenie do CPU?

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem upgrade PC do 16GB ram ddr3 i rtx 2060 super OC oraz procesor i5-4670.

Teraz sprawa jest następująca, gram na ultra w shadow of tomb raider i o ile w lokacjach gdzie jesteśmy "sami" to mam te 70-90 klatek, to w miastach(wioskach) mam po prostu 40-60 klatek. Jak sprawdzałem benchmarki powinienem mieć te 60-70 w miastach.

Czy to jest normalne czy jest gdzieś problem? Sprawdzałem MSI after burner temperature GPU i CPU i wyszło tak że karta około 60 stopni, a procesor grzeje się w okolicahc 90 stopni... Chłodzenie procesora jest BOXowe. Jak rozwiązac ten problem? Dokupić dodatkowe chłodzenie do CPU?

pozdrowienia

Jakie benchmarki widziałeś?...

Era CPU 4/4 się kończy, glut odzywa się po kliku latach w procesorze, to może być głównym powodem tych temperatur. Boxowe chłodzenie też nie pomaga. O obudowie nic nie wiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zalman z3, więc też szału nie ma..

 

benchmark: https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2060-super/intel-core-i5-4670-3-40ghz/high

 

Zapytam jeszcze czy może ktoś grał w SOTR? Przy podobnych ustawieniach.. Teraz sprawdzam i w lokacjach poza wioskowych mam te 75-80 klatek i jest naprawde płynnie na ultra.

Jednak jak jestem w wioskach to odrazu dramatycznie spadek fps nawet do 40 klatek. Wtedy mam 40-60. Jeżeli to jest normalne przy tym pc specs no to nie mam wiecej do gadania, po prostu boje się że coś z kartą może być nie tak. Aczkolwiek temperatury karty są w porzadku, w okolicach 60 stopni podczas gry. Płyta główna gigabyte B85m-d3h jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie to nic dziwnego, że dobija do 80 stopni jak w grze leci większość czasu pod 100% obciążenia, a spadki masz w miejscach procesorowych, gdzie i5-4670 pewnie nie wyrabia, obstawiam też wolną pamięć ram. Jak robiłeś upgrade to do tej karty miniumum trzeba było brać i7 4770/90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, obciązenie procka jest 100% praktycznie cały czas. Czyli w tych lokacjach nadzwyczajniej procek nie wyrabia. Wiem że lepiej było wziąc do tej karty lepszy procek no ale przyoszczędziłem żeby wziąć mocniejszą kartę. Na razie musi starczyć jeżeli uzbieram więcej PLN to wtedy odrazu upgrade płyty,ram,procka i case.

Ogólnie myśle że ryzen 5 3600 bedzie dobrym pomysłem. Co o tym sądzicie? Jaka płyta główna do tego i ram? Polećmy troche budżetowo..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, obciązenie procka jest 100% praktycznie cały czas. Czyli w tych lokacjach nadzwyczajniej procek nie wyrabia. Wiem że lepiej było wziąc do tej karty lepszy procek no ale przyoszczędziłem żeby wziąć mocniejszą kartę. Na razie musi starczyć jeżeli uzbieram więcej PLN to wtedy odrazu upgrade płyty,ram,procka i case.

Ogólnie myśle że ryzen 5 3600 bedzie dobrym pomysłem. Co o tym sądzicie? Jaka płyta główna do tego i ram? Polećmy troche budżetowo..:)

 

No i masz tego efeky.

 

Trzeba było brać GTX1660 + i7 4790 i byłoby znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest za cienki cpu do tej grafiki. Zwróć uwagę że w wioskach grafika nie działa na 99%, a w leśnym gąszczu jest te 99%. Nie robi się takiego upgrad'u w przypadku procesora 4core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...