Skocz do zawartości
maciekf1

14000zł - Streaming i nagrywanie gier na Youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje komputera do streamowania.

Stworzyłem taki komputer, ale zastanawiam się czy nie lepsze będzie połączenie 3700x+2080ti lub 2080 SUPER.

Nie brałem pod uwagę Intela ze względu na to, ze Ryzeny chyba lepiej sobie radzą podczas obciążenia streamowaniem, ale może jestem w błędzie i najlepiej było by dopłacić do i9-9900KF.

Chwiałbym streamowac z użyciem procesora, ale może lepszym rozwiązaniem było by użycie karty przechwytującej takiej jak Elegato. Chetnie usłyszę jakieś porady. :)

 

Streamował będę w 1080p.

 

https://www.x-kom.pl/lista/ka00o9jrn

 

Obecne ceny Ryzena 3900x są strasznie wysokie stąd zastanawiam się czy jest sens dopłacać teraz taką kwotę do 12 rdzeni dla rozdzielczości 1080p.

3700x można kupić za 1600zł(ewentualnie 32 GB Ramu), a 3900x kosztuje już 2900zł.

 

Komputer będę kupował w przeciągu najbliższego tygodnia.

 

Najchętniej kupiłbym komputer w Xkomie.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ~ 9.3k

Ryzen 3700x - nie warto dopłacać do 3900x

ASUS TUF GAMING X570-PLUS - w zupełności wystarczy (ba nawet b450 tu wystarczy), dawanie za mobo ponad 1300zł to po prostu wywalanie kasy.

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) - podkręcisz je sobie na 3600mhz CL16 i masz 670zł w kieszeni względem trident'sów.

Fractal Design Meshify C Blackout - dobra i przewiewna buda

MSI Optix MAG271C Curved czarny - bez zmian ale na dobrą sprawę to można spokojnie dać 1440p.

be quiet! Dark Rock 4 - dopłata do "pro" nie ma sensu bo tu i cooler za 150zł typu fortis 3 spokojnie da radę.

RTX 2070 SUPER GAMING OC - aż nadto do tej rozdzielczości, pchanie się w 2080s nie ma tu sensu.

Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - nowsza rewizja, 650w będzie i tak sporym zapasem mocy.

ADATA 2TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro - bez zmian.

Pastę dostaniesz do coolera i jst ona w zupełności wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to poszedł w stronę 3700X lub 3800X (stockowo wyższe zegary), oczywiście 2x 16GB kości ram (trident z neo masz za 999zl). Zamiaat tych wentylatorow od noctua (zakładam, że mają wietrzyć obudowe), wzialbym silent wings 3 140mm, 1000rpm, bo ciche i tańsze, a jestem przekonany, że chromaxy nie chodziły by na 100%...

 

No i obudowa. Wiem, może ten be quiet podobać, jak moja s340, ale obie mają ta sama wadę - zabudowany front. Po testach mojego configu na Fractal Meshify C stwierdzam, że warto wziąć model z przewiewnym frontem, bo u mnie, na tych samych ustawieniach wentylatorów jest 5-6stC różnicy na korzyść przewiewnego frontu. Daje Ci to tyle, że nie dość, że wszystko będzie chłodniejsze wewnątrz, wentylatory mogą pracować wolniej i ciszej jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor masz?

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor masz?

Kupuje razem z komputerem, zobacz w link.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwny zestaw, i ta karta pod FHD.

 

Ja proponuje tak:

 

(h)ttps://www.morele.net/inventory/info/3c33e6c8/ (bez CPU bo nie ma, 3900x za około 2500 zł)

 

Why?

 

1. Lepsza płyta i sekcja zasilania, plus inne bajery.

2. Tańsza pamięć ale zgodna z tą płytą i na microach, zatem samemu można dojechać do 3600 - jak nie pasują to te F4-3600C16D-32GTZNC, też zgodne z płytą

3. 650W starczy

4. Dark Rock bez pro bo i tak OC odpada, tylko odpalić Precision Boost Overdrive itp. Jak chcesz to weź PRO lub wodne nawet ale przyrost wydajność będzie raczej znikomy.

5. Dysk SSD 1TB bo 2TB jest mega drogie, a jest szybszy. Powiem szczerze nie wiem jako to ma wpływ na steamowanie i czy w ogóle ma, uznałem że przyda się lepszy odczyt/zapis. Zawsze można kupić drugi taki sam i w RAID.

6. Karta ta sama ale lepiej monitor przemyśl, 1440p 27-31 cali. Masz i kartę i budżet pod taki monitor a z tego co szybko przeczytałem to można grać w 1440p i stremować w FHD. Przy takiej kasie to bym się może szarpnął na (h)ttps://www.morele.net/monitor-gigabyte-aorus-ad27qd-4143954/

 

Nie licząc wentylatorów, pasty itp. wyszło jakieś 13500 zł.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy Dark Rock 4 z TDP na poziomie 200W pod 3900X? Zdecydowanie wersja Pro, będzie ciszej i chłodniej.

Obudowę koniecznie zamień na chociażby Fractal Meshify S2, BQ z zabudowanym frontem to nie jest dobry pomysł.

Tanie Crucial Ballistix na micronach e-die ustawisz na 3600mhz, 1000 zł za pamięci 2x8, gruba przesada, nawet b-die.

Płyta pod względem cena a wydajność VRM aktualnie nie do przebicia.

 

AMD Ryzen 9 3900X

Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock

Gigabyte X570 AORUS PRO WIFI

XPG SX8200 Pro 2TB

Crucial Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

Dark Rock Pro 4

Fractal Design Meshify S2 TG Light

Seasonic Focus GX 650W

 

Za wszystko wychodzi ok. 1100 zł, reszta na monitor. Proponuję 1440p 144hz.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14000 zł za zestaw do FullHD pod stream? Żart?

Złóż sobie w tej cenie sprzęt do grania + osobny sprzęt do streamu i za połowę ceny się zmieścisz.

 

3900X w ogóle bym sobie darował patrząc na to, że można śmiało jechać po Turingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pamięci: Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK nie ma na X-Komie, ale może to przemyślę i kupie po prostu kompa gdzieś indziej, dlatego wrzuciłem te Kingostony.

 

Po wszystkich podpowiedziach zmodernizowałem trochę komputer i wyszło mi coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/z9zfjj1eb

 

Wiatraki jeszcze przemyslę, ale jakoś nadal skłaniam się ku temu, żeby wziąc Noctua.

Co do obudowy: wiem, że Fractale są mega przewiewne, ale nie podobają mi się i niestety rozum przegrywa z oczami i zostaje BeQuiet 500.

 

Teraz pytanie co do streamowania:

Wiem, że ten komputer bez problemu poradzi sobie z 1440p podczas grania, ale czy poradzi sobie  podczas streamingu?

Chętnie wezmę monitor 1440p, ale nie chciałbym takiej sytuacji, że miałbym potem jakieś spadki klatek które miałyby wpływ na jakość streama, lub nagranego filmu na Youtube.

 

Zastanawiam się czy nie zainwestować w karte Elegato lub Avermedia, ale czy to ma sens?

 

Dzis wieczorem jeszcze przejrzę ten monitor i zakup na innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierze jakaś kartę do streama.

Do tego złóż zestaw pod 1440p minimum albo po prostu za połowę budżetu zestaw pod FullHD 144 Hz.

Powiedz jeszcze co z tym video pod yt? Będziesz to jakoś obrabiać? Będzie tego sporo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się czy nie zainwestować w karte Elegato lub Avermedia, ale czy to ma sens?

 

 

Moim zdaniem ma, osobiście korzystam z Avermedii i jestem zadowolony. Mają w ofercie dużo tych grabberów, więc polecam się przeklikać przez ich wyszukiwarkę - https://www.avermedia.com/event/product_select/

Wszystko łatwe w podłączeniu, a jakość materiału jest bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja zestawu komputerowego w kwocie 12,5k.

 

Monitor dałem 4K. W tej kwocie nie ma sensu grać na 1440p. Zasilacz tańszy też 650w w platynie, procesor 3700X, obudowa S2 z 3x12fi fanami w standardzie. Chłodzenie DR4 bez Pro, aby ładnie było widać Tridenty RGB.

 

Propozycja w kwocie do 15k.

Pytanie czy cały budżet chcesz spożytkować, czy wolisz sobie zostawić 2,5k. Wykorzystując budżet na max można dołożyć do czegoś technologicznie nowszego jak choćby szybszy dysk SSD 4.0x4 z prędkością odczytu 5000mb/s, tylko wtedy 1TB wyniesie Cię tyle co Adata 2TB 3.0x3 z odczytem 3500mb/s. Podsumowując w kwocie 14k otrzymasz zestaw z SSD 2TB na PCIe 4.0 i kartą 2080Ti.

 

Edit:Procesor w swojej propozycji zmieniłem z Ryzen 2700X na Ryzen 3700X.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja zestawu komputerowego w kwocie 11k - KLIK LINK

 

Monitor dałem 4K. W tej kwocie nie ma sensu grać na 1440p. Zasilacz tańszy też 650w w platynie, procesor tańszy poprzedni 2700X. Jedyne co dałem droższe niż wybrałeś, to chłodniejszą obudowę S2 z 3x12fi fanami w standardzie. Chłodzenie DR4 bez Pro, aby ładnie było widać Tridenty RGB.

 

Propozycja w kwocie do 14k - KLIK LINK

 

Pytanie czy całe 14k chcesz spożytkować, czy wolisz sobie zostawić ze 3k. Wykorzystując budżet na max można dołożyć do czegoś technologicznie nowszego jak choćby szybszy dysk SSD 4.0x4 z prędkością odczytu 5000mb/s, tylko wtedy 1TB wyniesie Cię tyle co Adata 2TB 3.0x3 z odczytem 3500mb/s. Podsumowując w kwocie 14k otrzymasz zestaw z SSD 2TB na PCIe 4.0 i kartą 2080Ti.

 

Twierdzisz, że nie ma sensu grać w 1440p na 2080 Super i dajesz 4K bez G-Sync?

Życzę powodzenia, bo taki sprzęt w takiej rozdzielczości na porządnych detalach to w tytułach AAA często nawet i poniżej 50 klatek. Tutaj G-Sync po prostu must have. Monitor bez G-Sync w takiej kwocie jest wręcz niedopuszczalny moim zdaniem. Owszem, można zejść do 1440p ale wtedy jaki jest sens zakupu tego monitora?

 

Z całym szacunkiem ale te zestawy poniekąd jakieś niepoważne. Schodzisz do 2700X (rozumiem, rozdzielczość szkła), dajesz dysk droższy ponad dwukrotnie od CPU w zestawie do gier? Jakie realne korzyści będą z tego dysku? Budżetowy monitor co by zmieścić się w budżecie, dopłata do certyfikatu Platnium chyba raczej również zbędna. No i oby z płytą z 16MB EEPROM nie było problemów. Dysk ważniejszy od monitora?

 

Szczerze wątpię czy kupiłbyś dla siebie takie konfiguracje.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę warto, bo z kartą 2080Ti daje radę w 4K niewiele gorzej od 8700K. W FullHD ta różnica jest większa na korzyść Intela. Zestaw jest do dowolnej modyfikacji. Procesor można dać 3700X, albo płytę Z390+i7/i9, ale będzie wtedy drożej.

 

Dysk dałem bardziej w celu zaprezentowania najszybszego na rynku, niż namawiając do zakupu, gdyż Adata lepiej wypada w relacji ceny do pojemności. Kartę graficzną też można dać tańszą.

 

Owszem granie w fps-y na monitorze 1440p@144Hz ma sens, bo jest więcej klatek i będzie płynniej. 2160p@60Hz to rozdzielczość bardziej przyszłościowa pod media typu filmy, no i też pojawiają się monitory 4k@144Hz, ale są drogie i w nowych tytułach ciężko te 144FPS ogarnąć.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje komputera do streamowania.

Stworzyłem taki komputer, ale zastanawiam się czy nie lepsze będzie połączenie 3700x+2080ti lub 2080 SUPER.

Nie brałem pod uwagę Intela ze względu na to, ze Ryzeny chyba lepiej sobie radzą podczas obciążenia streamowaniem, ale może jestem w błędzie i najlepiej było by dopłacić do i9-9900KF.

Chwiałbym streamowac z użyciem procesora, ale może lepszym rozwiązaniem było by użycie karty przechwytującej takiej jak Elegato. Chetnie usłyszę jakieś porady. :)

 

Streamował będę w 1080p.

 

https://www.x-kom.pl/lista/ka00o9jrn

 

Obecne ceny Ryzena 3900x są strasznie wysokie stąd zastanawiam się czy jest sens dopłacać teraz taką kwotę do 12 rdzeni dla rozdzielczości 1080p.

3700x można kupić za 1600zł(ewentualnie 32 GB Ramu), a 3900x kosztuje już 2900zł.

 

Komputer będę kupował w przeciągu najbliższego tygodnia.

 

Najchętniej kupiłbym komputer w Xkomie.

 

Dzieki za pomoc.

 

Ależ streamerów mamy tutaj na pclabie xddd Co drugi dosłownie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streamowalem amatorsko swoją nagrywkę w Cs-Go i mniej wymagająch grach, to moim skromnym zdaniem do streamowania nowszych tytułów procesor pokroju 8700K 6/12, lub nawet 2700X od biedy wystarczy. Opcjonalnie można dać 3700X, lub nowość 9700KF, który ogarnie z kartą RTX 2080/Ti więcej FPS i do tego wodne chłodzenie, tylko wtedy będzie drożej, bo 2700X jest przeceniony z uwagi na pojawienie się 3700X.

 

PC i9-9900KF/2080S/32GB RAM/2TB SSD + 27" 1440p 144Hz

 

Alternatywnie taniej można skompletować zestaw na platformie X570 z tańszym RAM-em i GPU.

 

PC R7-3700X/2080S/32GB RAM/2TB SSD + 27" 1440p 144Hz

 

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania i streamowania rozgrywki najbezpieczniej brać proca 8/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno i9-9900K/KF jak i Ryzen 2700/3700X mają po 8 rdzeni i 16 watków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i tak będzie streamować albo na GPU albo na osobnej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...