Skocz do zawartości
Jędrulak

Linux na Tablecie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kompletnie nie wiem w jakim dziale to zamieścić, więc postanowiłem tutaj. Odkopałem swojego starego tableta (Lenovo thinkpad tablet 2 ) na windowsie 8, 10 z wejściem na normalne usb(pendrive). I tak się zastanawiam czy da się na tym postawić jakiegoś linuxa ewentualnie wgrać jakiegoś androida. Co próbowałem. Android x86, tablet botuje, ale po wybraniu opcji dalej nic się nie dzieję. Obrazy linuxa wogóle nie chcą mi się bootować. Oczywiście pen z obrazem windy bootuje się bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrane.xubuntu-19.04-desktop-amd64, plik również i podmieniony.

 

 

Booting "try Xubuntu without installing" i stoi. Dla schematu MBR

Booting "try Xubuntu without installing" i stoi. Dla schematu GPT

 

Pewnie coś źle robię. Tylko co? Rozumiem że plik kopiować do efi bo katalogu uefi nie mam?

 

secure boot wiadomo "disabled"

Edytowane przez Jędrulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz na pendrive z linuxem do EFI/BOOT/ u mnie na hp stream 7 startuje bez problemu.

 

W rufusie wybierasz gpt bodajze dla uefi.

 

Mozesz jeszcze zainstalowac to https://github.com/teejee2008/ukuu/releases/download/v18.9.1/ukuu-v18.9.1-amd64.deb i zainstalowac najnowszy kernel po instalacji systemu.

 

Xubuntu sie ogolnie najlepiej sprawdza, klawiatura ekranowa jest onboard.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie robię. Walczę z tym już drugi dzień, parę komputerów w życiu złożyłem. Mówię sobie bios jak w starszym pc , wszystko x86 to musi coś łyknąć z linuxa, co za różnica czy pc czy tablet . A tu chyba jednak jakaś zadymka, blokada czy sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne , że wyłączyłem jakbym tego nie sprawdził kilka razy, to bym tu tematu nie zakładał :-)

Edytowane przez Jędrulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pogrzebac w necie jak zbootowac linuxa na twoim tablecie lub tez po modelu cpu mozesz tez poszukac. Ja mam juz z3735 w hp wiec moze byc inaczej. mozna jeszcze sprobowac skopiowac bootia do boot/grub/ albo jak jest mozliwosc to recznie z uefi wybrac bootie zeby zbootowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z2760 i jedyne co znalazłem to: https://forum.artixlinux.org/index.php/topic,717.0.html ale i tak to niewiele mi mówi. Nie daje mi spokoju tylko jeszcze jedna rzecz, windy mogę instalować 32 i 64 bitowe i mimo że logika podpowiada 32bit w tym tablecie ,to jednak win8 czy win 10 w wersji 64bit działa dużo szybciej niż 32. Ale i tak dziękuję za pomoc, może do jutra ktoś jeszcze, coś podpowie. Dzięki.

Edytowane przez Jędrulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jadę tylko słaby up mają , chwilkę to zajmie. 18.4 lts bez problemu 18.10 ciężko znaleźć ,ale pobieram, ale jak pisałem słabą wysyłkę mają.

Edytowane przez Jędrulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie skopiować ten nowszy kernel?? Dobra na dziś wymiękam, muszę się napić chyba, hahaha. Albo przestać pić tylko jak tu przestać przy takich czarnych magiach. Dziękuję kolego za dziś i za pomoc, idę odpocząć lecz będę pewnie śnił o tym. Jutro odpowiem co dalej się działo.

Edytowane przez Jędrulak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...