Skocz do zawartości
TheMonteResso

Dobór trzeciej kości RAM-u VS naprawa slotu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam pewne przemyślenia i chciałbym prosić o radę. Ten sprzęt mam już z 5 lat i 8 GB RAM-u zaczyna doskwierać ale nie chciałbym ładować w niego za dużo kasy (limitu brak po prostu wydaje mi się, że lepiej za dwa lata wymienić całego).

 

Jakiś rok temu uszkodził mi się slot pamięci ram (jak płyta była pionowo to nie chciał się uruchomić). Przełożyłem dwie kości po 4 GB na następne sloty i działa wszystko idealnie. Posiadam aktualnie G.Skill RipjawsX, DDR3, 2x4 GB,2133MHz, CL9.

Płyta Z97 Gaming 3. Na ten moment patrzę na ten model: https://allegro.pl/oferta/ddr3-g-skill-ripjawsx-8gb-2133mhz-warszawa-sklep-8499629283#

 

Jednak tutaj moje pytania to... Czy w takim wariancie trzech kości nie będzie problemów? Czy warto wydawać na ten model ~230zł skoro nie podkręcam pamięci czyli działają w 1600, czy kupić tańsze, a jeżeli tak to na co patrzeć? Czy warto oddać komuś kompa żeby sprawdzić ten slot i inwestować w 4 kości wtedy? Ewentualnie sprzedać te dwie kości i kupić dwie po 8 gb.

 

Głównie używam do tworzenia grafiki ale od niedawna siedzę na AE lub grafiki na renderach przez co programy potrafią wywalić, że za mało pamięci. No i też szykuję się na RDR 2. Bardziej chciałbym usłyszeć jak Wy byście podeszli do tego tematu bo mam za dużo pomysłów i nie wiem, który jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak widocznych zmian. Mając moduł pamięci ram w tym slocie komputer nie uruchamia się (pętla restartów bez biosu) a ruszając na boki delikatnie modułem/kością wyskakuje bluescreen. Jedyne czego się dowiedziałem to albo pęknięcie płyty co chyba nie jest takie proste więc wątpie, albo uszkodzony jakiś pin w slocie procesora przez co pamięć nie wstaję (tak zasugerował facet w serwisie do którego wstępnie na koniec tygodnia idę) albo może jakieś mechaniczne uszkodzenie slotu ale z tym sprzętem obchodziłem się jak z dzieckiem więc nie mam pojęcia a mam za małą wiedzę żeby coś samemu wywnioskować. Aktualnie zależy mi na zwiększeniu pamięci ram a reszta sprzętu jest dosyć mocna więc prawdopodobnie czeka mnie wymiana płyty a widziałem, że ta moja nie schodzi ponizej 300... a i7 4790k nie wsadzę w nic nowszego niestety a jestem mega zadowolony z temperatur i wydajności. Dlatego założyłem temat żeby może zmniejszyć koszta kupując po prostu jeden moduł ale domyślam się, że ciężko ocenić taką sytuację na odległość.

 

Slot drugi od lewej sprawia problemy. Za przegląd powiedzieli mi 50 zł wiec chyba spoko cena tylko brak czasu więc pewnie w piątek to zrobię.

20191021_202612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...