Skocz do zawartości
Anonim86

OC i9 9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj pobawiłem się w OC procka, niestety przy 5GHZ Vcore-1.395 wywalało blue screena na początku jak startowałem Cinebench. Aktualnie procek lata stabilnie przy 4.9 GHZ z Vcore- 1.360, testowane w Cinebench + Prime95. Max temperatury podczas testu w Prime to 78 stopni. W biosie wyłączone enhanced multi core performance + intel Turbo. Pytanie czy da się coś jeszcze zrobić bez podnoszenia napięcia do 1.4 by poszło na 5GHZ i czy w sumie te 100mhz coś zmieni jeśli PC jest tylko do gier

 

EDIT.

 

Pobawiłem się znowu .. stabilne 4.9 na Vcore 1.36 z AVX 2 tylko że gdy odpalam sobie swoje gierki typu Wiedzmin 3 / Tom Clancy Wildlands one latają z częstotliwością 4.7 zamiast 4.9 więc wychodzi na to że używają tego AVX :( niestety gdy zostawiam procek na 4.9 z AVX 1 w prime95 dostaje blue screena. Odpaliłem te gry na ustawieniach bez OC z włączonym intel turbo boost tutaj jest to samo latają na 4.7ghz więc ogólnie OC tego procka nic nie daje ... Czy są jeszcze jakieś inne wartości które muszę zmienić ? docelowo chce mieć te 4.9ghz z AVX 0

 

PS. Próbowałem 4.9 ghz z AVX 1 przy Vcore 1.385 z LLC na low tutaj nie wywaliło mi blue screena aczkolwiek test przerwałem gdy temperatury skoczyły do 87 stopni. Czy jest tu ktoś z tym prockiem i ma te 4.9 lub więcej z AVX na 1 lub 0 ?

 

EDIT2.

 

Ok jest 5Ghz z napięciem 1.315 okazało się że trzeba LLC dać na Turbo i lata ;) temperatura w Cinebench 84 stopnie / prime95 dochodziły do 95 to chyba nie ma tragedii? W grach raczej takich temp nie osiągnę

Edytowane przez Anonim86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć jak ustawić napięcia i przede wszystkim które ? Aktualnie komp lata stabilnie na 5.0Ghz V-core 1.315 inter turbo off / enhanced multi core performance off. Ale w hwinfo pokazuję mi że napięcia latają nawet do 1.440. Da radę to jakoś ustabilizować ?

Edytowane przez Anonim86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć jak ustawić napięcia i przede wszystkim które ? Aktualnie komp lata stabilnie na 5.0Ghz V-core 1.310 inter turbo off / enhanced multi core performance off. Ale w hwinfo pokazuję mi że napięcia poszczególnych rdzeni np Core1 VID lecą pod 1.4. Da radę to jakoś ustabilizować ? Czy to normalne i tym się nie przejmować ?

Edytowane przez Anonim86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś LLC na turbo więc pewnie pod obciążeniem napięcie jest mocno podnoszone, stąd stabilność i wysokie odczyty.

 

Najpierw znajdź stabilne napięcie manualne na 4.9 avx 0 a potem baw się dalej ale pewnie skok z 4.9 na 5.0 będzie wymagał nieadekwatnego wzrostu napięcia a wzrostu wydajności z tego pewnie nie zobaczysz i równie dobrze można zostawić domyślne 4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś LLC na turbo więc pewnie pod obciążeniem napięcie jest mocno podnoszone, stąd stabilność i wysokie odczyty.

 

Najpierw znajdź stabilne napięcie manualne na 4.9 avx 0 a potem baw się dalej ale pewnie skok z 4.9 na 5.0 będzie wymagał nieadekwatnego wzrostu napięcia a wzrostu wydajności z tego pewnie nie zobaczysz i równie dobrze można zostawić domyślne 4.7

 

Tak LLC jest na Turbo AVX na auto stabilne 5Ghz przy Vcore 1.310 w cpu-z pod obciążeniem pokazuje mi Vcore na 1.320 max i spada do 1.308. Uważasz że to jest ok ? czy dalej coś tu robić ? Jeśli tak to z jakimi ustawieniami gmerać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz to można zostawić ;) W zasadzie przetestuj 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz to można zostawić ;) W zasadzie przetestuj 5.1

 

Tak jest miałem odpalonego prime95 przeszło testy na tych ustawieniach max temp było 90 stopni o dziwo potem spadły do max 85. Odpaliłem również Wiedzmina 3 i Tom'a Wildlands wszystko na ultra fps skoczyły do góry, wszystko stabilne i obie gierki latają na 5Ghz max temperatury w okolicach 57 stopni. Nie jestem dobry w OC ale te wyniki mnie zadowalają .. powiedz mi czy te temperatury są ok z tym Vcore w grach ( tutaj również Vcore lata m-dzy 1.320 a 1.308 z naciskiem na 1.308 ) jak jest ok to nie będę się dalej bawił te 5Ghz mi wystarczy. Zależy mi na żywotności procka a to co teraz mam raczej jej nie skróci ? Tak myślę ... Walka o te 2-3 fps nie są tego warte. Jestem graczem który woli gry singiel player od multi i lubię by wszystko latało bez ścinek na max ustawieniach które oferuje gra. Jak jest ok tak jak to teraz wygląda to napisz by miał spokój ducha ;) Dziękuje Ci z góry za poświęcony czas !

Edytowane przez Anonim86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 5 GHz nie ma co próbować no chyba że musisz mieć te 2 fpsy wiecej..

 

Odnośnie żywotności to wątpię aby takie podkręcanie szkodzilo, wiec nie ma się co przejmować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak testowales tego proca w prime95 ? Daj 30 min na custom wpisując 16k z pominięciem ramu ... Wątpię że utrzyma to taktowanie na takim poziomie lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16k to podpisanie wyroku na cooler ryje tak samo jak LINX, do 9900k powyżej 1.3v podchodził bym ostrożnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16k to podpisanie wyroku na cooler ryje tak samo jak LINX, do 9900k powyżej 1.3v podchodził bym ostrożnie

Owszem ryje ale stabilność będzie pewniejsza na sowie przy x49 dawał radę i się nie wywalał szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po zapakowaniu 9900K,bez zadnego grzebania w biosie,automatycznie ustawia procka na 4.7 :hmm:

z390 master,bios f10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 3Up i masz cepa na piątaka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k z turbo ma 4.7 na wszystkich rdzeniach wink.gif

 

Coś mi się ubrdało że powinien mieć 4.2...hehe,niezly że mnie kalafior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie powinien ustawiać 2 core na 5.0 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...