Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

LibreOffice czy OpenOffice?

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że Microsoft rezygnuje z licencji dożywotniej dla swoich Office'ów i od jesieni 2020 roku będzie rozwijany jedynie Office 365, który będzie dostępny jedynie w abonamencie. Dobrze, że się dowiedziałem, bo zmieniam komputer i chciałem sobie kupić Office 2010 bądź Office 2013, ale skoro oni decydują się na taki krok to ja zdecyduję się na taki, że zrezygnuję z MS Office. W niedalekim czasie będę też musiał się nauczyć obsługiwać LINUX ponieważ i Windows ma być w abonamencie, a to to już w ogóle mi się nie podoba: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/koniec-z-licencjami-dozywotnimi-na-office-zapowiada-microsoft.html#vu

 

Wiem, pewnie większość z Was o tym od dawna wiedziała, i może część z Was to w ogóle nie wkurza, ale mnie niestety tak.

 

A więc proszę o podpowiedź, który z tych programów jest lepszy? Czy są jakieś fajne książki opisujące obsługę lepszego z tych dwóch programów? Wiem, że Google też wprowadziło swoje programy tekstowe i kalkulacyjne, ale to też zapewne niedługo pójdzie w komercję, więc nie biorę ich pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani offica ani tym bardziej windy nikt Ci nie zabierze. Ba! większość będzie siedziała po prostu na tym co ma i jak może z subskrypcji na offica jakieś większe firmy za x lat będą faktycznie korzystać i być może nawet pojawi się za X lat(zobacz kiedy win 10 miał premierę i pomimo wciskania go wszędzie i każdemu, dalej ogromna liczba użytkowników korzysta z win7-8)pojawi się abonamentowa wersja Windowsa, tak jeszcze przez dłuuuugo Windows będzie dostępny w normalnym systemie dystrybucji.

 

Co do wspomnianych przez Ciebie officów, nawet na youtubie znajdziesz kursy obydwu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam z Libre Office.Obsługa zbliżona do tych od Microsoftu,za darmo praktycznie otrzymujesz bardziej rozbudowaną wersję od Libre. Jest jeszcze WPS,chiński produkt,a praktycznie to OFFice ze zmienioną nazwą,tylko że tego trzeba aktywować,klucz przyślą na skrzynkę pocztową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to głównie zastanawia czy ma to dla Ciebie jakieś większe znaczenie. Większość osób twierdzi, że umie WORD i EXCEL ale tak naprawdę nie potrafią nic więcej niż go otworzyć i napisać jakiś tekst czy też liczbę. Zakładam, że nie bawiłeś się w VBA w excelu... To zwykłego pisania nie potrzeba jakiś niewiadomo jakich kursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dramatyzujesz :lol2:

 

wklejasz linki z 2017-04-27

a trochę później można przeczytać https://ithardware.pl/aktualnosci/microsoft_ujawnil_pakiet_office_2019_z_dozywotnia_licencja-7319.html :szczerbaty:

najnowszych nie chce mi się szukać, ale nie warto się opierać na informacjach z 2 ręki. Na stronach Microsoftu coś więcej o tym piszą?

 

A więc proszę o podpowiedź, który z tych programów jest lepszy?
a nie lepiej samemu sprawdzić? Nic cie to nie kosztuje, bo każdy z tych programów jest darmowy. Programy najlepiej sprawdzać przy swojej pracy. Wybierzesz tego, w którym najlepiej ci się pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod windą miałem openoffice, od kilku lat mam minta i libreoffice. Nie potrzebuję cholera wie czego tutaj, zadowolony byłem/jestem z obu. Aaaa, z minta też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że faktycznie niepotrzebnie zasiałem panikę. ;) Ale jak już będę instalował coś innego niż MS Office to będzie to Libra. Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...