Skocz do zawartości
dywyndynyfar

Nowa karta do starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam optymalnej karty graficzne dla następującego zestawu:

 

Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155

Płyta główna: Asus P8P67 EVO Rev.3.0 /intel P67/

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX

Zasilacz: XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU

 

Obecnie posiadam kartę 750Ti, która niespełna minimalnych wymagań większości nowych gier. W Kingdom Come Deliverance nie dało się przyjemnie grać na minimalnych ustawieniach. Rozdzielczość w jakiej chcę grać to 1650 x 900 - 4 giga powinno wystarczyć? Nie wiem czy jest sens dopłacać do 8 giga.

Myślałem o RX 580 lub RX 570. GTX 1660 to już chyba za dużo dla mojego procesora? Zależy mi na tym by karta była w miarę możliwości cicha. Jakie modele polecacie?

Edytowane przez dywyndynyfar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proca o podobnej wydajności (i5-4690k) i aktualnie mam gtx 960 4gb (bardzo cicha), też poszukuję czegoś cichego.

Zastanawiam się właśnie nad kartą gtx 1660 lub nawet rtx 2060. Nawet jeśli proc nie wyrobi to mimo wszystko uważam że lepiej mieć lepszą kartę niż gorszą, ale wolał bym żeby doradzili bardziej obeznani w temacie.

----

edit. co do kart AMD to podobno w niektórych grach są problemy z uruchamianiem (takie ploty słyszałem), więc dlatego patrzę raczej w kierunki "zielonych"

Edytowane przez Elekto_Edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego procka lepszy będzie geforce - karty amd mają duży narzut sterownika na procesor.

 

najlepszy wybór to używany gtx1060, ale jak masz fundusze to nowy gtx1660 też nie będzie się marnował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomiędzy 570/580 a 1660 lub Ti. Zależnie od budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procesor i bierz używkę 1070, a pograsz we wszystko na ultra w tej rozdzielczości, z nowych 1660/ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma sensu brać używek 1070, które chodzą za ok. 900 w sytuacji gdy 1660 są nówki za już 950zł, a wydajność jest na praktycznie takim samym poziomie.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt używane Pascalem ostatnio zdrożały.

Nie jest na tym samym poziomie 1070 jest wydajniejsza od 1660 o jakieś 10-15% na standardowych zegarach, a po OC różnica jest jeszcze wieksza, bardziej 1660ti =1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie te kilkanaście % to jest pomijalna różnica, często niwelowana bardziej udanymi modelami niereferentów. Przy takim założeniu lepiej kupić nówkę z fabryki niż używkę ze znakiem zapytania praktycznie w tych samych pieniądzach.

 

1660Ti nie ma co porównywać, bo jak podkręcisz to 1070 wysiada w przedbiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tej rozdzielczości 1660 będzie ok, boost z przesiadki z 750 Ti będzie ogromny. Budżetowo warto też rozważyć RX 580 ostatnio były po 600 nowe nie wiem jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...