Skocz do zawartości
steraf

Jaki monitor około 20" z głośnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuję tani monitor, podstawowe zastosowania.

 

Wymagania:

- nie za duży,

- FHD,

- głośniki,

- matryca nie TN,

 

Znalazłem:

AOC M2060SWDA2

AOC M2060SWQ

BenQ GW2283

BenQ GW2280

 

Wszystko inne większe/droższe :(

 

Obecnie jest 17" CRT :D Osoba korzystająca nie chciała większego, ale 17" to ja w sklepach nie widzę :( Dlatego rozmiarowo AOC 19,6" wygląda w sam raz. Co lepsze/trwalsze? Z tego co pamiętam matryca NIE TN będzie zawsze lepsza od TN. Jeśli pletę głupoty to mnie sprostujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za komputer i jaki masz budżet na monitor? 20" to chyba trochę mało... nowy kupujesz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dla mamy, aby mogła płacić rachunki i czasem sprawdzić przepis na ciasto :) Obecnie ma 17" CRT i nie chce większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ta zmiana? Po co zmieniać na coś gorszego o gorszym kontraście, smużeniu, kątach, input lagu, skalowaniu?

 

Do takich celów najlepszy będzie jakiś używany 1280 x 1024, 17 cali zwykle rzędu 50 zł. Oczywiście zależy jaka klasa, matka korzysta z klasy B i jest zadowolona (ja bym brał A). Ponadto na CRT masz pewnie rozdzielczość 1024 x 768 więc lepiej dać 19 cali by literki były rozsądne. Taki monitor jest świetny do www, bo masz długą stronę do dołu, a 1280 jest OK (to 2/3 z 1920, 1/2 z 2560 i 1/3 z 3840) więc zawsze będzie dobre. Nie to co CRT gdzie 1024 wygląda marnie, a 1280 to już za małe litery.

 

Głośniki w monitorach to zwykle pierdziawki o bardzo słabej jakości, zewnętrzne wypadną dużo lepiej. Ale jeśli monitor musi być nowy to 1280 x 1024 odpada, bo za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym CRT ledwo cokolwiek widać, wszystko jest już nieostre, ciężko o jakikolwiek kontrast czy jasność. Monitor ma po prostu dość...

 

Sino, trochę mnie przeraziłeś marketową jakością. Pójdę do paru sieciówek, zobaczę jak świecą te tanie monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdybyś znalazł w normalnym stanie EIZO S1932, lub nowszy S1933, to za ok 50-100 byłby znosny LCD. S1932 mam w domu, dzieciak teraz do laptopa podpina, pzrebieg ok 40 tys h i nadal ładnie świeci.

 

edit

przy czym uwazałbym na "polisingowe", to często rzucane po paletach jako złom elektroniczny, więc często w pakiecie uszkodzenia mechaniczne w postaci rys/pęknięć/plam na matrycy

 

edit2

no może z tymi 50 zł nieco przesadziłem, ale po targach może w okolicach 100 by znalazł

www.olx.pl/oferta/monitor-eizo-flexiscan-s1932-CID99-IDBtfYD.html#cefcf9ab9b

To np wygląda na kupowane w Polsce, czegoś podobnego bym szukal koło siebie, o ile w jakimś większym mieście mieszkasz. W swoim czasie chyba najlepsze domowe 19", do tego w znośnej cenie, więc nieco na rynku tego jest.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ta zmiana? Po co zmieniać na coś gorszego o gorszym kontraście, smużeniu, kątach, input lagu, skalowaniu?

 

Do takich celów najlepszy będzie jakiś używany 1280 x 1024, 17 cali zwykle rzędu 50 zł. Oczywiście zależy jaka klasa, matka korzysta z klasy B i jest zadowolona (ja bym brał A). Ponadto na CRT masz pewnie rozdzielczość 1024 x 768 więc lepiej dać 19 cali by literki były rozsądne. Taki monitor jest świetny do www, bo masz długą stronę do dołu, a 1280 jest OK (to 2/3 z 1920, 1/2 z 2560 i 1/3 z 3840) więc zawsze będzie dobre. Nie to co CRT gdzie 1024 wygląda marnie, a 1280 to już za małe litery.

W dzisiejszych czasach jest coś takiego jak systemowe skalowanie i większość poprawnie ustawionych LCD niszczy przy wyświetlaniu tekstu CRT (choćby 23,8" 2560x1440 z systemowym DPI na 150% - to daje duże, gładkie, a zarazem ostre litery, na poziomie praktycznie nieosiągalnym na CRT).

 

Co do głośników w monitorach, to faktycznie zwykle jest kupa straszliwa (przynajmniej w EIZO miałem arcy śmieciowe głośniki).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o takim skalowaniu pisałem. A kiedyś zmieniłem CRT na LCD, bo był trochę zepsuty oraz strony www na 1024 x 768 wyglądają źle (za dużo przewijania).

 

Sino, trochę mnie przeraziłeś marketową jakością
Przesadnie się przeraziłeś :) Nie pisałem o jakości, ale o technologii.

 

Potrzeba:

-OLED

-nie może się wypalać

-ma mieć 120 Hz

-Black Frame Insertion

-input lag 5 ms.

I mamy lepsze CRT.

 

A realnie to patrz w sklepach na BLB (o ile pozwolą sprawdzić). Matka z pewnością będzie mało wymagająca, jednak duże BLB to nawet ona zobaczy. No i bierz VA (jej smużenie nie straszne, a kontrast się przyda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...