Skocz do zawartości
steraf

Jaki monitor około 20" z głośnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuję tani monitor, podstawowe zastosowania.

 

Wymagania:

- nie za duży,

- FHD,

- głośniki,

- matryca nie TN,

 

Znalazłem:

AOC M2060SWDA2

AOC M2060SWQ

BenQ GW2283

BenQ GW2280

 

Wszystko inne większe/droższe :(

 

Obecnie jest 17" CRT :D Osoba korzystająca nie chciała większego, ale 17" to ja w sklepach nie widzę :( Dlatego rozmiarowo AOC 19,6" wygląda w sam raz. Co lepsze/trwalsze? Z tego co pamiętam matryca NIE TN będzie zawsze lepsza od TN. Jeśli pletę głupoty to mnie sprostujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za komputer i jaki masz budżet na monitor? 20" to chyba trochę mało... nowy kupujesz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dla mamy, aby mogła płacić rachunki i czasem sprawdzić przepis na ciasto :) Obecnie ma 17" CRT i nie chce większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ta zmiana? Po co zmieniać na coś gorszego o gorszym kontraście, smużeniu, kątach, input lagu, skalowaniu?

 

Do takich celów najlepszy będzie jakiś używany 1280 x 1024, 17 cali zwykle rzędu 50 zł. Oczywiście zależy jaka klasa, matka korzysta z klasy B i jest zadowolona (ja bym brał A). Ponadto na CRT masz pewnie rozdzielczość 1024 x 768 więc lepiej dać 19 cali by literki były rozsądne. Taki monitor jest świetny do www, bo masz długą stronę do dołu, a 1280 jest OK (to 2/3 z 1920, 1/2 z 2560 i 1/3 z 3840) więc zawsze będzie dobre. Nie to co CRT gdzie 1024 wygląda marnie, a 1280 to już za małe litery.

 

Głośniki w monitorach to zwykle pierdziawki o bardzo słabej jakości, zewnętrzne wypadną dużo lepiej. Ale jeśli monitor musi być nowy to 1280 x 1024 odpada, bo za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym CRT ledwo cokolwiek widać, wszystko jest już nieostre, ciężko o jakikolwiek kontrast czy jasność. Monitor ma po prostu dość...

 

Sino, trochę mnie przeraziłeś marketową jakością. Pójdę do paru sieciówek, zobaczę jak świecą te tanie monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdybyś znalazł w normalnym stanie EIZO S1932, lub nowszy S1933, to za ok 50-100 byłby znosny LCD. S1932 mam w domu, dzieciak teraz do laptopa podpina, pzrebieg ok 40 tys h i nadal ładnie świeci.

 

edit

przy czym uwazałbym na "polisingowe", to często rzucane po paletach jako złom elektroniczny, więc często w pakiecie uszkodzenia mechaniczne w postaci rys/pęknięć/plam na matrycy

 

edit2

no może z tymi 50 zł nieco przesadziłem, ale po targach może w okolicach 100 by znalazł

www.olx.pl/oferta/monitor-eizo-flexiscan-s1932-CID99-IDBtfYD.html#cefcf9ab9b

To np wygląda na kupowane w Polsce, czegoś podobnego bym szukal koło siebie, o ile w jakimś większym mieście mieszkasz. W swoim czasie chyba najlepsze domowe 19", do tego w znośnej cenie, więc nieco na rynku tego jest.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ta zmiana? Po co zmieniać na coś gorszego o gorszym kontraście, smużeniu, kątach, input lagu, skalowaniu?

 

Do takich celów najlepszy będzie jakiś używany 1280 x 1024, 17 cali zwykle rzędu 50 zł. Oczywiście zależy jaka klasa, matka korzysta z klasy B i jest zadowolona (ja bym brał A). Ponadto na CRT masz pewnie rozdzielczość 1024 x 768 więc lepiej dać 19 cali by literki były rozsądne. Taki monitor jest świetny do www, bo masz długą stronę do dołu, a 1280 jest OK (to 2/3 z 1920, 1/2 z 2560 i 1/3 z 3840) więc zawsze będzie dobre. Nie to co CRT gdzie 1024 wygląda marnie, a 1280 to już za małe litery.

W dzisiejszych czasach jest coś takiego jak systemowe skalowanie i większość poprawnie ustawionych LCD niszczy przy wyświetlaniu tekstu CRT (choćby 23,8" 2560x1440 z systemowym DPI na 150% - to daje duże, gładkie, a zarazem ostre litery, na poziomie praktycznie nieosiągalnym na CRT).

 

Co do głośników w monitorach, to faktycznie zwykle jest kupa straszliwa (przynajmniej w EIZO miałem arcy śmieciowe głośniki).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o takim skalowaniu pisałem. A kiedyś zmieniłem CRT na LCD, bo był trochę zepsuty oraz strony www na 1024 x 768 wyglądają źle (za dużo przewijania).

 

Sino, trochę mnie przeraziłeś marketową jakością
Przesadnie się przeraziłeś :) Nie pisałem o jakości, ale o technologii.

 

Potrzeba:

-OLED

-nie może się wypalać

-ma mieć 120 Hz

-Black Frame Insertion

-input lag 5 ms.

I mamy lepsze CRT.

 

A realnie to patrz w sklepach na BLB (o ile pozwolą sprawdzić). Matka z pewnością będzie mało wymagająca, jednak duże BLB to nawet ona zobaczy. No i bierz VA (jej smużenie nie straszne, a kontrast się przyda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nowy firmware Wam wskoczył dla AW3423DWF.  https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/aw3423dwf-monitor/drivers   1. Fix synchronization issue between DDM and OSD 2. Update HDR behavior 3. Fix issue of monitor shows different sharpness effect between left and right side of screen. 4. Clarify warning message due to thermal behavior Poprawka HDR to teraz standard w aktualizacjach monitorów , alepodoba mi się punkt 3.  
    • Rynek zweryfikuje tylko zbyt późno. Niestety deweloperzy wykorzystują głupotę Polaków aby podonosić te ceny mieszkań a oni dalej będą kupować Rynek zadziałał by prawidłowo jakby kraj nie był jednym wielkim bagnem pod względem podatkowym, biurokratycznym oraz prawnym (jeśli mówimy o przepisach budowalanych, działkach, najmu, unijnej pseudo-ekologii). Jak ma to rynek prawidłowo zweryfikować jeśli jest on upośledzony zaczynając od samej głowy? Nieudolne próby "naprawy" sytuacji tylko ją pogarszają i tak to się kręci błędne koło pogarszające sytuacje. Ale najprościej nazwać konfederacje konforusami, bo proponują nie wpowadzać tych kretyńskich przepisów pogarszających sytuacje   Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj. Jak w tym kraju ma się coś zmienić jak wszystko poza POPIS jest krytykowane za wszystko jak leci? Mówię ogólnie o każdej nowej opcji politycznej teraz. Jak jakiekolwiek ugrupowanie ma się przebić jak od początku jest mieszane z błotem od samego początku? Nie ma i nie będzie partii która spełni oczekiwania każdego. A mnie z drugiej strony śmieszą teksty o państwie opiekuńczym zapewniającym godne życie każdemu mieszkańcowi - jednocześnie porównując się np. do krajów skandynawskich. Lewactwo (od pisu po lewice) myśli że możemy być drugą Norwegią będąc X razy biedniejszym państwem bez bogactw naturalnych. Nie da się przejść od lepianki z gówna od razu do Burj Khalifa, ale niektórzy myślą, że to możliwe
    • A co ma CIA, MI6 czy inne służby wywiadowcze do artykułów na portalach internetowych czy twiterowych pseudo-analiz, rozumiem że czytanie ze zrozumieniem kontekstu jest dla kolegi zbyt dużym wyzwaniem.   Rosja ma skończone rezerwy ludzkie, no ale skoro twoja 6 letnia bratanica twierdzi, że Rosja jest duża więc wygra to tak musi być. Co do Trumpa i jego zdecydowanego prowadzenia w sondażach to chyba też ci to twoja bratanica powiedziała, Trump i Biden w ogólnokrajowych sondażach idą mniej więcej z podobnym poparciem raz jeden raz drugi prowadzi więc nie wiem skąd bierzesz to zdecydowane prowadzenie Trumpa, a biorąc pod uwagę specyficzny system wyborów prezydenckich w USA jest jeszcze ciekawiej, wystarczy sprawdzić sondaże z podziałem na stany i zobaczyć, że dokładnie jak w 2020 wygrać mogą obydwaj wszystko znowu rozbije się o pojedyncze stany, do tego w USA wybory wygrywają pieniądze a tych Biden zebrał na początek kwietnia dwa razy więcej niż Trump.   Ukraina już się obroniła przed Rosją i wypchnęła ją z większości zajętego na początku wojny terytorium, i od dwóch lat się broni dalej, nie będe wnikał co miało znaczyć twoim zdaniem że cytuje "Rosja sama bez pomocy z zewnątrz jest 50x wiekszą od Ukrainy", że niby wielkośc terytorium ma znaczenie w kwestii wygrywania wojny, no to całkiem ciekawe podejście, ale niestety kompletnie bezsensowne, podczas inwazji na sąsiada liczą się zasoby ludzkie tu Rosja ma większe fakt ale jakie 3-4 krotnie a nie 50 krotnie, a i tak trzeba by spojrzeć dokładnie w demografie żeby wyiągnąć wnioski. Nie wiem co mają prawa człowieka do mobilizacji w czsaie W ale mniejsza z tym, pominmy to bo to niczego nie wnosi. Przestawienie przemysłu na tryb wojenny, niczego nie zmienia jeżeli jedyne co to spowodowało to ewentualne zwiększenie produkcji bieda wersji T-ciaków bez zachodniej elektroniki i optyki w ilościach pozwalających na zastępowanie utraconego sprzętu, i umożliwia dużą akcje przywracania do służby złomu z lat 50-70 ubiegłego wieku, faktycznie wyczyn jak cholera.  Czytam takie głupoty od dwóch lat, Ukraina według waszych analiz z czterech liter powinna być zniszczona/podbita mniej więcej od dwóch lat, Puitn miał zaorać wszystko nukami i być carem wszechświata, a jak narazie mija 27 miesięc pełnoskalowej inwazji drugiej armii świata na jeden z biedniejszych krajów w Europie, pomijam już fakt zajęcia części terytorium w 2014 i pełzający konflikt trwający dekadę. Ale zapewne jest tak jak piszesz, Putin jest gotowy wojskowo do zajęcia całej Ukrainy, ale nie jest politycznie i dlatego dwa lata temu wywołał największych konflikt w Europie od dziesięcioleci, i tak sobie mieli od dwóch lat żołnierzy i sprzęt bo musi się jeszcze politycznie przygotować. Co do Skrzypczaka to mnie nie rozsmieszaj, z całym szacunkiem dla kariery pana generała, ale obecnie to on na potrzeby artykułów (raczej nie za bóg zapłać) reaguje na bieżące wydarzenia i zgodnie z trendem na dany moment zmienia wersję, to nie jest analiza konfliktu zbrojnego tylko zwykłe wróżenie z fusów na zasadzie "będzie tak,albo będzie inaczej", do analizy konfliktu zbrojnego potrzebujesz danych, danych i jeszcze raz danych, a robienie analiz strategicznych na podstawie dostępnych w internecie po fakcie danych ze starć na poziomie taktycznym bez dokładnej znajomości rozmieszczenia jednostek ich stanów osobowych, wyposażenia oraz odwodów strategicznych ich stanów osobowych, wyposażenia i rozmieszczenia zakrawa o kpine. Na chwilę obecną Ukraina przegrywa na poziomie taktycznym, strategicznie jeszcze źle nie jest, co nie znaczy że to się nie zmieni w bliższej lub dalszej przyszłości, ale napewno się zmieni bez wsparcia z zachodu to jedno jest pewne i do tego dąży Putin, Rosja nie wygra jeżeli nie odetnie Ukrainy od wsparcia z zachodu, Ukraina ze wsparciem nie przegra .... czego proszę nie mylić z wygra, bo obecnej sytuacji Ukraina nie ma szans na zwycięstwo stricte. Będą musieli wcześniej czy później pójść na jakieś ustępstwa i wiedzą to jedni i drudzy, kwestia pozycji wyjściowych w przyszlych rozmowach pokojowych.
    • Gaming i Aero  od GB to tożsame konstrukcje (radiator, miedziana płyta zamiast komory parowej jak w wersji bobn Super); Różnią się zabudową i kolorem tworzywa sztucznego. Na Plus (obie wersje) szansa na cichsze cewki niż u innych producentów, nowsza rewizja wtyczki 12VHPWR -  H++ 12V-2X6;  Możesz sie rozczarować: Gaming i Aero BIOS OC nadaje się do kosza - zbyt głośno;  Najlepiej cihcy BIOS i ustawić w MSI AFT na krzywej 2700Mhz@950mV + 1000 VRAM 
    • Takie firmy dają właśnie wysoką pewność. OLEDy są tanie w produkcji a drogie w sprzedaży więc ostatnie o co trzeba się martwić to że korpo nie przekalkulowało tego  DW jest już na rynku ponad 2 lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...