Skocz do zawartości
Seba0456.

Nowe cześci a stara obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładajac ze sie wszystko zmiesci (płyta głowna standard ATX i obudowa to samo) ma prawo to zadzialć. 20 letnia obudowa dziurki od spodu z tyłu. Czy przy gamingowych podzespolach da rade? Mam na mysli czy sie nie spalą się komponenty.

Zdjecia nie mam pod reką ;/

 

Wiem to głupio brzmi

Edytowane przez Seba0456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

20 letnia obudowa? weż ją wywal na smietnik i kup nową.

Tyle ładnych budek jest na sklepach internetowych w dobrych cenach.

starej obudowy bym nie uzywał, nie rób sobie wstydu przed kolegami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputerowy "sleeper"? ;) Ja mam bude z czasow gimbazy (ponad 15 lat ;)). Tylko, ze u mnie stoi ze sciagnietym bokiem pod stolem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką polecacie z wygladu wmiarę nowoczesną z "slotami" DVD i karye SD i łatwy dostęp do usb z z przodu np. (Kupuje obudowę nie choinke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką polecacie z wygladu wmiarę nowoczesną z "slotami" DVD i karye SD i łatwy dostęp do usb z z przodu np. (Kupuje obudowę nie choinke)

 

np taka: posiada 2x wejście usb 3.1 z przodu

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205)

 

Wejdz sobie na dowolny sklep np morele i wybierz która ci się podoba.

Co do czytnika kart pamięci, odsyłam do allegro po wpisaniu Czytnik kart pamięci SD na złączu USB-C Gembird w cenie 20 zł na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakładajac ze sie wszystko zmiesci (płyta głowna standard ATX i obudowa to samo) ma prawo to zadzialć. 20 letnia obudowa dziurki od spodu z tyłu. Czy przy gamingowych podzespolach da rade? Mam na mysli czy sie nie spalą się komponenty.

Zdjecia nie mam pod reką ;/

 

Wiem to głupio brzmi

 

zależy co rozumiesz przez gamingowych podzespolach? (jaką kwotę chcesz wydać na części). Obudowy nie są drogie, do 200 zł kupisz dobrą przewiewną budę.

Wrzuć zdjęcie tej starej obudowy, może nie taki diabeł straszny jak go malują.

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 2200zl

 

Wiesz przeskok z pentium na rayzen 5 bo mysle nadszedl czas miec pc na te czasy. Specyfikacji przyszlego pc w głowie nie trzymam

 

Zdjecia nie mam pod reką

Edytowane przez Seba0456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 2200zl

 

Wiesz przeskok z pentium na rayzen 5 bo mysle nadszedl czas miec pc na te czasy. Specyfikacji przyszlego pc w głowie nie trzymam

 

zdjęcie obudowy i specyfikację komputera napisz przy okazji.

Komputera za 2200 zł nie nazwałbym gamingowym :) Przy tej kwocie nie przejmowałbym się starą obudową, jeśli jej wygląd nie przeszkadza.

Jak napiszesz jakie części komputera chcesz kupić, będzie można podyskutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

20 letnia obudowa? weż ją wywal na smietnik i kup nową...

 

Też tak myślę. Za ok 100 zł masz Armis AR1. W cenie tego Regnum RG4T Masz Armis AR5. Zerknij na te obudowy. Armis AR 1 ma czytnik.

Jeśli to ma być sprzęt do grania to podzespoły będą w nich miały lepsze warunki chłodzenia niż w jakimś 20-letnim staruszku.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera za 2200 zł nie nazwałbym gamingowym :) Przy tej kwocie nie przejmowałbym się starą obudową, jeśli jej wygląd nie przeszkadza.

Przeskok z Intel 2 duo i 2 gb RAM ddr2 to "mała rewolucja" bo przekonanie lokatorów ze "mamy komputer w domu. Nie kupimy póki działa" nie jest poprawne troche mi zajeło. To jest porównanie :) wiem że istnieją lepsze częsci ale ogranicza mnie budżet .

A propo planowanej specyfikacji

Hyperx furry 16gb ram (2x8gb)

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AM4

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5

Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2, AM4, DDR4 3200, USB 3.

 

Dysk stary 2.5 1tb z laptopa wyciągnięty i jakiś SSD na windowsa.

 

Z laptopa do hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/l5xhcjhsu za 2 265,02 zł po wpisaniu kodu "komponenty" 2 215,02 zł Promocja słaba, można poczekać na rabat 30zł przy NWZ 300zł

 

zestaw bez obudowy, darmowe gry można spróbować sprzedać i dołożyć do nowej, ewentualnie wybrać tańsza płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa jak obudowa, bardziej mnie martwi monitor za obudową. Prawdopodobnie musisz pomyśleć o nowszym (nowym) monitorze, bo karta graficzna nie ma wyjścia D-Sub, a przejściówki nie zawsze się sprawdzają.

Druga sprawa, masz świadomość, że będziesz musiał instalować windows 10?

W twojej specyfikacji brakuje zasilacza (masz go, czy zapomniałeś o nim napisać?) Przez 20 lat mogło się coś zmienić. Zmierz, czy zasilacz wejdzie do tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa jak obudowa, bardziej mnie martwi monitor za obudową. Prawdopodobnie musisz pomyśleć o nowszym (nowym) monitorze, bo karta graficzna nie ma wyjścia D-Sub, a przejściówki nie zawsze się sprawdzają.

Druga sprawa, masz świadomość, że będziesz musiał instalować windows 10?

W twojej specyfikacji brakuje zasilacza (masz go, czy zapomniałeś o nim napisać?) Przez 20 lat mogło się coś zmienić. Zmierz, czy zasilacz wejdzie do tej obudowy.

:D zwariowałes ten monitor tak kuje w oczy to jest relikt ze strychu ;p

 

obudowa jak obudowa, bardziej mnie martwi monitor za obudową. Prawdopodobnie musisz pomyśleć o nowszym (nowym) monitorze, bo karta graficzna nie ma wyjścia D-Sub, a przejściówki nie zawsze się sprawdzają.

Druga sprawa, masz świadomość, że będziesz musiał instalować windows 10?

W twojej specyfikacji brakuje zasilacza (masz go, czy zapomniałeś o nim napisać?) Przez 20 lat mogło się coś zmienić. Zmierz, czy zasilacz wejdzie do tej obudowy.

Zasilacz na końcu bo zasilanie może sie nie zgadzać czy coś poprostu zasilacz będzie ostatnim elenentem układanki.

 

Ale myśle nad

https://www.mediaexpert.pl/zasilacze/zasilacz-be-quiet-system-power-9-600w,id-1090131?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw0brtBRDOARIsANMDyka_AcxGvrcLyaP0QIuC8EDR5GgT4AZUfXF0gFP2EAHvunk-uDByVFoaAhuvEALw_wcB

Atx

 

Zasilacz BE QUIET! System Power 9 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...