Skocz do zawartości
sowekel

Ból w okolicy łokcia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu podciągając się na drążku poczułem ból w łokciu(ścięgno). Byłem u lekarza(w UK) i dostałem paracetamol i Voltarol 1,16%, od razu poszedłem i kupiłem mocniejszy 2,32%. Stosuję już jakiś czas ale ból nadal jest, najgorzej rano. Niestety w Anglii tak leczą i mam skierowanie na RTG na kwiecień 2020. Szybciej będę w Polsce i pójdę do jakiegoś lekarza, ale co robić przez te 2 miesiące? Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Dalej stosować maść? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

No logicznie to zrezygnować z ćwiczeń obciążających ręce.

Iść do innego lekarza, poradni, gdzie zrobią odpowiednie badania od razu. Nie znam tamtejszej sł. zdrowia ale pewnie trzeba iść do prywatnego tak jak u nas, jak chcesz się doczekać.

 

Ile to "już jakiś czas"? Kilka dni, tygodni, miesięcy?

 

PS. nie mów, że w UK mają gorszą służbę zdrowia niż u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RTG to ci coś wyjdzie jak już będziesz miał konkretne zwyrodnienie. Ścięgna/mięśnie to tylko na USG. Co nie znaczy, że i u nas nie mają w procedurze, żeby najpierw wysyłać na prześwietlenie, bo tańsze. Siostra kiedyś przechodziła to przy jakimś stanie zapalnym w kolanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='21 Październik 2019 - 08:46' timestamp='1571643963' post='15669299']

PS. nie mów, że w UK mają gorszą służbę zdrowia niż u nas

 

Oczywiscie ze maja gorsza, na wypadajacy dysk paracetamol. W Polsce silne leki przeciwbolowe, rozluzniajace zastrzyki itp.

 

PS: Juz nigdy nie bede narzekal na NFZ. :)

Edytowane przez sowekel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli zarowno przy ruchach push jak i pull ?

Probowales moze "porollowac" jakims walkiem albo pileczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij swojego GP, lub też (jeżeli to jest możliwe; jeżeli masz więcej GP w przychodni) pójdź do innego. Bądź upierdliwy w razie potrzeby.

Doświadczenia ze służbą zdrowia w UK nie zawsze muszą być takie złe...chociaż oczywiście mogą. Doświadczenia z polską służbą zdrowia mogą być (również) patologiczne, ale również dobre.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli zarowno przy ruchach push jak i pull ?

Probowales moze "porollowac" jakims walkiem albo pileczka ?

 

Najbardziej w sumie boli rano jak sie obudze i probuje zrobic bardziej nagly ruch. Gdy juz sie rozgrzeje moge robic podciagniecia bez bolu. Nie jest to duzy bol, ale jednak jest.

Teraz bede mial dwa tygodnie przerwy od silowni, i bede stosowal masc dwa-trzy razy dziennie, mam nadziej ze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dorwać diklofenak bez recepty. W Polsce 25mg na tabletkę najwięcej dają bez recepty jako Voltaren w tabletkach.

Bierz przez 3 dni po 3 tabletki rano i wieczorem.

Alkohol całkowicie odstaw. Nie odwadniaj się.

W ogóle nie obciążaj ręki przez te 3 dni.

Dawka jest bezpieczna. Na kręgosłup dostawałem po 150mg rano i wieczór, więc 300mg na dobę.

To zlikwiduje drobny stan zapalny.

Jeśli to drobny uraz to już nie wróci.

W innym wypadku idź do lekarza.

 

Z leków przeciwzapalnych na stawy i mięśnie najbardziej skuteczne są diklofenak i aceklofenak. Przynajmniej tylko one pomagają mi trwałe na kręgosłup, t.j. po 3 dniach kuracji mam spokój na kilka tygodni lub miesięcy.

 

Diklofenak w maści w ogóle na mnie nie działa. Tabletki są best. Kapsułki niby to samo, ale słabsze działanie. Zwykle tabletki z reguły maja modyfikowane tempo wchłaniania, więc cześć wchłania się szybko, a część wolniej. Zapewnie to trwałe utrzymanie wysokiego stężenia we krwi.

 

Oczywiście jeśli masz możliwość to olej posty z pclab i idzi do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podciągając się na drążku poczułem ból w łokciu(ścięgno). Byłem u lekarza(w UK) i dostałem paracetamol i Voltarol 1,16%, od razu poszedłem i kupiłem mocniejszy 2,32%. Stosuję już jakiś czas ale ból nadal jest, najgorzej rano. Niestety w Anglii tak leczą i mam skierowanie na RTG na kwiecień 2020. Szybciej będę w Polsce i pójdę do jakiegoś lekarza, ale co robić przez te 2 miesiące? Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Dalej stosować maść? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

 

Jakieś rady?

 

Hmm dziwne, ja jak poszedlem z barkiem to GP (lekarz rodzinny) za pierwszym razem nic nie chcial zrobic dal masc, po tygodniu zrzadalem, ze chce isc do specjalisty i po miesiacu bylem w szpitalu od tego czasu w ciagu 2 miesiecy mialem zrobiony rezonans a niedlugo po nim zrobiono mi usg(ktore trwalo 30 min i bylo przy nim 2 lekarzy) wraz z podaniem sterydow w miejsce zapalenia. Aktualnie czekam na wizyte u fizjoterapeuty ktora mam za 5 dni, potem lekarz w listopadzie i jak nie przejdzie to w przyszlym roku okolo maja/czerwca usuwanie zwapnienia.

 

Tak wiec sluzba zdrowia w uk jest dobra tylko trzeba sie prze GP przebic, a zeby to zrobic to trzeba twardo postawic na swoim. BTW nie rozumiem jakim cudem dostales skierowanie na kwiecien 2020, zadzwon pod numer na liscie ze szpitala i dowiedz sie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dorwać diklofenak bez recepty. W Polsce 25mg na tabletkę najwięcej dają bez recepty jako Voltaren w tabletkach.

Bierz przez 3 dni po 3 tabletki rano i wieczorem.

Alkohol całkowicie odstaw. Nie odwadniaj się.

W ogóle nie obciążaj ręki przez te 3 dni.

Dawka jest bezpieczna. Na kręgosłup dostawałem po 150mg rano i wieczór, więc 300mg na dobę.

To zlikwiduje drobny stan zapalny.

Jeśli to drobny uraz to już nie wróci.

W innym wypadku idź do lekarza.

 

Z leków przeciwzapalnych na stawy i mięśnie najbardziej skuteczne są diklofenak i aceklofenak. Przynajmniej tylko one pomagają mi trwałe na kręgosłup, t.j. po 3 dniach kuracji mam spokój na kilka tygodni lub miesięcy.

 

Diklofenak w maści w ogóle na mnie nie działa. Tabletki są best. Kapsułki niby to samo, ale słabsze działanie. Zwykle tabletki z reguły maja modyfikowane tempo wchłaniania, więc cześć wchłania się szybko, a część wolniej. Zapewnie to trwałe utrzymanie wysokiego stężenia we krwi.

 

Oczywiście jeśli masz możliwość to olej posty z pclab i idzi do lekarza.

 

Tak sie sklada ze diklofenak zabralem z Polski(Diclac). Wezme kilka tabletek, bede uzywal masc, 2 tygodnie przerwa od cwiczen. Mam nadzieje ze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że z tytułem tego tematu kojarzy mi się dowcip:

Faceta bolał łokieć. Poszedł do lekarza ale lekarz kazał mu tylko przynieść mocz do analizy. Gość się wnerwił i do butelki wlał mocz żony, córki, swój i dodał jeszcze oleju silnikowego. Zaniósł lekarzowi i po dwóch dniach przyszedł po diagnozę. A brzmiała ona następująco:

- Córka jest w ciąży, żona ma kochanka, olej w pańskim samochodzie nadaje się tylko do wymiany a pan niech przestanie walić konia w wannie to nie będzie pana bolał łokieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...