Forum PCLab.pl: Ból w okolicy łokcia - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ból w okolicy łokcia Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Październik 2019 - 07:18

Jakiś czas temu podciągając się na drążku poczułem ból w łokciu(ścięgno). Byłem u lekarza(w UK) i dostałem paracetamol i Voltarol 1,16%, od razu poszedłem i kupiłem mocniejszy 2,32%. Stosuję już jakiś czas ale ból nadal jest, najgorzej rano. Niestety w Anglii tak leczą i mam skierowanie na RTG na kwiecień 2020. Szybciej będę w Polsce i pójdę do jakiegoś lekarza, ale co robić przez te 2 miesiące? Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Dalej stosować maść? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

Jakieś rady?

#2 Użytkownik jest niedostępny   VoxCordi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 07:26

http://www.mckenzie.pl/

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 08:46

Zobacz postsowekel, o 21 Październik 2019 - 08:18, napisał(a):

Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

No logicznie to zrezygnować z ćwiczeń obciążających ręce.
Iść do innego lekarza, poradni, gdzie zrobią odpowiednie badania od razu. Nie znam tamtejszej sł. zdrowia ale pewnie trzeba iść do prywatnego tak jak u nas, jak chcesz się doczekać.

Ile to "już jakiś czas"? Kilka dni, tygodni, miesięcy?

PS. nie mów, że w UK mają gorszą służbę zdrowia niż u nas

#4 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 09:51

Na RTG to ci coś wyjdzie jak już będziesz miał konkretne zwyrodnienie. Ścięgna/mięśnie to tylko na USG. Co nie znaczy, że i u nas nie mają w procedurze, żeby najpierw wysyłać na prześwietlenie, bo tańsze. Siostra kiedyś przechodziła to przy jakimś stanie zapalnym w kolanie.

#5 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 10:04

Zobacz postBono[UG], o 21 Październik 2019 - 08:46, napisał(a):

PS. nie mów, że w UK mają gorszą służbę zdrowia niż u nas

Oczywiscie ze maja gorsza, na wypadajacy dysk paracetamol. W Polsce silne leki przeciwbolowe, rozluzniajace zastrzyki itp.

PS: Juz nigdy nie bede narzekal na NFZ. :)

Ten post był edytowany przez sowekel dnia: 21 Październik 2019 - 10:13

#6 Użytkownik jest niedostępny   Slayer 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 12:16

Boli zarowno przy ruchach push jak i pull ?
Probowales moze "porollowac" jakims walkiem albo pileczka ?

#7 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 12:26

Ciśnij swojego GP, lub też (jeżeli to jest możliwe; jeżeli masz więcej GP w przychodni) pójdź do innego. Bądź upierdliwy w razie potrzeby.
Doświadczenia ze służbą zdrowia w UK nie zawsze muszą być takie złe...chociaż oczywiście mogą. Doświadczenia z polską służbą zdrowia mogą być (również) patologiczne, ale również dobre.

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 21 Październik 2019 - 12:26

#8 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 15:57

Zobacz postSlayer, o 21 Październik 2019 - 12:16, napisał(a):

Boli zarowno przy ruchach push jak i pull ?
Probowales moze "porollowac" jakims walkiem albo pileczka ?

Najbardziej w sumie boli rano jak sie obudze i probuje zrobic bardziej nagly ruch. Gdy juz sie rozgrzeje moge robic podciagniecia bez bolu. Nie jest to duzy bol, ale jednak jest.
Teraz bede mial dwa tygodnie przerwy od silowni, i bede stosowal masc dwa-trzy razy dziennie, mam nadziej ze to pomoze.

#9 Użytkownik jest dostępny   michasm 

• Pajac naczelny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 16:25

Spróbuj dorwać diklofenak bez recepty. W Polsce 25mg na tabletkę najwięcej dają bez recepty jako Voltaren w tabletkach.
Bierz przez 3 dni po 3 tabletki rano i wieczorem.
Alkohol całkowicie odstaw. Nie odwadniaj się.
W ogóle nie obciążaj ręki przez te 3 dni.
Dawka jest bezpieczna. Na kręgosłup dostawałem po 150mg rano i wieczór, więc 300mg na dobę.
To zlikwiduje drobny stan zapalny.
Jeśli to drobny uraz to już nie wróci.
W innym wypadku idź do lekarza.

Z leków przeciwzapalnych na stawy i mięśnie najbardziej skuteczne są diklofenak i aceklofenak. Przynajmniej tylko one pomagają mi trwałe na kręgosłup, t.j. po 3 dniach kuracji mam spokój na kilka tygodni lub miesięcy.

Diklofenak w maści w ogóle na mnie nie działa. Tabletki są best. Kapsułki niby to samo, ale słabsze działanie. Zwykle tabletki z reguły maja modyfikowane tempo wchłaniania, więc cześć wchłania się szybko, a część wolniej. Zapewnie to trwałe utrzymanie wysokiego stężenia we krwi.

Oczywiście jeśli masz możliwość to olej posty z pclab i idzi do lekarza.

#10 Użytkownik jest niedostępny   joloxx9 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 07:18

Zobacz postsowekel, o 21 Październik 2019 - 08:18, napisał(a):

Jakiś czas temu podciągając się na drążku poczułem ból w łokciu(ścięgno). Byłem u lekarza(w UK) i dostałem paracetamol i Voltarol 1,16%, od razu poszedłem i kupiłem mocniejszy 2,32%. Stosuję już jakiś czas ale ból nadal jest, najgorzej rano. Niestety w Anglii tak leczą i mam skierowanie na RTG na kwiecień 2020. Szybciej będę w Polsce i pójdę do jakiegoś lekarza, ale co robić przez te 2 miesiące? Zrezygnować całkowicie z ćwiczeń? Dalej stosować maść? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z ćwiczeń, bo muszę wykonywać je na kręgosłup.

Jakieś rady?

Hmm dziwne, ja jak poszedlem z barkiem to GP (lekarz rodzinny) za pierwszym razem nic nie chcial zrobic dal masc, po tygodniu zrzadalem, ze chce isc do specjalisty i po miesiacu bylem w szpitalu od tego czasu w ciagu 2 miesiecy mialem zrobiony rezonans a niedlugo po nim zrobiono mi usg(ktore trwalo 30 min i bylo przy nim 2 lekarzy) wraz z podaniem sterydow w miejsce zapalenia. Aktualnie czekam na wizyte u fizjoterapeuty ktora mam za 5 dni, potem lekarz w listopadzie i jak nie przejdzie to w przyszlym roku okolo maja/czerwca usuwanie zwapnienia.

Tak wiec sluzba zdrowia w uk jest dobra tylko trzeba sie prze GP przebic, a zeby to zrobic to trzeba twardo postawic na swoim. BTW nie rozumiem jakim cudem dostales skierowanie na kwiecien 2020, zadzwon pod numer na liscie ze szpitala i dowiedz sie o co chodzi.

#11 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 10:27

Zobacz postmichasm, o 21 Październik 2019 - 16:25, napisał(a):

Spróbuj dorwać diklofenak bez recepty. W Polsce 25mg na tabletkę najwięcej dają bez recepty jako Voltaren w tabletkach.
Bierz przez 3 dni po 3 tabletki rano i wieczorem.
Alkohol całkowicie odstaw. Nie odwadniaj się.
W ogóle nie obciążaj ręki przez te 3 dni.
Dawka jest bezpieczna. Na kręgosłup dostawałem po 150mg rano i wieczór, więc 300mg na dobę.
To zlikwiduje drobny stan zapalny.
Jeśli to drobny uraz to już nie wróci.
W innym wypadku idź do lekarza.

Z leków przeciwzapalnych na stawy i mięśnie najbardziej skuteczne są diklofenak i aceklofenak. Przynajmniej tylko one pomagają mi trwałe na kręgosłup, t.j. po 3 dniach kuracji mam spokój na kilka tygodni lub miesięcy.

Diklofenak w maści w ogóle na mnie nie działa. Tabletki są best. Kapsułki niby to samo, ale słabsze działanie. Zwykle tabletki z reguły maja modyfikowane tempo wchłaniania, więc cześć wchłania się szybko, a część wolniej. Zapewnie to trwałe utrzymanie wysokiego stężenia we krwi.

Oczywiście jeśli masz możliwość to olej posty z pclab i idzi do lekarza.

Tak sie sklada ze diklofenak zabralem z Polski(Diclac). Wezme kilka tabletek, bede uzywal masc, 2 tygodnie przerwa od cwiczen. Mam nadzieje ze pomoze.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Październik 2019 - 22:11

Przyznam, że z tytułem tego tematu kojarzy mi się dowcip:

Faceta bolał łokieć. Poszedł do lekarza ale lekarz kazał mu tylko przynieść mocz do analizy. Gość się wnerwił i do butelki wlał mocz żony, córki, swój i dodał jeszcze oleju silnikowego. Zaniósł lekarzowi i po dwóch dniach przyszedł po diagnozę. A brzmiała ona następująco:
- Córka jest w ciąży, żona ma kochanka, olej w pańskim samochodzie nadaje się tylko do wymiany a pan niech przestanie walić konia w wannie to nie będzie pana bolał łokieć...

Strona 1 z 1