Skocz do zawartości
Luka_s7

ASUS ROG MAXIMUS XI EXTREME wykrzacza się

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, nie potrafię ogarnąć ww płyty. Zestaw składałem sam. Wstyd się przyznać ale do szkoły się chodziło dyplomy się ma... i było to jakieś 15 lat temu :) blaszaki się odrobinę zmieniły... poza tym nigdy nie kręciłęm...

 

Problem polega na tym że komp się wykrzacza, dla przykładu dziś w nocy zrobił to z 6 razy podczas ściągania Anthem z origin... doszło do 13 % i bam , restart. Przełączyłem płytę znowu na auto i teraz jest stabilnie 24% anthem... nie widać zagrożenia resetu. Próbowałem znaleźć ustawienia manualne dla takiego zestawu.. jednak... :) nie udało się.

 

PROCESOR - Intel Core i9-9900K Prosessor + ASUS ROG Strix LC 240 CPU

 

PŁYTA - ASUS ROG MAXIMUS XI EXTREME, S-1151

 

RAM - 2x HyperX Predator DDR4 3000MHz 32GB

 

DYSKI - 2x Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD

 

GRAFIKA - ASUS GeForce RTX 2080 Ti Dual OC

 

ZASILACZ - Corsair TX750M, 750W PSU

 

BUDA - Corsair Obsidian 500D Tempered Mid Tower

 

Windows 10 Pro

 

 

 

Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź, cały zestaw chciałem ustawić w optymalny sposób, tak aby był wydajny ale na tyle bezpieczny by nie trzeba było zalewać go ciekłym azotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Problemem mogą być dyski na m.2 ;) ponieważ u mnie był podobny problem, komputer chodził normalnie ale nagłe z dupy resety się robiły. Spróbuj wyjąc dyski na m.2 i zainstalować zwykłe ssd ale nie m.2 i będzie śmigać.

 

W moim przypadku i7 6800k + rampage v extreme i 2x 970 pro 512 wymieniłem na 860 pro 512.

Problem jest z niedopracowanym bios od Asusa.

Reasumując, nigdy więcej płyt od Asus ;p

Edytowane przez GORGPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Problemem mogą być dyski na m.2 ;) ponieważ u mnie był podobny problem, komputer chodził normalnie ale nagłe z dupy resety się robiły. Spróbuj wyjąc dyski na m.2 i zainstalować zwykłe ssd ale nie m.2 i będzie śmigać.

 

W moim przypadku i7 6800k + rampage v extreme i 2x 970 pro 512 wymieniłem na 860 pro 512.

Problem jest z niedopracowanym bios od Asusa.

Reasumując, nigdy więcej płyt od Asus ;p

 

Moja propozycja to instalacja też sterowników do tych dysków ze strony Samsunga: Samsung NVMe Driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja n owych sterowników z moim przypadku nic nie pomogła.

Problem leży w bios płyty Asus rampage v extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie zmartwiłeś... bo szkoda było wydać tyle kasy... na coś co nie działa... dziś przełączyłem zworkę na płycie w pozycję slow... komp zresetował się ze 4 razy a anthem dalej nie ściągnięty... ciesze się puki co ze to wszystko dzieje się podczas gierek a nie przy montażu video, w końcu zestaw pod to jest przygotowany... i szlak by mnie trafił gdyby po godzinie montażu zesrał się system.

 

Spróbuję coś jeszcze poszukać, bo dwa dyski na m2... był by lipnie do kosza wyrzucić ... :) i wydać kolejne tysiące na nowe... yh...

 

Moja propozycja to instalacja też sterowników do tych dysków ze strony Samsunga: Samsung NVMe Driver

 

 

o widzisz... spróbuję...

 

W sumie wczoraj ciągnąłem tego anthema na stary dysk ssd/hdd jakaś taka hybryda... bo miałem wolnego miejsca, poza tym w systemie nie był wyłączony tryb uśpienia... i pliki sie popieprzyły, w dodatku mam słaby sygnał internetu bo nie mam czasu przerobić sieci ... i ciągne 70gb z prędkością 7MB/s :D prawie jak modem :D

 

szukam sterowników , zobaczymy co się wydarzy.

 

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za chaotyczne wypowiedzi i średnio składne.. padam na ryj... sterowniki ściągnięte i zainstalowane, test anthem... może się w końcu to cholerstwo ściągnie...

 

Sorry że zawracam dupę , wiem że pewnie mogę to znaleźć w necie ale zajmie mi to wieki, zwłaszcza że nawet nie wiem do końca czego szukać, wiecie jak skonfigurować tego dziada aby był wydajny ale nie wymagał zalania azotem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...