Skocz do zawartości
Donek941

Pamięc ram a wyłączanie się gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ponownie piszę z problemem który wydaję mi się, że leży po stronie RAM chociaż do końca nie mam pewności. Jaki czas temu napisałem temat w którym opisałem, że po zmianie prędkości ramu komputer się wyłączał. TUTAJ TEMAT.

W tym momencie problem jest podobny - wyłączają mi się gry, bez żadego crasha, informacji. Są to losowane momenty kiedy gram w battlefield v czy gta. Ktoś może ma jakieś propozycje co mógłbym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy zawsze zaczynaj od podania pełnej konfiguracji sprzętu i systemu operacyjnego. Przede wszystkim mobo, ram i system.

Zajrzyj do dziennika zdarzeń. Tam powinno być jakieś info.

Błędy pamięci zazwyczaj kończą się bsodem. Wychodzenie do pulpitu to częściej błędy grafiki, a nawet zasilacza, ale jest to na razie wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pamięci ( z tamtego tematu?)? Czy je podkręcałeś? Jaka płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tak więc specyfikacja:

 

Procesor:AMD Ryzen 5 2600

Płyta:MSI AMD Ryzen B450 GAMING PLUS

Grafika:GeForce RTX 2070

ramy:2x8GB Cors Veng LPX DDR4-3200.

System do windows 10

 

Takl były podkrecane do 3200 bo działały na 2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź testowo niżej z taktowaniem ram do np. 2933 ... ew timingi wpisz ręcznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, napięcie zostawiłbym na 1,35 [V]

 

Potestuj wstępnie z 20 min Aida Strees test , później jak Ci RoTr ( jest strasznie czuły na niedomogi pamięci ) nie wywali będzie git :)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 20min grania w battlefielv V i gra wyłączona. grafika w maximum miała 79stopni czy to nie za dużo?

Edytowane przez Donek941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo , ale jeszcze w "górnej" normie ... Jaka karta graficzna ?

 

Rozpocząłbym od ustawienia timingów ram ręcznie i taktowania np. 2933/3000 przy 1.35[V]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB OC MINI. Inne podzespoły tak jak pocesdor itp mają maximum po 53 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniak 2070 przy ok. 80 [°C] nie powinien być winny wywaleniu do pulpitu , ściągnij Aida Extreme i puść Stress test ( test stabilności ) z 20 - 30 minut i zobacz czy nie wywali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówisz o AIDA64 EXTREME ? sciągnę po pracy i zobacze bo właśnie muszę wychodzić. Sorry ale jestem laikiem jeśli chodzi o jakieś programy i sprawdzanie czegokolwiek. Stress test puścić kiedy będę miał uruchomioną grę czy po prostu na pulpicie ?

 

Aktualnie bios mam ustawiony tak: https://zapodaj.net/0a294441b976b.jpg.html

 

Czy wszystko jest tutaj okej czy coś zmienić ?

Edytowane przez Donek941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, sciągnąłem program AIDA64 EXTREME ale za nic nie mogę znaleźc testu stabilności, moze ktoś podpowie ? https://zapodaj.net/8941955036fe8.jpg.html

 

 

Okej, znalazłem, po 23min wyskoczył błąd - na czym on polega ? https://zapodaj.net/1bac3c265a70a.png.html

Edytowane przez Donek941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej, znalazłem, po 23min wyskoczył błąd - na czym on polega ? https://zapodaj.net/1bac3c265a70a.png.html

A to użycie CPU spadło do poziomu 1% w momencie zatrzymania testu czyli wyskoczenia błędu? Sprawdziłbym temperaturę rdzeni CPU oraz temperaturę GPU. Czyli klik w Preferences i w zakładce Temperatures można ustawić jakie temperatury mają być wyświetlane podczas testu. U mnie np. można zaznaczyć żeby wyświetlało też temperaturę poszczególnych dysków:

 

ustawieni_qappsha.jpg

 

Inna opcja to przed włączeniem tego testu stabilności zaznaczenie tylko stress system memory co by przetestować sam RAM przez powiedzmy 30-35 minut.

No bo z tego twojego screena to nie można wywnioskować co spowodowało wyskoczenie błędu/zatrzymanie testu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem osobne testy memory, cpu i potem gpu. Przy wszystkich osobnych testach nic się nie stało, temperatura cpu nie była wyższa jak 54 stopnie, GPU 72 stopnie. testy robione po około 30-40min.

 

Test pamięci - stability_qappapx.png

 

Test procesora - stability_qappahp.png

 

Niestety przy tescie gpu nie zapisałem więc nie mam żadnego screenshota. Ale tak jak mówię - nic się tam nie stało.

 

Co do temperatur rdzeni, nie mogę w tym programie tego ustawić, jest tylko to co na screenshotach jeśli chodzi o temperaturę. Jakieś pomysły :/?

 

Co do sterowników, czy takie coś również może odpowiadać za wyłączanie się gier ? np sterownik procesora, biosu itp ? i jak sprawdzić czy mam aktualne, w karcie graficznej sprawdzam przez nvida experience.

Edytowane przez Donek941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...