Skocz do zawartości
DYTTO

Lenovo Legion Y27Q-20 czyli LG 27GL850-B w wydaniu Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

@KawiorS

Ten bug z urządzieniem usuwanym i podłączanym w pętli też mam.

COD MW mi działa bez problemu. Nie masz przypadkiem GTX'a 1xxx ktoś pisał o bugach z gsynciem na tych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie miga, żadnych prążków na zdjęciach nie ma, nie wiem o co się rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KawiorS

Ten bug z urządzieniem usuwanym i podłączanym w pętli też mam.

COD MW mi działa bez problemu. Nie masz przypadkiem GTX'a 1xxx ktoś pisał o bugach z gsynciem na tych kartach.

 

RTX2080 Super jak włączasz gsync to synchro w grze wtedy też? Ciekawe czy naprawią z tym wywalaniem urządzenia i dadza jakiś firmware

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak monitor się wygasi ciągle słychać jak urządzenie jest usuwane i podłączane do kompa. Dziwne.

 

Wygasi w jakim znaczeniu? Ręcznie przyciskiem czy jak sam sam zapadnie w stan uśpienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan uśpienia.

BLB na bank nie ma aczkolwiek pod kątem jest jasniejszy cały monitor ale to ips i tak najlepszy jaki miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z tym monitorem miałem jeden problem tzn ze podczas grania na 1-2 sek robił się czarny obraz dzwiek był slyszalny a to przez to że mam 1080ti i to wina sterowników i kolega Gregor pomógł to naprawić ale na siłe można sie przyczepić do Glow ale w codziennym użytkowaniu i graniu także wieczorem przy zapalonej lampce nie widac

Pierwsze zdjęcie zrobione https://www.yofla.com/black-screen/#

Drugie https://www.eizo.be/monitor-test/

Monitor ustawiony jest jasność na 25% na zdjęciach jest troszke mniej widoczne

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie miga, żadnych prążków na zdjęciach nie ma, nie wiem o co się rozchodzi.

Nie trzeba nawet robić zdjęcia - jak mruga, to już na podglądzie/ekranie telefonu widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ISO i przysłona do blb?

 

Witam ja z tym monitorem miałem jeden problem tzn ze podczas grania na 1-2 sek robił się czarny obraz dzwiek był slyszalny a to przez to że mam 1080ti i to wina sterowników i kolega Gregor pomógł to naprawić a;e na siłe można sie przyczepić do BB ale w codziennym użytkowaniu i graniu także wieczorem przy zapalonej lampce nie widac

Pierwsze zdjęcie zrobione https://www.yofla.com/black-screen/#

Drugie https://www.eizo.be/monitor-test/

Monitor ustawiony jest jasność na 25% na zdjęciach jest troszke mniej widoczne

 

Dziwne to jak na BLB bo ginie u mnie pod innym kątem i jest to delikatne. Jakieś fot dam jak ktoś odp jak je zrobić dobrze.

 

PS: MAX ISO i przysłona max zamknięta nic nie mruga na monitorze :P

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso 400 przysłona 1/45 Jasność 25%

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso 400 przysłona 1/45 Jasność 25%

.... yyyyy, przysłona 1/45? Przysłona, to raczej F, np. F8, F2,4 itp. Natomiast 1/45 to mi się kojarzy z czasem naświetlania (1/45s).

 

1) przysłona ma być max otwarta, a nie max zamknięta (po to by móc skrócić czas naświetlania)

2) ISO ma być wysokie też po to, by czas naświetlania był jak najkrótszy (np. 1/500s)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan uśpienia.

BLB na bank nie ma aczkolwiek pod kątem jest jasniejszy cały monitor ale to ips i tak najlepszy jaki miałem

 

Czyli skopane firmware w kontrolerze portów, jeżeli w tym monitorze nie przewidzieli update FW to lipa.

Zresztą to nie pierwsza wpadka, z G-Syncem też mają mają problemy, to jest właśnie stare dobre Lenovo, miło jest póki nie wyjdzie się za drzwi sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skopane firmware w kontrolerze portów, jeżeli w tym monitorze nie przewidzieli update FW to lipa.

Zresztą to nie pierwsza wpadka, z G-Syncem też mają mają problemy, to jest właśnie stare dobre Lenovo, miło jest póki nie wyjdzie się za drzwi sklepu.

 

nie stulaj głupot bo aorus miał ten sam problem, mam nadzieję że poprawią. Dla potomnych monitor jest FLICKER FREE i ma certyfikat TUVRHEINLAND Eye Comfort

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stulaj głupot bo aorus miał ten sam problem, mam nadzieję że poprawią. Dla potomnych monitor jest FLICKER FREE i ma certyfikat TUVRHEINLAND Eye Comfort

 

Dziwne że jakoś ja nie mam tego problemu, ale w takim razie wychodzi na to że nie sprzęt skopany tylko operator słaby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że jakoś ja nie mam tego problemu, ale w takim razie wychodzi na to że nie sprzęt skopany tylko operator słaby :E

Też nie mam tego problemu więc... na bank operator :D

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stulaj głupot bo aorus miał ten sam problem, mam nadzieję że poprawią. Dla potomnych monitor jest FLICKER FREE i ma certyfikat TUVRHEINLAND Eye Comfort

 

Skąd masz takie informacje? Oficjalnie ten monitor nie ma certyfikatu flicker free oraz eye comfort. Przynajmniej ja nie mogę go znaleźć na oficjalnej stronie TUV RHEINLAND. Oczywiście jakoś szczególnie nie należy się tym przejmować, gdy są dostępne niezależne testy jak w przypadku LG 27GL850 (LG też nie posiada certyfikatów TUV), jednak w przypadku Lenovo jest inaczej. Brak testów i wiele problemów z firmware na dobre skreśliło ten sprzęt z mojej listy zainteresowań. Dziękuję za pomocną dyskusję! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie zrobione przed chwila

iso 500 f 2.4

Jeśli celem była kontrola migania podświetlenia, to trzeba na najlepiej całym ekranie wyświetlić biały kolor, a nie czarny. Jeśli celem było pokazanie czegoś innego, to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że jakoś ja nie mam tego problemu, ale w takim razie wychodzi na to że nie sprzęt skopany tylko operator słaby :E

 

miałem zaraz po premierze aorusa i miał taki kłopot, kolejny firmware to naprawił, jeżeli uważasz że coś źle robię to czemu się tym nie podzielisz?

 

Też nie mam tego problemu więc... na bank operator :D

 

Ciebie to również dotyczy, komentować potraficie a udzielić pomocy już nie, a chyba od tego są fora.

 

Skąd masz takie informacje? Oficjalnie ten monitor nie ma certyfikatu flicker free oraz eye comfort. Przynajmniej ja nie mogę go znaleźć na oficjalnej stronie TUV RHEINLAND. Oczywiście jakoś szczególnie nie należy się tym przejmować, gdy są dostępne niezależne testy jak w przypadku LG 27GL850 (LG też nie posiada certyfikatów TUV), jednak w przypadku Lenovo jest inaczej. Brak testów i wiele problemów z firmware na dobre skreśliło ten sprzęt z mojej listy zainteresowań. Dziękuję za pomocną dyskusję! ;)

 

Może model nie został dodany jeszcze do listy? A posiadacze tego monitora mają info o certyfikacie na naklejce ramki monitora.

 

miałem zaraz po premierze aorusa i miał taki kłopot, kolejny firmware to naprawił, jeżeli uważasz że coś źle robię to czemu się tym nie podzielisz?

 

 

 

Ciebie to również dotyczy, komentować potraficie a udzielić pomocy już nie, a chyba od tego są fora.

 

 

 

 

 

Może model nie został dodany jeszcze do listy? A posiadacze tego monitora mają info o certyfikacie na naklejce ramki monitora.

 

6d33705de27196cd19eec844d1e19e56.md.jpg

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje? Oficjalnie ten monitor nie ma certyfikatu flicker free oraz eye comfort. Przynajmniej ja nie mogę go znaleźć na oficjalnej stronie TUV RHEINLAND. Oczywiście jakoś szczególnie nie należy się tym przejmować, gdy są dostępne niezależne testy jak w przypadku LG 27GL850 (LG też nie posiada certyfikatów TUV), jednak w przypadku Lenovo jest inaczej. Brak testów i wiele problemów z firmware na dobre skreśliło ten sprzęt z mojej listy zainteresowań. Dziękuję za pomocną dyskusję! ;)

 

Wiele problemów? Ciekawe bo póki co to słyszałem o dwóch, których zresztą sam nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele to miał aorus w dniu premiery monitor jest zacny. Po odłączeniu usb monitor dźwięk usuwanego sprzętu zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę monitor ze światłem w pokoju, lewy dolny róg widzę jak srebrny troszkę nie czerwonawy jak na tej fot. Jasność 40% kontrast 75. Róg ten jest minimalnie jaśniejszy niż na fot. W trakcie gier pracy nie przeszkadza to. W trakcie filmu minimalnie to widać ale mi nie przeszkadza.

 

https://drive.google.com/open?id=1QFjfZrSjYDKr48Un46Xo6ML02lod-XBg

 

A tak widzę go po ciemku,

 

https://drive.google.com/open?id=1s69wPj-D9SMO4Lalv1bYad9X59BemGwM

https://drive.google.com/open?id=1KX3FmcPV-RM8ueGY_dpTtCe6Mut5FT5P

https://drive.google.com/open?id=1bO15fCA0QWaUKfp0f0pm4-uqoxFgI1KO

 

Zdjęcia starałem się zrobić zbliżone do tego co widzę. Czerwieni nie widzę jak w aorusie, zastanawia mnie ten róg czy to glow czy delikatny blb. Pozostałe 2 sztuki na firmie również są podobnej jakości.

 

Pytanie jak włączę grę 60fps na 144HZ będzie efekt mnie płynnej gry czy nie powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zaraz po premierze aorusa i miał taki kłopot, kolejny firmware to naprawił, jeżeli uważasz że coś źle robię to czemu się tym nie podzielisz?

 

 

 

Ciebie to również dotyczy, komentować potraficie a udzielić pomocy już nie, a chyba od tego są fora.

 

 

 

Może model nie został dodany jeszcze do listy? A posiadacze tego monitora mają info o certyfikacie na naklejce ramki monitora.

 

 

 

Może model nie został dodany jeszcze do listy? A posiadacze tego monitora mają info o certyfikacie na naklejce ramki monitora.

 

 

Jeśli faktycznie ma certyfikat Eye comfort to jest "flicker free". Ciekawe jest też czy każdy monitor z tym certyfikatem jest na DC. W definicji na stronie TUV jest napisane, że testują czy migotanie jest widzialne dla człowieka, a jak wiemy PWM o wysokiej częstotliwości nie jest widoczne dla nas...

 

Wiele problemów? Ciekawe bo póki co to słyszałem o dwóch, których zresztą sam nie mam.

 

Chodzi o problemy z G-Sync. Na forum ktoś wspominał, że jest problem tylko z kartami GTX 1xxx, a to nieprawda ponieważ na forum NVIDII skarżą się również osoby z RTX'ami.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GSYNC i nie wiem co z tym zrobić. Mam rtx2080 super. Co kilka sekund na 1s czarny ekran. Zastanawiam się czy nie oddać. Tylko co kupić AORUS odpada bo miałem 3 sztuki i blb było tragiczne.

 

PS: Lenovo Artery - download soft do monitora nie trzeba klikać w osd;D

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GSYNC i nie wiem co z tym zrobić. Mam rtx2080 super. Co kilka sekund na 1s czarny ekran. Zastanawiam się czy nie oddać. Tylko co kupić AORUS odpada bo miałem 3 sztuki i blb było tragiczne.

 

PS: Lenovo Artery - download soft do monitora nie trzeba klikać w osd;D

Ja tam mam 3x Aorus Fl27Q-P zakupione w zeszłym tygodniu i nie narzekam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...