Skocz do zawartości
DYTTO

Lenovo Legion Y27Q-20 czyli LG 27GL850-B w wydaniu Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

W LG jest licznik wypracowanych godzin, nie wiem czy w Lenovo też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo da się sprawdzić w Lenovo czy nie po zzwrocie ? ;D

Pobierz sobie softMCCS i sprawdź czy monitor przez interfejs DDC/CI wypluje informacje o przepracowanych godzinach, Asus i Aorus podają bez problemu.

Dla przykładu monitory Dell'a nie podają takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie softMCCS i sprawdź czy monitor przez interfejs DDC/CI wypluje informacje o przepracowanych godzinach, Asus i Aorus podają bez problemu.

Dla przykładu monitory Dell'a nie podają takich informacji.

Ale w każdym Dellu możesz to sprawdzić przez menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdym Dellu możesz to sprawdzić przez menu.

Przez które menu? Informacja z OSD została usunięta jakiś czas temu co było omawiane na forum producenta.

 

Dobra, znalazłem serwisowe menu, rzeczywiście pokazuje, dzięki za informacje, zapomniałem już że w Dellu są poukrywane te zakładki. :thumbup:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tego szukac?

 

Na wyłączonym monitorze przytrzymujesz dwa najdalsze przyciski od włącznika, następnie z wciśniętymi przyciskami włączasz monitor, dioda zasilania powinna zacząć migać, po odpaleniu ostatni przycisk włącza menu serwisowe.

 

Nie widzę nigdzie tego czasu w tej apce

To znaczy że nie pokazuje, ciekawe czy Lenovo wzorem Dell'a też ma jakieś menu serwisowe dostępne do aktywacji kombinacją przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączonym monitorze przytrzymujesz dwa najdalsze przyciski od włącznika, następnie z wciśniętymi przyciskami włączasz monitor, dioda zasilania powinna zacząć migać, po odpaleniu ostatni przycisk włącza menu serwisowe.

Dzięki.

Jestem jakiś ograniczony ruchowo :), bo pomimo banalności tegoż, nie włącza się menu sewisowe.

Próbowałem 100*.

Żeby było ciekawiej, sprawdzałem na YT i każdy model Dell ma tę samą kombinację bez względu na budowę, ułożenie przycisków, itd.

A u mnie nie idzie (choć wiem, że to bzdura). Będę próbował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie przyciski trzymasz, następnie przytrzymujesz włącznik, monitor się odpala, dioda miga, i możesz już puścić, następnie ostatni przycisk powinien aktywować niebieskie menu serwisowe.

No i najważniejsze że ten tryb się utrzymuje, żeby go wyłączyć trzeba uruchomić ponownie monitor.

Nie wszystkie modele mają tą samą kombinację, ale S2716DG pod tym względem powinien idealnie pasować do U2717D który posiada identyczny panel sterowania.

 

Ktoś z posiadaczy Lenovo może pokombinować i sprawdzić czy którymś sposobem też nie aktywuje podobnej funkcjonalności, ja testuje FI27Q pod tym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do menu serwisowego w DELL'u nie traci się gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do menu serwisowego w DELL'u nie traci się gwarancji?

 

Nie sądzę, ludzie na forum producenta chwalą się tym wiedząc że zostawili swój service TAG u moderatora i nadal normalnie realizują gwarancję.

Prawda jest taka że w tym menu serwisowym nie ma nic czym można było by urządzenie uwalić, można co najwyżej zmienić trochę konfigurację profili kolorów, odczytać kilka informacji typu ilość przepracowanych godzin i wyzerować urządzenie do stanu fabrycznego.

 

W którymś temacie nawet widziałem że przedstawicielstwo producenta polecało z jakiegoś powodu wejść w to menu i coś wyłączyć żeby rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie paczka z monitorem. Zrobiłem zdjęcia przed otworzeniem, obudowa paczki była lekko poszarpana. Potem złożyłem monitor, odczekałem dobre ponad godzinę aby się "ogrzał" i odpaliłem. Trafiła mi się sztuka z jednym padniętym pikselem, zielony na wprost jak siedzę :P Szlag już mnie trafia, czy nie może mi przyjść monitor bez wad? Dodatkowo w tej czarnej ramce, gdzie obraz się nie wyświetla też jest biała plamka, ale to mi nie przeszkadza. Da radę jakoś "obudzić" tego zielonego piksela, czy już robić zwrot? Dla pewności, jak wejść w menu serwisowe? bo jestem przekonany, że to zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ukryte Menu jeszcze nie testowałem:

 

Jest możliwe, że się BLB zmniejsza? Praktycznie go nie mam już.

 

nplug the power cord when the monitor is on

 

Press and hold the menu button (second from right)

 

Plug the power cord, release the button after the monitor is fully on

 

You will find an 'F' on the OSD menu, press up button to select it

 

Press enter button to open servicing menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ukryte Menu jeszcze nie testowałem:

 

Jest możliwe, że się BLB zmniejsza? Praktycznie go nie mam już.

 

nplug the power cord when the monitor is on

 

Press and hold the menu button (second from right)

 

Plug the power cord, release the button after the monitor is fully on

 

You will find an 'F' on the OSD menu, press up button to select it

 

Press enter button to open servicing menu

 

Oczywiście że tak, BLB to zjawisko powstałe w dużej mierze z powodów mechanicznych.

Wszelkie naprężenia matrycy, mocno wpływają na backlight, nawet tak prosta czynność jak rozpakowanie monitora wykonane w niewłaściwy sposób prowadzi do większych wycieków.

 

Jak się sprzęt rozpracuje nabierze temperatury to się odpręża i efekt jest lepszy.

U mnie w Aorusie też BLB znacznie się poprawiło, monitor już ma nabite 150 godzin

 

Dużo osób panikuje odsyła monitory, a jak widać na przykładzie jakiegoś Acera z Reddita, nawet paździerz potrafi wyewoluować do dobrej sztuki :E

 

ShareX_DisconnecT__2020-01-23_19-49-34_IMG-1590__3a9d02dd-f724-4933-af4b-57ed7f8e1ac5.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT masz gdzies temat na o tym twoij Aourus?? Chetnie poczytam co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn? To zdjęcie wyżej to jest z reddita jakiegoś Acera.

Pisales ze kupiles Aourusa wiec czy masz gdzies jego recenzje swoja itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pisałem żadnej recenzji, nie mam w zwyczaju ostatecznie oceniać produktu, gdy sam go nawet od 14 dni nie posiadam.

Na razie wymieniam się informacjami na PW z innymi posiadaczami jak i osobami które pytają mnie o ten sprzęt.

 

Ale opinia ostateczna będzie dobra, bo sprzęt jest warty uwagi, zwłaszcza że BLB ładnie się zmniejszyło i teraz praktycznie nic już nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale opinia ostateczna będzie dobra, bo sprzęt jest warty uwagi, zwłaszcza że BLB ładnie się zmniejszyło i teraz praktycznie nic już nie widać.

Teraz tak czytam o tym, jak zmniejsza się nierównomierność IPS po czasie i wpadłem na pomysł ponownego przeprowadzenia pomiaru równomierności świecenia matrycy (czyli na białym) - może na białym też jest lepiej niż na początku użytkowania. Jak będę miał więcej luzu to się tym pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucałem zdjęcia mojego Aoc 27g2u po wyjęciu z pudełka i po rozmasowaniu matrycy szmatką - różnica w blb była delikatnie mówiąc duża, z lekko skwaszonej miny zrobił mi się banan na twarzy także jak ktoś trafi na lipną sztukę to przed odesłaniem radzę poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po ponad tygodniu użytkowania mogę stwierdzić, że absolutnie nie żałuję wyboru. BLB sporo się zmniejszyło, glow przy normalnym użytkowaniu praktycznie nie istnieje, kontrast mi odpowiada(przechodziłem na IPS-a z TN-ki więc to pewnie kwestia przyzwyczajenia) kolory bajka, żadnych problemów z czarnym ekranem czy gsynciem nie mam. Dla mnie monitor rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pisałem żadnej recenzji, nie mam w zwyczaju ostatecznie oceniać produktu, gdy sam go nawet od 14 dni nie posiadam.

Na razie wymieniam się informacjami na PW z innymi posiadaczami jak i osobami które pytają mnie o ten sprzęt.

 

Ale opinia ostateczna będzie dobra, bo sprzęt jest warty uwagi, zwłaszcza że BLB ładnie się zmniejszyło i teraz praktycznie nic już nie widać.

Prawdopodobnie twoja opinia bedzie decydujaca na co sie zdecyduje wiec spokojnie sobie poczekam az go dobrze potestujesz bo ze zmiana monitora az tak mi sie nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle osób czekało w kolejkach i coś mało opinii o tym monitorze? Jak tam się u was sprawuje? U mnie BLB zeszło praktycznie do zera, do tej pory problemów żadnych. Jestem mega zadowolony rówież z tego, że przeczekałem i nie wziąłem Aorusa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 sztuki, na każdym GSYNC działa poprawnie, kolorki są mIodzio, matryca szybka, wyraźna. BLB I GLOW brak po około 3tyg. Jedyna wada kkmtrast moglby byv wyzszy ale na tle starego jest kozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...