Skocz do zawartości
DYTTO

Lenovo Legion Y27Q-20 czyli LG 27GL850-B w wydaniu Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie rozważam zakup, ma ktoś bezpośrednie porównanie z LG 27GL850-B ?

Serio w Lenovo jest zauważalnie lepszy QC fabryczny? Bo póki co mało o nim strasznie opinii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarny1910

Tylko tyle co widać na forum - na LG 27GL850-B było sporo narzekań na topicu i sporo osób odesłało monitor ze względu na BLB itp. Lenovo kupiło tu kilka osób i każdy miał dokładnie takie same zdanie - praktycznie zerowe/bardzo małe BLB przy wszystkich zaletach 27GL850-B. Oczywiście nie jest to jakiś pewnik, że zawsze Lenovo jest lepsze (może po prostu wszystkie monitory tej partii miały dobre QC, bo kupowaliśmy w podobnym okresie), ale lepszego dowodu nie będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego się obawiam, to serwisu lenovo, z którym miałem już okazję spotkać się w sądzie :)

No ale nie pomyśleli, że się zabezpieczyłem i nagrałem przed wysyłką oddawany sprzęt.

Blb to już norma, w droższych modelach to samo, trzeba chyba z tym żyć ;)

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Nano IPS ma jakaś lepszą czerń i mniejsze srebrzenie? Bo jest widzę jakiś LG 32"... co prawda w kosmicznej cenie, ale może warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarny1910

Tylko tyle co widać na forum - na LG 27GL850-B było sporo narzekań na topicu i sporo osób odesłało monitor ze względu na BLB itp. Lenovo kupiło tu kilka osób i każdy miał dokładnie takie same zdanie - praktycznie zerowe/bardzo małe BLB przy wszystkich zaletach 27GL850-B. Oczywiście nie jest to jakiś pewnik, że zawsze Lenovo jest lepsze (może po prostu wszystkie monitory tej partii miały dobre QC, bo kupowaliśmy w podobnym okresie), ale lepszego dowodu nie będziesz miał.

Druga sprawa, że LG kupiło o wiele więcej osób, więc i problemów będzie znacznie więcej, to logiczne ;)

Sam nie wiem, a muszę kupić to w tym tygodniu, na papierze i w nielicznych recenzjach lenovo QC wypada lepiej, ale ich serwis to nieporozumienie, tego się obawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwis rzadko wysyłasz sprzęt elektroniczny, trzeba mieć naprawdę pecha. Poza tym przez pierwsze lata to sprzedawca odpowiada za gwarancję/rękojmię, a nie producent (czyli sklep będzie się z tym bujał :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwis rzadko wysyłasz sprzęt elektroniczny, trzeba mieć naprawdę pecha. Poza tym przez pierwsze lata to sprzedawca odpowiada za gwarancję/rękojmię, a nie producent (czyli sklep będzie się z tym bujał :P).

Rzadko? ja wysyłałem 2x starego gf780, 2x lapka ojca, raz samsunga s7. Zamówiłem z xkoma LG, najwyżej powymieniam kilka sztuk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lapka od Lenovo od kilku lat 0 problemów. Służbowy dostałem Lenovo, też brak problemów (ale mam go dopiero niecały rok). Reszta osób w firmie też leci na lenovo i nikt nie miał na tyle dużych awarii, żeby trzeba było odsyłać na serwis.

A co do ogólnie sprzętu elektronicznego to raz wysyłałem tylko HD7870 (miał problem z tzw "blackscreen'em"). A przewinęło mi się sporo sprzętu zarówno nowego jak i używanego :)

Po prostu masz pecha :E

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lapka od Lenovo od kilku lat 0 problemów. Służbowy dostałem Lenovo, też brak problemów (ale mam go dopiero niecały rok). Reszta osób w firmie też leci na lenovo i nikt nie miał na tyle dużych awarii, żeby trzeba było odsyłać na serwis.

A co do ogólnie sprzętu elektronicznego to raz wysyłałem tylko HD7870 (miał problem z tzw "blackscreen'em"). A przewinęło mi się sporo sprzętu zarówno nowego jak i używanego :)

Po prostu masz pecha :E

 

No ja mam 4 laptopy lenovo. W miarę nowe ok rok i dwa starsze 2-3 letnie. Niestety w dwóch starszych po gwarancji były awarie. W jedynym poszła kostka biosu wymieniona w niezależnym serwisie za 400 zł. W drugim podobnie się stało też padl bios ale model inny.. A teraz w 6 miesięcznym padły głośniki i czekam na kuriera z serwisu na gwarancji.Wkurzyłem się bo to laptop Yoga 920 mojej córki do e-learningu

I chyba to świadczy że pecha nie mam. Tylko to taka nędza chińska.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pisałem już ale mogę i napisać po kilku miesiącach - zakupu nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pisałem już ale mogę i napisać po kilku miesiącach - zakupu nie żałuję.

Hej Wszystkim!

 

Proszę o pomoc - mam dylemat czy wybrać Gigabyte Aorus FI27Q czy Lenovo Legion Y27q-20.

 

Czytałem cały ten wątek ale może macie jakieś przemyślenia od stycznia? Po 3m użytkowania może coś się urodziło.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cyberpunk

 

Ja zakupilem lenovo, korzystalem z 32gk850g-b ale bylo to dla mnie za duze, dam znac po paru tyg. korzystania na razie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na ten moment dostrzegam backlight bleed i ips glow. Nigdy nie mialem monitora IPS wiec wysle dzis wieczorem dla potwierdzenia czy nie jest za bardzo...

 

w dzien wyglada to tak:

 

96416934-287980985532620-8976943280314908672-n.jpg

 

 

 

 

UPDATE:

 

W nocy wygląda to tak u mnie, ktos poradzi czy wymieniać model? Nie znam sie az tak na ips glow.

 

20200507-223821.jpg

Edytowane przez aleandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia nic nie mówią na takich ustawieniach. Na pewno oczami tak bardzo tego nie widzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPSów się nie używa w ciemnym pokoju przy zgaszonym świetle. Włącz lampkę za monitorem albo po prostu zapal światło w pokoju. Na każdym IPS będziesz miał tego typu widok. To nie jest matryca do tego zastosowania. Jak chcesz grać po ciemku to bierz VA albo czekaj na OLEDy/MicroLEDy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

brał ktoś ten monitor z euro.com.pl? można śmiało od nich brać? nie będzie problemów z ewentualnym zwrotem? bo widzę że kilka opini tam jest więc pewnie ktoś z forum :D

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2020 o 17:22, pawel054 napisał:

IPSów się nie używa w ciemnym pokoju przy zgaszonym świetle. Włącz lampkę za monitorem albo po prostu zapal światło w pokoju. Na każdym IPS będziesz miał tego typu widok. To nie jest matryca do tego zastosowania. Jak chcesz grać po ciemku to bierz VA albo czekaj na OLEDy/MicroLEDy.

Dlaczego nie ? Są IPS, które nie maja tak wadliwej matrycy jak powyższy egzemplarz forumowicza aleamdir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...