Skocz do zawartości
DYTTO

Lenovo Legion Y27Q-20 czyli LG 27GL850-B w wydaniu Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze to sa te same ale chodzi mi czy ktos posiada i moze sie podzielic opinia ale różnica 300zł

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakieś foty. Jasność 80%/20%/0%. Od razu zastrzegam - na żywo wygląda to inaczej ale nie mogłem dobrze ustawić telefonu. Im większa jasność ustawiona na monitorze tym gorzej to wygląda na zdjęciach vs rzeczywistość. Innymi słowy - zdjęcie przy jasności 0% było bliżej rzeczywistości niż 80%.

Przy jasności na 0% IPS Glow jest ledwie widoczny na żywo (a na zdjęciu nadal dobrze go widać). Nie sugerujcie się tym mocno, wrzucam bardziej jako ciekawostkę :P

https://imgur.com/a/kMDzQtW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel054 A mógłbyś podać na jakich ustawieniach aparatu i z jakiej odległości robiłeś zdjęcia? Bo u Ciebie czarny przynajmniej przypomina czarny kolor, co jak się okazało nie jest takie oczywiste w przypadku monitora na blizniaczej matrycy od Lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 60cm może więcej.

Jeśli chodzi o ustawienia aparatu to auto i tylko manualnie ustawiałem jasność w taki sposób, aby wyglądało to jak najbliżej rzeczywistości (tego i tak się nie udało no ale cóż :P).

 

Czerń mi bardziej przypomina taki bardzo ciemny granatowy, mam jako drugi monitor dość stary Benq BL2410 na VA i oczywiście Benq ma lepszą czerń ale różnica nie jest duża.

Generalnie z Aorusa byłem średnio zadowolony (ciągle mnie wkurzał IPS Glow szczególnie w prawym dolnym rogu, dlatego go oddałem), a w Lenovo nic mi nie przeszkadza na tyle, żeby w ogóle o tym myśleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakieś foty. Jasność 80%/20%/0%. Od razu zastrzegam - na żywo wygląda to inaczej ale nie mogłem dobrze ustawić telefonu. Im większa jasność ustawiona na monitorze tym gorzej to wygląda na zdjęciach vs rzeczywistość. Innymi słowy - zdjęcie przy jasności 0% było bliżej rzeczywistości niż 80%.

Przy jasności na 0% IPS Glow jest ledwie widoczny na żywo (a na zdjęciu nadal dobrze go widać). Nie sugerujcie się tym mocno, wrzucam bardziej jako ciekawostkę :P

https://imgur.com/a/kMDzQtW

 

Jak dla mnie IPS glow jest na zajebistym poziomie...podobnie jak moje EIZO. Zero BLB. Brałbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę i wezmę tę droższą wersję z głośnikiem bo nie wiadomo kiedy na x-komie pojawi się wersja bez, przynajmniej taką dostałem informację.

 

Paweł, jeszcze mam pytanie - jak działa Gsync? Bo czytałem opinię, że niestety potrafi rwać obraz - nie wiem czy to kwestia sterowników czy nie.

Edytowane przez Raffelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rwie, przynajmniej na fullscreenie. Nie testowałem na borderless (w trybie okienkowym czasami mogą być problemy, tak czytałem, ale sam nic takiego nie doświadczyłem). Zresztą w sterownikach NVIDII mam włączony Gsync tylko na fullscreenie.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodiu ma byc dostepny w wersji bez głosnika odbior mam na 09.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie bardzo dobre, nic nie odstaje, nie trzeszczy, metalowy stand z pełną regulacją dóra/dół/lewo/prawo + pivot, jest też metalowy odchylany uchwyt na słuchawki z lewej strony monitora. W zestawie jest komplet kabli hdmi/dp/usb i zewnętrzny zasilacz (wolałbym wbudowany ale ten się sprawdza i nie piszczy także jest ok). Po podłączeniu monitor od razu działał w 165Hz a G-sync jest włączony z automatu (korzystam z GTX 1070), jedyne co trzeba zrobić ręcznie to przestawić w sterowniku głębię kolorów z 8 na 10 bit. DP domyślnie jest w wersji 1.4 ale można sobie przełączyć w OSD monitora na 1.2. Jeżeli chodzi o samą matrycę to mój egzemplarz nie ma praktycznie BLB, IPS glow oczywiście jest ale bardzo subtelny, jak dla mnie jest naprawdę super no i brak bad pixeli, paprochów czy innego badziewia, trochę to tak wygląda jakby działała kontrola jakości. Czerń jak dla mnie również jest ok, co prawda jest jakiś mechanizm zwany tutaj "Dark Boost" ale nawet tego nie sprawdzałem. W sumie jedyna rzecz która nie daje mi spokoju to ten nieszczęsny wide gamut bo kolory są tak przesycone że nie mogę się do tego przyzwyczaić (ale to chyba cecha wszystkich monitorów z szerokim zakresem kolorów), zwłaszcza do jakiś prac przy zdjęciach jest tutaj problem, na szczęście można włączyć tryb sRGB. Generalnie polecam przeczytać tę recenzję: https://motherbear.h...y27q-20-review/ bo dobrze opisuje co i jak. Potwierdzam też wadę związaną z g-sync i chwilowym wygaszeniem ekranu przy dużych spadkach fps przy 165 Hz ale wygląda na to że to problem w sterownikach nvidii i trzeba czekać na fix (jest tymczasowe rozwiązanie opisane tutaj: https://motherbear.h...ck-screen-fix/. To w zasadzie tyle, jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

 

 

Przy jakich spadkach fps można uświadczyć wygaszenie ekranu? Jak na razie tego nie uświadczyłem, choć dopiero mam ten monitor od dziś. Jak na razie został przetestowany przeze mnie w Wiedźmin 3 i Control.

Co do reszty się zgadzam, naprawdę super monitor, polecam. Miałem kupić Vievsonic ale nie mogłem się doczekać na niego i naprawdę nie żałuje.

Edytowane przez Wolf85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkowych różnic to Lenovo daje 3 lata gw. - LG tylko 2. Ciekawe, że pobór prądu jest dużo wyższy w Lenovo 90W - 40W dla LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich spadkach fps można uświadczyć wygaszenie ekranu? Jak na razie tego nie uświadczyłem, choć dopiero mam ten monitor od dziś. Jak na razie został przetestowany prze zemnie w Wiedźmin 3 i Control.

Co do reszty się zgadzam, naprawdę super monitor, polecam. Miałem kupić Vievsonic ale nie mogłem się doczekać na niego i naprawdę nie żałuje.

 

Z tego co widzę to masz RTX gdzie wszystko jest ok, problem występuje w kartach GTX 10xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu monitor od razu działał w 165Hz a G-sync jest włączony z automatu (korzystam z GTX 1070), jedyne co trzeba zrobić ręcznie to przestawić w sterowniku głębię kolorów z 8 na 10 bit.

 

Zastanawia mnie czemu głębia kolorów nie jest fabrycznie ustawiona na 10 bit? Czy po przestawieniu na 10 bit nadal działa odświeżanie na poziomie 165Hz czy mamy wybór 8 bit + 165Hz lub 10 bit + 144Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu głębia kolorów nie jest fabrycznie ustawiona na 10 bit? Czy po przestawieniu na 10 bit nadal działa odświeżanie na poziomie 165Hz czy mamy wybór 8 bit + 165Hz lub 10 bit + 144Hz?

 

 

10 bit także działa z 165 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownika Nvidii.

Tzn to raczej na pewno jest 8bit+FRC, nie "prawdziwe" 10bit, ale monitor jest wykrywany w sterownikach jako obsługujący wyjście 10bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu był topic na ten temat:

W skrócie tak, w Lenovo siedzi ta sama matryca od LG, tylko jest podkręcona do 165Hz i ma inne tryby overdrive (w Lenovo są 3 - Off, Normal i Extreme, w LG o ile pamiętam jest chyba 5 różnych trybów). Nie wiem czy są one całkowicie inne od LG czy "kopiują" jakieś konkretne tryby.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze gdzieś w necie, że ten model ma HDR?

Ten monitor nie ma HDR z tego co przejrzalem specyfikacje oraz oficjalna strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mojego OSDhttps://imgur.com/j9GNHZI

Ciekawe ze nigdzie o tym nie pisza w kwesti HDR :hmm: Nawet na polskiej stronie Lenovo nie ma tego monitora :hmm:

 

Za duza nowosc i malo info, niemniej bardzo podoba mi sie wyglad tego monitora.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu był topic na ten temat:

W skrócie tak, w Lenovo siedzi ta sama matryca od LG, tylko jest podkręcona do 165Hz i ma inne tryby overdrive (w Lenovo są 3 - Off, Normal i Extreme, w LG o ile pamiętam jest chyba 5 różnych trybów). Nie wiem czy są one całkowicie inne od LG czy "kopiują" jakieś konkretne tryby.

Troszke mnie zasmuciles ta niebieska czernia, jestem cikaw jakby to wygladalo w porownaniudo mojej TN bo kontrasty pewnie podobne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup, zobacz i w razie czego zwróć... ¯\_(ツ)_/¯

Jak dla mnie lekko granatowa czerń jest dużo lepsza od żółtego IPS Glow z Aorusa. Mam nawet bezpośrednie porównanie z VA i różnica nie jest jakaś gigantyczna. Przecież wiadomo, że IPS jak i TN nie mają dobrej czerni i będzie ona granatowa czy też w innym odcieniu. Jest to jednak widoczne tylko wtedy, gdy duża część ekranu jest czarna. Tak czy inaczej akurat to mi w ogóle nie przeszkadza w porównaniu do IPS Glow/BLB.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...