Skocz do zawartości
DYTTO

Lenovo Legion Y27Q-20 czyli LG 27GL850-B w wydaniu Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukając alternatywnych opcji dla LG 27GL850-B trafiłem właśnie na Lenovo Legion Y27q-20 :P . Link do specyfikacji (strona PDF) Legion Y27q-20

Osoby w temacie wiedzą, że w przyszłym miesiącu ma mieć premierę ViewSonic również na tej samej matrycy ale nie wiadomo jak będzie z dostępnością no i oczywiście z ceną.

Trochę poszukałem pogrzebałem z chińskiego forum ktoś wrzucił foto, że jest to ta sama matryca co w LG, specyfikacja również by na to wskazywała. Dostępny jest już od jakiegoś czasu głównie na rynku skandynawskim ale na przeciętnym poziomie. Ktoś potwierdził, że działa G-sync choć oficjalna strona mówi tylko o Free-sync.

Cena za granicą oscyluje w okolicach 2300zł. :E

 

ABUIABACGAAg56Tx7AUowJnOzgMwgAg4qgU.jpg

 

 

edit...coś wygrzebałem na chińskim forum https://www.xxrsm.com/h-nd-212.html

 

Uboga recenzja po Tajsku https://notebookspec.com/review-lenovo-legion-y27q-20/489266/

 

i...parę wątków na reddit https://www.reddit.com/r/Monitors/search/?q=Y27q-20&restrict_sr=1

 

teoretycznie wygląda prawilnie i jak lekko podrasowany LG

na YT jest filmik ale bez pomiarów

 

Widać Lenovo wystartowało z serią monitorów Legion na X-Kom są ze 4 modele z tej serii ale wszystkie to TNki może wkrótce pojawi się u nas ten IPS.

edit.. X-Kom potwierdza pojawienie się w sprzedaży tego modelu na początku listopada. :Up_to_s: Zapewne w innych sklepach też się pojawi.

Edytowane przez DYTTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo ma chyba tylko display port 1.2

Nie bralbym niczego innego co nie ma matrycy od LG.

Sprawdź jaki producent matryc tam siedzi.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był na tej matrycy to by to wyraźnie napisali w celach marketingowych imo. Na opisie który wrzuciłeś jest, że IPS ale nie zaznaczyli, że "nano". Nie napalałbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był na tej matrycy to by to wyraźnie napisali w celach marketingowych imo. Na opisie który wrzuciłeś jest, że IPS ale nie zaznaczyli, że "nano". Nie napalałbym się.

 

https://www.xxrsm.com/h-nd-212.html

 

Dziwne bo OSD wskazuje, że to ten sam panel LG LM270WQA-SSA1. Jakiś użytkownik, który go zakupił też tak napisał.

 

Właśnie doczytałem, że kontrast też nie robi szału ale jest lepiej ok. 900:1

Edytowane przez DYTTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo ma chyba tylko display port 1.2

Nie bralbym niczego innego co nie ma matrycy od LG.

Sprawdź jaki producent matryc tam siedzi.

Użytkownik tego modelu napisał "Also unlike what specs say this has DP 1.4 support (and likely HDMI 2.0 too) and >1080p stream work from Netflix."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Panel LG z DP 1.4 to bym brał jak jest - czy to będzie LG czy Lenovo jeden pies byle by można je kupić . Mam Lg i jestem zadowolony - Nie wymagam cudów od monitora za 2 tyś prócz nie smużącej matrycy i kolorów . BLB będzie miał każdy 1 wiecej 2 mniej - IPS Glow podobnie . Czerń to nie oled ale szary to też to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Panel LG z DP 1.4 to bym brał jak jest - czy to będzie LG czy Lenovo jeden pies byle by można je kupić . Mam Lg i jestem zadowolony - Nie wymagam cudów od monitora za 2 tyś prócz nie smużącej matrycy i kolorów . BLB będzie miał każdy 1 wiecej 2 mniej - IPS Glow podobnie . Czerń to nie oled ale szary to też to nie jest.

 

O gustach się nie dyskutuje ale mam takie same przemyślenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc napisałem do X-Kom i w odpowiedzi otrzymałem, że powinien pojawić się na początku Listopada :exclam:

 

Dziwne, że nigdzie nie widać aby Lenovo się promowało z tymi monitorami :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź bezpośrednio z lenovo na temat polskiej dystrybucji:

 

Dzień dobry,

Podany produkt powinien pojawić się w połowie grudnia.

Pozdrawiamy/Best regards

 

Lenovo Technology B.V. Sp.z o.o.

Oddział w Polsce

Ul.Gottlieba Daimlera 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź bezpośrednio z lenovo na temat polskiej dystrybucji:

 

Dzień dobry,

Podany produkt powinien pojawić się w połowie grudnia.

Pozdrawiamy/Best regards

 

Lenovo Technology B.V. Sp.z o.o.

Oddział w Polsce

Ul.Gottlieba Daimlera 1

 

O widzisz to mi trochę źle napisali z xkoma. Tak czy siak warto poczekać moim zadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor od lenovo wygląda naprawdę ciekawie. Pozostaje czekać na dostępność w Polsce.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w x-kom, Aorusa oddaje bratu. Będę miał porównanie ;) Po świętach napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ten monitor od kilku dni, generalnie jest bardzo ok ale nadal walczę z kalibracją bo nie mogę się pogodzić z przesyconymi kolorami wyświetlanymi w standardowym szerokim zakresie barw, dobrze że jest sRGB mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ten monitor od kilku dni, generalnie jest bardzo ok ale nadal walczę z kalibracją bo nie mogę się pogodzić z przesyconymi kolorami wyświetlanymi w standardowym szerokim zakresie barw, dobrze że jest sRGB mode.

 

Skrobnąłbyś coś więcej o nim? Jak BLB? Jak IPS Glow i czerń? Jak smużenie? Sam go chyba wezmę ale jeszcze mam nutkę wątpliwości. ;)

 

No i jak ostatecznie jest z tym DP? 1.2 czy 1.4?

Edytowane przez Raffelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobnąłbyś coś więcej o nim? Jak BLB? Jak IPS Glow i czerń? Jak smużenie? Sam go chyba wezmę ale jeszcze mam nutkę wątpliwości. ;)

 

No i jak ostatecznie jest z tym DP? 1.2 czy 1.4?

 

Wykonanie bardzo dobre, nic nie odstaje, nie trzeszczy, metalowy stand z pełną regulacją dóra/dół/lewo/prawo + pivot, jest też metalowy odchylany uchwyt na słuchawki z lewej strony monitora. W zestawie jest komplet kabli hdmi/dp/usb i zewnętrzny zasilacz (wolałbym wbudowany ale ten się sprawdza i nie piszczy także jest ok). Po podłączeniu monitor od razu działał w 165Hz a G-sync jest włączony z automatu (korzystam z GTX 1070), jedyne co trzeba zrobić ręcznie to przestawić w sterowniku głębię kolorów z 8 na 10 bit. DP domyślnie jest w wersji 1.4 ale można sobie przełączyć w OSD monitora na 1.2. Jeżeli chodzi o samą matrycę to mój egzemplarz nie ma praktycznie BLB, IPS glow oczywiście jest ale bardzo subtelny, jak dla mnie jest naprawdę super no i brak bad pixeli, paprochów czy innego badziewia, trochę to tak wygląda jakby działała kontrola jakości. Czerń jak dla mnie również jest ok, co prawda jest jakiś mechanizm zwany tutaj "Dark Boost" ale nawet tego nie sprawdzałem. W sumie jedyna rzecz która nie daje mi spokoju to ten nieszczęsny wide gamut bo kolory są tak przesycone że nie mogę się do tego przyzwyczaić (ale to chyba cecha wszystkich monitorów z szerokim zakresem kolorów), zwłaszcza do jakiś prac przy zdjęciach jest tutaj problem, na szczęście można włączyć tryb sRGB. Generalnie polecam przeczytać tę recenzję: https://motherbear.home.blog/2019/12/08/lenovo-legion-y27q-20-review/ bo dobrze opisuje co i jak. Potwierdzam też wadę związaną z g-sync i chwilowym wygaszeniem ekranu przy dużych spadkach fps przy 165 Hz ale wygląda na to że to problem w sterownikach nvidii i trzeba czekać na fix (jest tymczasowe rozwiązanie opisane tutaj: https://motherbear.home.blog/2019/12/10/lenovo-legion-y27q-20-black-screen-fix/. To w zasadzie tyle, jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o IPSy to mam porównanie tylko z Aorusem AD27QD.

 

Lenovo jest lepsze pod wieloma względami od Aorusa, wymienię na szybko to co od razu rzuca się w oczy:

+ Dużo mniejszy IPS Glow, w dodatku nie jest koloru zółto-pomarańczowym jak w Aorusie, ale jest bardziej biały przez co mniej przeszkadza (przynajmniej mi).

+ Są trzy tryby Overdrive - Off/Normal/Extreme. Właściwie używamy jedynie Normal - i to jest super bo nie trzeba zmieniać trybów w zależności od tego co robimy. W Aorusie Balanced był za wolny do FPS'ów, a szybszy tryb powodował wyraźne artefakty w grach, gdzie nie mieliśmy 144fps (a nawet z 144fps był widoczny lekki ghosting). W Lenovo tryb Normal jest tak samo szybki albo może nawet i szybszy od "szybkiego" w Aorusie, a w dodatku nie ma w ogóle żadnych overshootów/artefaktów. Pod tym względem rewelacja.

+ Kabel DP 1.4 + HDMI (nie wiem jakiej wersji nie sprawdzałem) w zestawie. Więc nie trzeba kupować kabla 1.4

+ 165Hz, 10bitów w sterownikach dzięki DP 1.4. Co prawda nie widzę różnicy miedzy 8, a 10 bit, ale zawsze wtedy jest ta "spokojna głowa", że mamy ustawione wszystko na max.

 

- Lenovo ma zewnętrzny zasilacz, Aorus miał wbudowany.

- Aorus miał cieńsze ramki i mniejszą czarną "obwódkę" na matrycy (tzn nie chodzi mi o plastikową ramkę tylko o czarną przestrzeń między ramką, a matrycą gdzie jest już generowany obraz).

- Podstawka w Lenovo jest szersza przez co zajmuje więcej przestrzeni na biurku. W Aorusie była cieńsza i trochę dłuższa, ale przez to było tam więcej przestrzeni pomiędzy podstawką.

- Lenovo nie ma trybu BFI. Osobiście tego nie używam, w Aorusie parę razy sprawdzałem to, ale za niska jasność jak dla mnie. Jak ktoś lubi BFI to musi o tym pamiętać, że w Lenovo/LG tego po prostu nie ma.

- OSD Sidekick w Aorusie był fajny. Można było skróty klawiszowe przypisać do zmiany np. Overdrive i robić generalnie masę różnych rzeczy.

 

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to w Aorusie są elementy wykonane lepiej/solidniej, ale jest też miejscami więcej badziewnego plastiku. Lenovo jest bardziej "zbalansowane" pod tym względem. Tzn nie ma do czego się przyczepić, nie ma jakoś super solidnych elementów, ale za to nie ma też niskiej jakości plastików.

 

Lenovo ma "klasyczne" sterowanie OSD, Aorus miał joystick. Kwestia przyzwyczajenia, joystick trochę łatwiejszy/intuicyjny w obsłudze. Ale w Lenovo to nie przeszkadza, bo tam ustawiamy raz OD i inne rzeczy i mamy konfiguracje z głowy. W Aorusie co chwile trzeba było coś zmieniać.

 

Jak brałem monitor to był w x-kom tylko ten z głośnikiem. Dla mnie plus bo chciałem mieć głośnik od jakiegoś czasu (90% czasu siedzę na słuchawkach ale czasem chce się yt obejrzeć z dziewczyną czy coś to samo ustawienie głosu na max w słuchawkach było słabe). Jak ktoś nie chce mieć głośnika to do plusów Lenovo trzeba dodać to, że wersja bez głośnika jest parę stówek tańsza od Aorusa.

 

Wiadomo, wiele rzeczy jeszcze zależy od rozrzutu jakości ale generalnie dla mnie Lenovo jest o klasę lepszy od Aorusa (który też nie jest złym monitorem, żeby nie było).

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo ma chyba tylko display port 1.2

Po co Ci DisplayPort 1.4, skoro nierzadko 1.2 obsługuje HDCP 2.2? (czy ile tam trzeba do Netflix w 3840x2160)

 

DisplayPort 1.4 potrzebny tylko, jeśli potrzebujesz większej przepustowości niż dostarcza 1.2.

 

- Lenovo ma zewnętrzny zasilacz, Aorus miał wbudowany.

Lepszy jest zasilacz zewnętrzny - łatwiej wymienić w razie awarii.

 

+ Kabel DP 1.4 + HDMI (nie wiem jakiej wersji nie sprawdzałem) w zestawie. Więc nie trzeba kupować kabla 1.4

Pytanie jakiej długości. W moim modelu były też kable, ale 1,5m - za krótkie nieco, jak ktoś ma duże biurko i komputer obok niego. Przez to musiałem i tak kupić kabel 2metry. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies fotki glowa?

 

Przeglądając zagraniczny internet rzucają się w oczy opinie(nie jedna czy dwie), że ten model przeszedł chyba lepsze kontrole bo i BLB i Glow jest mniejszy niż u konkurencji.

No ale zapewne jak zawsze wyjdzie to w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjęcia znalazłem raptem 2. Ciekawe kiedy u nas dostępny będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiś opini na Lenovo Legion Y27q-20 ale bez głośnika bo chce zamówic wlaśnie ten lub BenQ EX2780Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raffi23

Przecież to są te same monitory, tylko tym głośnikiem się różnią. A ten głośnik to taka "nakładka", można go w ogóle nie zakładać na podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...