Skocz do zawartości
Zed1979

Komputer nie widzi dysku zewnętrznego Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem jest następujący:

 

jakieś 3 tygodnie temu oddałem komputer do serwisu, bo były problemy z wejściami USB. Okazało się, że na jednym z nich było zwarcie. Zrobili przegląd, zaktualizowali mi bazę sterowników i komputer pracował normalnie.

Po tym czasie wszystko było ok aż do wczoraj, kiedy komputer przestał widzieć dyski zewnętrzne.

Podpinałem i albo wywalało system (pojawiał się niebieski ekran) albo widać było, że komputer widzi dysk ale nie dało się go otworzyć (eksplorator Windows nie pokazywał go, widać było go tylko za pomocą Menedżera urządzeń).

Dzisiaj zrobiłem tak, że wszedłem w Menedżera i odinstalowałem sterownik dysku a potem wpiąłem dysk jeszcze raz i o dziwo zaczął działać.

Gorzej jest z moim innym dyskiem starszego typu, jest to Seagate Barracuda 7200.10.

Tutaj absolutnie system go nie wykrywa, ani nie widać go w Menedżerze ani w Eksploratorze. Nie podłączam go za pomocą USB tylko wkładam do kieszeni z szerszym wejściem, takim jakie są w środku na płycie główniej.

I moje pytanie jest następujące:

co zrobić, aby mój komputer zaczął go widzieć?

Mój system to Windows 7 x64 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączam go za pomocą USB tylko wkładam do kieszeni z szerszym wejściem, takim jakie są w środku na płycie główniej.

Jeśli go podpinasz pod SATA to powinien być widoczny w BIOS. Jest? Czy dysk pracuje normalnie? Słychać, że się rozkręca, nie ma żadnych stuków, buczenia itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie nie sprawdzałem, ale dysk kręci się, pracuje normalnie. Po prostu system go nie widzi, a wcześniej było wszystko ok.

Czyżby sterowniki jakieś były potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi.

 

A teraz bardzo dziwna rzecz: po tym, jak go zresetowałem i odruchowo wcisnąłem tryb awaryjny Windy, to po kolejnym resecie i odpaleniu systemu w trybie normalnym dysk stał się widoczny.

 

Co tu jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable, zasilacz, słaba kondycja dysku. Nie mamy z czego sobie niestety wywróżyć skąd taki problem. Poza tym, że to stary i wadliwy dysk. Pokaż SMART dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...