Skocz do zawartości
wiktyy3

Dziwny problem z monitorem BenQ GW2780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zakupiłem nowy monitor BenQ GW2780 i niestety mam z nim dziwny problem. Komputer jest podłączony do niego za pomocą HDMI. Przy próbie włączenia komputera na monitorze pojawia się logo producenta płyty głównej, po czym gaśnie, zostawiając mnie z wiadomością "No signal detected". Teraz UWAGA, gdy zresetuję komputer wszystko zaczyna działać tak jak powinno, długie godziny korzystania, monitor działa wzorowo. Problem pojawia się znów, kiedy wyłączę komputer. Gdy załączę go z powrotem, komunikat "No signal detected" powraca i zaś muszę zresetować PC, aby monitor działał jak należy.

Jakieś pomysły o co może chodzić? Dzwoniłem do BenQ, ale jedyne co mogą zaproponować to wysyłkę monitora do serwisu w celu sprawdzenia go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wyłączyć automatyczne wykrywanie źródła - powinno być w menu.

 

Wyłączyłem. Monitor pokazał logo firmy mobo i uwaga nie pokazał komunikatu "No signal detected", lecz obraz został czarny. Zresetowałem komputer i znowu działa jak należy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie i włączenie monitora nie pomaga? U mnie czasem jest podobnie gdy zbyt szybko odpalę pc po przełączeniu pstryczka na listwie, monitor dostaje sygnał, ale jest cały czarny. Na nowej karcie mam ten sam problem, więc jeśli winić to tylko monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie i włączenie monitora nie pomaga? U mnie czasem jest podobnie gdy zbyt szybko odpalę pc po przełączeniu pstryczka na listwie, monitor dostaje sygnał, ale jest cały czarny. Na nowej karcie mam ten sam problem, więc jeśli winić to tylko monitor.

 

Niestety też nie pomogło :(

W takim razie zostaje chyba jedynie serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...