Skocz do zawartości
Kamlot92

[Zestaw] z monitorem do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim, zbieram się na kupno pudła pierwszy raz od x lat pracy na laptopie i bądź, co bądź kompletnie wypadłem z obiegu. Próbowałem jednak na podstawie przykładowych zestawów i testów różnych podzespołów skleić podglądowy zestaw pod prace biurową. Komputer tylko i wyłącznie do pracy z Photoshopem i obróbką wideo. Na razie obróbka amatorska, ale złapałem zajawkę i planuje pójść poziom wyżej i co za tym idzie - nie chce, żeby mi się komputer dławił. Super by było, gdyby był potencjał na rozbudowę w przyszłości.

 

PROCESOR

Ryzen 7 2700X

 

PŁYTA GŁÓWNA

Gigabyte x470 AORUS ULTRAGAMING

 

KARTA GRAFICZNA

MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5

 

RAM

HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB)

 

SSD

Silicon Power 512GB M.2 PCIe NVMe A80

 

ZASILACZ

Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold

 

OBUDOWA

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

 

MONITOR

LG 34UM69G

 

Lista na x-kom Wychodzi wszystko 4 883,03 zł po odliczeniu gratisów.

 

Nie jestem pewien, czy potrzebne jest mi jakieś dodatkowe chłodzenie. HDD mam zewnętrzne, więc na razie mi nie potrzebne. Jeśli gdzieś można podbić znacznie wydajność, to jestem w stanie te parę stów dopłacić ponad budżet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sofcie ta obróbka?

Jeżeli mowa o czymś większym na przyszłość, to żal rezygnować z Intela i akceleracji quicksync.

 

Zakup CPU z allegro wchodzi w grę? W cenie 1000 zł masz i7 8700 z QSV. Do tego na teraz, Z390 Gaming X, Crucial 16 GB 3000 MHz, Armis 3, Focus Plus 550W, RX 580 8 GB, M9P 256 GB na system i soft oraz HDD 2TB póki co na odczyt oraz zapis. Zostanie Ci około 1200 - 1300 zł na ekran.

 

Na przyszłość do rozbudowy:

 

- SSD NVME 1-2 TB na odczyt i surowy materiał (zapis walisz na HDD)

- pamięci ram

- opcjonalnie dobrze zmienić chłodzenie BOX

- w zależności od zapotrzebowania GPU na coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, tylko SSD wybrałbym z radiatorem odprowadzającym ciepło, no i większa obudowę. RAM do swojej propozycji dałem 2x16GB, aby obyło się bez rozbudowy. Jak nie będziesz mocno kręcił cepa, to płyta może być tańsza B450, tylko żeby była z czterema slotami na RAM, bo może kiedyś dasz jeszcze drugie 32GB, to będzie 64GB. Signum SG1 to najntanszy produkt polskiego producenta. W najbogatszej wersji SG1X ze szklanym panelem i fanami 4x12fi z podświetleniem LED wygląda ładnie, ale pod 8rdzeniowy procesor, który ma być dlugotrwale obciążany, to tak średnio. Jest jeszcze Gladius GD6, GD8, Armis 3, Armis 5, Armis 7. Kwestia czy zależy Ci na szklanym boku i podświetlanych wentylach. Jeśli nie, to w cenie SG1X masz flagowca AR7 bez okna. Można dać na przedni panel trzecią sigmę pro 12Fi i będzie przewiew jak w najbogatszej AR7X. Monitor 34" 2560x1080p to tak przeciętnie. Przy tak dużym ekranie polecam rozdzielczość 3440x1440p. Wyższa rozdzielczość kosztuje więcej, ale nie ma pixelozy. W podobnej cenie do tego LG jest Samsung 31,5" 4K UHD, tylko pozostaje kwestia na czym Ci się wygodniej pracuje, bo są ludzie którzy wolą większe w sensie szersze monitory.

Moja propozycja zestawu komputerowego PC Work Station Pro - KLIK LINK

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest ograniczony a nie chciałem oszczędzać na innych podzespołach. 879zł za procesor 2700X 8rdzeni/16wątków to dobra cena. 9900K 8/16 lepszy, ale nowy to koszt około 2000zł a 8700K 6/12 1500zł.

https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/cpus/premiere/1_premiere-g5600-bench-review.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ale podejścia do Intela w Adobe w ogóle nie ma i nie chodzi tutaj już nawet o sam eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...