Forum PCLab.pl: Na ratunek 560 Ti - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Na ratunek 560 Ti sypie artefaktami Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   goodboy22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Październik 2019 - 14:37

Padł mi wysłużony GTX 560 Ti, który w ostatnich latach był na emeryturze w kompie do TV. Konkretnie chodzi o zielone artefakty, winda wogóle nie chciała się uruchomić musiałem wejść w tryb awaryjny i odinstalować sterowniki. Winda włącza się już normalnie, ale jedynie 720p bez sterów i wciąż z artefaktami. Sam nie wiem czemu tak nagle karta się wysypała, bo od wielu lat już w żądną grę na niej nie grałem, służyła jedynie do odpalania filmów VLC oraz YouTube. Nie mogła się więc przegrzać ani nic z tych rzeczy...

Tak, czy inaczej jest problem i są dwie metody spróbowania wskrzeszenia staruszka. Pierwsza to oczywiście piekarnik, jednak jest jeszcze druga metoda polegająca na celowym przegrzaniu karty poprzez włożenie jej do kompa bez radiatora celem spowodowania przegrzania i samoistnego wyłączenia się PC. Poszperałem trochę na necie i ponoć najlepiej to zrobić zdejmując radiator, ale zostawiając wentylator, który ma właśnie spowodować samoistne wyłączenie się karty po przegrzaniu. Problem w moim przypadku polega jednak na tym, że karta Asus 560 Ti nie ma możliwości zdemontowania radiatora z pozostawieniem wentylatora, ponieważ wentyl siedzi bezpośrednio na radiatorze i są one jednym elementem. Czy zatem w tej sytuacji jest sens włożenia do PC gołej karty bez wentyla i radiatora? Zastanawiam się gdzie jest tu większe ryzyko spalenia czy w opisanej sytuacji, czy jednak w piekarniku?

Ten post był edytowany przez goodboy22 dnia: 21 Październik 2019 - 14:39

#2 Użytkownik jest niedostępny   brajan007 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 14:43

Jak już się bawić w reanimację trupa to lepszy będzie piekarnik.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 14:43

Zobacz postgoodboy22, o 21 Październik 2019 - 15:37, napisał(a):

Sam nie wiem czemu tak nagle karta się wysypała, bo od wielu lat już w żądną grę na niej nie grałem, służyła jedynie do odpalania filmów VLC oraz YouTube. Nie mogła się więc przegrzać ani nic z tych rzeczy...

Z nudów się wzięła wkurzyła i spaliła :E A tak bardziej serio, to nic nie jest doskonałe, nie trwa wiecznie a rzeczy się po prostu psuja.

Tak, czy inaczej jest problem i są dwie metody spróbowania wskrzeszenia staruszka. Pierwsza to oczywiście piekarnik, jednak jest jeszcze druga metoda polegająca na celowym przegrzaniu karty poprzez włożenie jej do kompa bez radiatora celem spowodowania przegrzania i samoistnego wyłączenia się PC. Poszperałem trochę na necie i ponoć najlepiej to zrobić zdejmując radiator, ale zostawiając wentylator, który ma właśnie spowodować samoistne wyłączenie się karty po przegrzaniu. Problem w moim przypadku polega jednak na tym, że karta Asus 560 Ti nie ma możliwości zdemontowania radiatora z pozostawieniem wentylatora, ponieważ wentyl siedzi bezpośrednio na radiatorze i są one jednym elementem. Czy zatem w tej sytuacji jest sens włożenia do PC gołej karty bez wentyla i radiatora? Zastanawiam się gdzie jest tu większe ryzyko spalenia czy w opisanej sytuacji, czy jednak w piekarniku?

Ja bym stawiał na stary sprawdzony sposób z piekarnikiem, tyle ze tez tutaj musisz się liczyć z tym, ze może to nie zadziałać, albo zadziała na krótką metę, choć może i zadziałać bardzo dobrze i kata będzie jeszcze chodzić długo.

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 21 Październik 2019 - 14:44

#4 Użytkownik jest niedostępny   goodboy22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 17:30

Piekarnik właśnie wydaje mi się bardziej ryzykownym rozwiązaniem... ale jeśli to jaką temp polecacie i ile czasu wypiekanie?

#5 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 17:58

Zobacz postgoodboy22, o 21 Październik 2019 - 18:30, napisał(a):

ale jeśli to jaką temp polecacie i ile czasu wypiekanie?

Nie ma na to jednej skutecznej metody - jeden poleci 180 st. i 9 minut,a drugi 190-200 st i 8 minut pieczenia
Pamiętaj o tym,że piekarnik po pieczeniu karty graficznej raczej nie będzie się nadawał do pieczenia jedzenia - trujące związki obecne w laminacie karty

Ten post był edytowany przez Splendor_97 dnia: 21 Październik 2019 - 18:00

#6 Użytkownik jest niedostępny   Frythyr 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 18:37

Zobacz postSplendor_97, o 21 Październik 2019 - 18:58, napisał(a):

Pamiętaj o tym,że piekarnik po pieczeniu karty graficznej raczej nie będzie się nadawał do pieczenia jedzenia - trujące związki obecne w laminacie karty

Wypiekałem kiedyś inny model aż kondensatory postrzelały, piekarnik w użytku jeszcze przez kolejne 8 lat był, jeszcze zipię

#7 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 19:18

Zobacz postFrythyr, o 21 Październik 2019 - 19:37, napisał(a):

Wypiekałem kiedyś inny model aż kondensatory postrzelały, piekarnik w użytku jeszcze przez kolejne 8 lat był, jeszcze zipię

Jemu nie chodziło o kondycję piekarnika tylko o zdrowie człowieka :cool: :E

#8 Użytkownik jest niedostępny   ufo2357 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 19:59

Dlatego napisał "jeszcze zipię", a nie "zipie". ;)

Ten post był edytowany przez ufo2357 dnia: 21 Październik 2019 - 19:59

#9 Użytkownik jest niedostępny   qrek1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 20:06

Zobacz postgoodboy22, o 21 Październik 2019 - 14:37, napisał(a):

Sam nie wiem czemu tak nagle karta się wysypała, bo od wielu lat już w żądną grę na niej nie grałem

Taki fajny pies był, 10 lat był zdrowy a potem zdechł... Takie życie. Kup coś innego tanim kosztem może pochodzi rok może 20 lat... zabawa w reanimacje rzadko działa

Strona 1 z 1