Skocz do zawartości
waski4444

Taki zasilacz nadaje się do piwnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam nowy komputer i chciałem zostawić stary zasilacz. Nie wiem tylko, czy nadaje się on do obudowy z tzw piwnicą czyli pod osłonę.

 

Zasilacz to Thermaltake Se 730W Mój link

 

A tak poza tym to podoła on tym podzespołom?

 

I9 9900K + NZXT Kraken X62

G.Skill Trident Z RGB 4000 2x8

MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio

MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC

SSD CORSAIR MP510 960GB

NZXT H700

Edytowane przez waski4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-Nadaje się

2-Jeśli sprawny, to podoła bez problemów.

3-Wywalać niezły pieniądz na sprzęt z wyższej półki i oszczędzać na zasilaczu? :hmm: słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być większej mocy aby się nie nagrzewał w piwnicy czyli z nawiązką mocy 800W, twoja karta grafiki jest wymagająca i potrafi nieźle nagrzać mniej watowy zasilacz w czasie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być większej mocy aby się nie nagrzewał w piwnicy czyli z nawiązką mocy 800W, twoja karta grafiki jest wymagająca i potrafi nieźle nagrzać mniej watowy zasilacz w czasie gry.

:lol2:

 

power_load.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wywalać niezły pieniądz na sprzęt z wyższej półki i oszczędzać na zasilaczu? :hmm: słaby pomysł.

 

Hehe wiedziałem że będą tego typu uwagi :) ale skoro podoła to dlaczego go wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiedziałem że będą tego typu uwagi :) ale skoro podoła to dlaczego go wymieniać?

To nie tyle uwaga co ..uwaga :E bez jakiegoś ciśnienia, jeśli zasilacz sprawny, jesteś jego pewien, to bez problemu sobie da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

power_load.png

 

Hehehe, śmieszny jesteś 550W do piwnicy to piecyk z twoim sprzętem, zważ, że dobry zasilacz to podstawa komputera i brak kłopotów z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle uwaga co ..uwaga :E bez jakiegoś ciśnienia, jeśli zasilacz sprawny, jesteś jego pewien, to bez problemu sobie da radę :)

 

W poprzednim komputerze raczej się nudził. Nie grzał się wogóle i nawet pod obciążeniem nie włączał się w nim wentylator. Kiedyś myślałem że coś jest popsute ale wtedy byłby gorący prawda?. W poprzednim miałem I7 4770K i GTX 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, śmieszny jesteś 550W do piwnicy to piecyk z twoim sprzętem, zważ, że dobry zasilacz to podstawa komputera i brak kłopotów z grami.

 

Ale wiesz ze zasilacz w piwnicy jest odseparowany od reszty podzespołów? Wciąga zimne powietrze z zewnątrz, by zaraz wydmuchać je poza obudowę/a nawet nie obudowę tylko piwnice? A RTX wraz z resztą podzespołów, według wielu testów(również testów PLCaba) nie zeżre więcej niż 400W? A autor ma zasilacz thermaltake o mocy 730W

 

W poprzednim komputerze raczej się nudził. Nie grzał się wogóle i nawet pod obciążeniem nie włączał się w nim wentylator. Kiedyś myślałem że coś jest popsute ale wtedy byłby gorący prawda?. W poprzednim miałem I7 4770K i GTX 980

 

Co Ci mam powiedzieć, jak nie sprawiał problemów, to pewnie teraz tez nie sprawi i jest wystarczająco mocny a nawet ze sporym zapasem. Jego sprawności możesz być tylko pewien po sprawdzeniu napięć :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze zasilacz w piwnicy jest odseparowany od reszty podzespołów? Wciąga zimne powietrze z zewnątrz, by zaraz wydmuchać je poza obudowę/a nawet nie obudowę tylko piwnice? A RTX wraz z resztą podzespołów, według wielu testów(również testów PLCaba) nie zeżre więcej niż 400W? A autor ma zasilacz thermaltake o mocy 730W

 

Mam obudowę z piwnicą to wiem nie musisz mnie pouczać też miałem podobny problem wymiana zasilacza na 1000W pomogła i kłopoty zniknęły a piwnica zimna jest teraz jak gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę z piwnicą to wiem nie musisz mnie pouczać też miałem podobny problem wymiana zasilacza na 1000W pomogła i kłopoty zniknęły a piwnica zimna jest teraz jak gram.

 

Chyba jednak nie wiesz, tak jak i nie rozumiesz co się do Ciebie mówi. 800W nie jest absolutnie konieczne! 730W to spory zapas! Nawet do 2080ti

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart SE to nie jest dobry zasilacz - grupowa regulacja, na kiepskich kondensatorach, z podrabianym certyfikatem 80+. Nie jest to jednak bomba, a raczej przedstawiciel segmentu low-end sprzed kilku lat. Jeśli zasilacz jest sprawny, to da radę, bo ma zapas mocy do takiego zestawu (całość, nawet po OC nie powinna przekroczyć 500W, szczytowo może być trochę więcej). Jeśli będą jednak jakieś problemy ze stabilnością, to od razu skieruj swoje oczy na ten zasilacz jako ewentualnego winowajcę.

 

Co do samej piwnicy, to zapewnia ona osobny obieg powietrza dla zasilacza, więc generalnie mu to służy. Ważne, żeby zasilacz ustawić wentylatorem do dołu, żeby zaciągał powietrze z zewnątrz, a nie wentylatorem do góry, bo wtedy osłona PSU zupełnie go blokuje :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie wiesz, tak jak i nie rozumiesz co się do Ciebie mówi. 800W nie jest absolutnie konieczne! 730W to spory zapas! Nawet do 2080ti

Ty nie rozumiesz co piszesz ja wymieniłem na 1000W bo miałem problem autor nie musi takiej mocny kupić wystarczy 650W ale piwnica będzie gorąca na takim zasilaczu u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz co piszesz ja wymieniłem na 1000W bo miałem problem autor nie musi takiej mocny kupić wystarczy 650W ale piwnica będzie gorąca na takim zasilaczu u mnie tak było.

 

W jaki sposób piwnicy wpływa na temperaturę PSU skoro zaciąga on zimne powietrze z dołu obudowy, a wyrzuca tyłem? Ma tym samym własny obieg powietrza niezależny od tego co się dzieje w obudowie? Piwnica nie ma tutaj żadnego znaczenia przy prawidłowej orientacji PSU. Piwnica może mieć negatywny wpływ na temperaturę np HDD, ale nie PSU.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak się okazało, że coś jest nie tak z zasilaczem i chciałbym kupić nowy, to jakie macie propozycje? Zapytam tutaj zamiast zakładać nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak się okazało, że coś jest nie tak z zasilaczem i chciałbym kupić nowy, to jakie macie propozycje? Zapytam tutaj zamiast zakładać nowy temat.

Będzie działał, ale jakby co, to Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold będzie dobrym wyborem ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp za ciężki hajs na zasilaczu wartym paczkę fajek - poważnie?szczerbaty.gif

 

No tak właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że chcę przecież sprzedać stary komputer a kto mi go kupi bez zasilacza? :E W takim razie zakupię nowy zasilacz. Czyli ten Seasonic Focus Plus bedzie ok tak? Dobrze żeby miał długie kable, żebym sobie je poukładał ładnie z tyłu.

Edytowane przez waski4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że chcę przecież sprzedać stary komputer a kto mi go kupi bez zasilacza?  :E  W takim razie zakupię nowy zasilacz. Czyli ten Seasonic Focus Plus bedzie ok tak? Dobrze żeby miał długie kable, żebym sobie je poukładał ładnie z tyłu.

 

W pełni modularne okablowanie z oplotem, ceryfikat 80 GOLD, znana i chwalona marka, pół pasywny z 10 letnia gwarancją! Kable krótkie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Skoro i tak już kupuję, to może wezmę troszkę mocniejszy bo cena podobna, a będzie zapas na jakąś ew rozbudowę czy coś. Są wersje jakieś Gold i Platinum. Czy ten z linku który podałem jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Skoro i tak już kupuję, to może wezmę troszkę mocniejszy bo cena podobna, a będzie zapas na jakąś ew rozbudowę czy coś. Są wersje jakieś Gold i Platinum. Czy ten z linku który podałem jest ok?

 

Złoto od platyny różni się kolorem i ceną o więcej pytaj kobiet :E A tak bardziej serio, to efektywnością? Sprawnością? ten zasilacz "focus gold) ma sprawność na poziomie 90-92% platyna ze 2% większą.

 

Edit:

Złoto -Sprawność:90-92%

 

Platyna -Sprawność:92-94%

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wątpliwości rozwiane. Zamawiam Seasonic Focus Plus 750W 80 Plus Gold i z głowy.

 

Dzięki wszystkim.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę z piwnicą to wiem nie musisz mnie pouczać też miałem podobny problem wymiana zasilacza na 1000W pomogła i kłopoty zniknęły a piwnica zimna jest teraz jak gram.

 

Zupełnie pomijając kwestie i pytania OP, to rozumiesz, że zasilacz 650W i 1000W (zakładam, że oba goldy) wygenerują praktycznie taką samą ilość ciepła podczas pracy, tak? (no zakładam też, że nie masz sprzętu ciągnącego 650W DC pod obciążeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie pomijając kwestie i pytania OP, to rozumiesz, że zasilacz 650W i 1000W (zakładam, że oba goldy) wygenerują praktycznie taką samą ilość ciepła podczas pracy, tak? (no zakładam też, że nie masz sprzętu ciągnącego 650W DC pod obciążeniem)

 

Myślę że rozwiązanie zagadki leży gdzie indziej. Obstawiam że piwnica się nagrzewała bo zasilacz był zamontowany wentylatorem do góry i nie miał skąd wziąć powietrza.

Po zamontowaniu (nawet nieprawidłowo) zasilacza 1000W ten działa po prostu pasywnie, więc i jest zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SSM no niekoniecznie. Mam budę z piwnicą i zasilacz śmigłem do góry (zgodnie z zaleceniem producenta) i taki układ powoduje u mnie, że wentylator włącza się później. Częściowo to kwestia modelu i sprawności oczywiście.

 

Ale mniejsza tym, to i tak nie chodzi o mój przypadek.

 

Ogólnie chodzi o to, że przy krzywej sprawności, która dla współczesnych Goldów jest w zasadzie płaską linią od ok 70-100W (czyli idle dla większości kompów), zasilacz 650W i 1kW będą generować w zasadzie taką samą ilość ciepła i tak samo się nagrzewać. Bo po prostu pracują z taką samą (+/- ułamki procenta) sprawnością. No oczywiście jak na zasilaczu 650W dasz pełne obciążenie, to mu sprawność zleci trochę poniżej optymalnej, i wtedy 1kW wyjdzie na prowadzenie. Ale i tak rozbija się to o zestrojenie kontrolera RPM - np. Twój RMX czy taki Focus+ mają to idealnie rozwiązane, wentylator nie tylko startuje późno, ale i przy niskich obrotach. Ale to nie jest reguła, nawet wśród dużych zasilaczy. Więc zanim powiesz "eeee mój 750W to jest cały czas pasywny" - tak, ale to właśnie RMX który ma świetny tryb półpasywny, i podejrzewam w sumie, że przy Twoim kompie i obciążeniu rzędu 350-380W, to nawet jak on się uruchomi, to i tak zagłuszy go reszta Twoich wentylatorów, że o HDD nie wspomnę. No ale to w sumie najlepsze rozwiązanie, bo i zasilacz nie przeszkadza, i jest chłodzony aktywnie. I tak to się robi.

 

Zasilacz 1000W którego się czepiam jest na razie no-name - a jest ich z 50 modeli, więc tak, z jednej strony to może być AX który wytrzymuje b długo w pasywie, albo G2/G3/Leadex i wtedy może mieć sobie nawet 2kW, a i tak od 100W obciążenia wbije na 1000 RPM bo ma źle zrobiony kontroler obrotów. No i nie wiem co ten 1kW zasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...