Forum PCLab.pl: Taki zasilacz nadaje się do piwnicy? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Taki zasilacz nadaje się do piwnicy? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Październik 2019 - 16:39

Zobacz postwaski4444, o 21 Październik 2019 - 17:15, napisał(a):

Mój link

Skoro i tak już kupuję, to może wezmę troszkę mocniejszy bo cena podobna, a będzie zapas na jakąś ew rozbudowę czy coś. Są wersje jakieś Gold i Platinum. Czy ten z linku który podałem jest ok?

Złoto od platyny różni się kolorem i ceną o więcej pytaj kobiet :E A tak bardziej serio, to efektywnością? Sprawnością? ten zasilacz "focus gold) ma sprawność na poziomie 90-92% platyna ze 2% większą.

Edit:
Złoto -Sprawność:90-92%

Platyna -Sprawność:92-94%

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 21 Październik 2019 - 16:41

#22 Użytkownik jest niedostępny   waski4444 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 16:41

Więc wątpliwości rozwiane. Zamawiam Seasonic Focus Plus 750W 80 Plus Gold i z głowy.

Dzięki wszystkim.

Temat do zamknięcia.

#23 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 18:54

Zobacz postSpeedyMann, o 21 Październik 2019 - 16:14, napisał(a):

Mam obudowę z piwnicą to wiem nie musisz mnie pouczać też miałem podobny problem wymiana zasilacza na 1000W pomogła i kłopoty zniknęły a piwnica zimna jest teraz jak gram.

Zupełnie pomijając kwestie i pytania OP, to rozumiesz, że zasilacz 650W i 1000W (zakładam, że oba goldy) wygenerują praktycznie taką samą ilość ciepła podczas pracy, tak? (no zakładam też, że nie masz sprzętu ciągnącego 650W DC pod obciążeniem)

#24 Użytkownik jest niedostępny   SSM 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Październik 2019 - 21:51

Zobacz postkater, o 21 Październik 2019 - 18:54, napisał(a):

Zupełnie pomijając kwestie i pytania OP, to rozumiesz, że zasilacz 650W i 1000W (zakładam, że oba goldy) wygenerują praktycznie taką samą ilość ciepła podczas pracy, tak? (no zakładam też, że nie masz sprzętu ciągnącego 650W DC pod obciążeniem)

Myślę że rozwiązanie zagadki leży gdzie indziej. Obstawiam że piwnica się nagrzewała bo zasilacz był zamontowany wentylatorem do góry i nie miał skąd wziąć powietrza.
Po zamontowaniu (nawet nieprawidłowo) zasilacza 1000W ten działa po prostu pasywnie, więc i jest zimny.

#25 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 07:58

@SSM no niekoniecznie. Mam budę z piwnicą i zasilacz śmigłem do góry (zgodnie z zaleceniem producenta) i taki układ powoduje u mnie, że wentylator włącza się później. Częściowo to kwestia modelu i sprawności oczywiście.

Ale mniejsza tym, to i tak nie chodzi o mój przypadek.

Ogólnie chodzi o to, że przy krzywej sprawności, która dla współczesnych Goldów jest w zasadzie płaską linią od ok 70-100W (czyli idle dla większości kompów), zasilacz 650W i 1kW będą generować w zasadzie taką samą ilość ciepła i tak samo się nagrzewać. Bo po prostu pracują z taką samą (+/- ułamki procenta) sprawnością. No oczywiście jak na zasilaczu 650W dasz pełne obciążenie, to mu sprawność zleci trochę poniżej optymalnej, i wtedy 1kW wyjdzie na prowadzenie. Ale i tak rozbija się to o zestrojenie kontrolera RPM - np. Twój RMX czy taki Focus+ mają to idealnie rozwiązane, wentylator nie tylko startuje późno, ale i przy niskich obrotach. Ale to nie jest reguła, nawet wśród dużych zasilaczy. Więc zanim powiesz "eeee mój 750W to jest cały czas pasywny" - tak, ale to właśnie RMX który ma świetny tryb półpasywny, i podejrzewam w sumie, że przy Twoim kompie i obciążeniu rzędu 350-380W, to nawet jak on się uruchomi, to i tak zagłuszy go reszta Twoich wentylatorów, że o HDD nie wspomnę. No ale to w sumie najlepsze rozwiązanie, bo i zasilacz nie przeszkadza, i jest chłodzony aktywnie. I tak to się robi.

Zasilacz 1000W którego się czepiam jest na razie no-name - a jest ich z 50 modeli, więc tak, z jednej strony to może być AX który wytrzymuje b długo w pasywie, albo G2/G3/Leadex i wtedy może mieć sobie nawet 2kW, a i tak od 100W obciążenia wbije na 1000 RPM bo ma źle zrobiony kontroler obrotów. No i nie wiem co ten 1kW zasila.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2