Skocz do zawartości
BRB Nexus

Dead / bad pixel w nowym monitorze po kilku dniach uzytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w piątek otrzymałem AOC 24G2U. Od razu sprawdziłem testy na blb i bad pixele. Niczego nie zauważyłem, ale teraz tak patrzę na białe tło i widzę zielony pixel mniej więcej po środku ekranu. Jest to widoczne na każdym tle oprócz zielonego i czarnego.

Tak to wygląda : https://imgur.com/a/n3bMmxx (nad lupą)

Czy to rzeczywiście jest bad pixel i nie da się z tym nic zrobić?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot i tyle

Już wysłałem zgłoszenie na wymianę ekspresową (do 3 dni po zakupie). Jestem tylko ciekaw czy przyjmą z tego powodu. Jeśli nie to idzie na zwrot pieniędzy produktu 14 dni od momentu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko by Ci tej wymiany ekspresowej nie przedłużyli na 14 dni i... po możliwości zwrotu. Opcjonalnie spróbuj tego stucka (bo martwy nie jest) naprawić np. tym: http://www.jscreenfix.com/

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko by Ci tej wymiany ekspresowej nie przedłużyli na 14 dni i... po możliwości zwrotu. Opcjonalnie spróbuj tego stucka (bo martwy nie jest) naprawić np. tym: http://www.jscreenfix.com/

Spróbuję, ale jest też problem z gsyncem, tylko nie wiem czy to nie wina GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko by Ci tej wymiany ekspresowej nie przedłużyli na 14 dni i... po możliwości zwrotu. Opcjonalnie spróbuj tego stucka (bo martwy nie jest) naprawić np. tym: http://www.jscreenfix.com/

 

Zrobiłem to ale nic nie dało. Miałem ustawione przez ok 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak w moim monitorze. Może i dobrze, zrób zwrot, weź drugi, przynajmniej wykluczysz winę monitora przy synchronizacji... albo potwierdzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak w moim monitorze. Może i dobrze, zrób zwrot, weź drugi, przynajmniej wykluczysz winę monitora przy synchronizacji... albo potwierdzisz ;)

Prędzej wykluczę, bo gsync w grze pokazuje, że działa. To samo potwierdza frame counter liczący aktualną częstotliwość odświeżania (jest zmienna).

Mają mi dać odp w ciągu 24 h, więc jeśli tego nie uznają to po prostu wezmę opcję zwrotu pieniędzy. Potem kupię nową sztukę w nadziei że nie będę miał tych problemów :P

A tu tak przy okazji film z wł. gsync. Jeśli to załapało na filmie, to znaczy że raczej to nie wina monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wróżył procesor, sprawdź w OCCT jak się zachowuje z linpackiem i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wróżył procesor, sprawdź w OCCT jak się zachowuje z linpackiem i bez.

Nie wiem co to jest i jak tego używać, to jest bezpieczne? Nie wybuchnie mi PC? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program testujący procesor pod obciążeniem. Nie powinien wybuchnąć. ;) Z linpackiem może się mocno grzać ale jesli dobrze pamiętam to zwykły przebieg bardziej wykrywa błędy. Zresztą masz tam napisane koło testu.

 

EDIT.

 

Odpaliłem najnowszą wersję, wystarczy że klikniesz "play" tj. uruchom przy teście occt. Myślę, że 20 minut przebiegu powinno wystarczyć. Ustawienia auto powinny być ok.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wykluczę, bo gsync w grze pokazuje, że działa. To samo potwierdza frame counter liczący aktualną częstotliwość odświeżania (jest zmienna).

Mają mi dać odp w ciągu 24 h, więc jeśli tego nie uznają to po prostu wezmę opcję zwrotu pieniędzy. Potem kupię nową sztukę w nadziei że nie będę miał tych problemów :P

A tu tak przy okazji film z wł. gsync. Jeśli to załapało na filmie, to znaczy że raczej to nie wina monitora

 

To wygląda dokładnie jak microstutter spowodowany bottleneckiem cpu - tego gsync/freesync nie naprawi. Jak zrobisz cap na np 40 fps żeby odciążyć cpu to też tak się dzieje? Bo wiesz - nie w każdej grze gsync/freesync Ci będzie idealnie śmigał właśnie przez bottleneck, zły frametime, zrąbany silnik gry i masę innych rzeczy.

 

I jeszcze pytanie - grasz w fullscreen czy borderless?

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda dokładnie jak microstutter spowodowany bottleneckiem cpu. Jak zrobisz cap na np 40 fps żeby odciążyć cpu to też tak się dzieje? Bo wiesz - nie w każdej grze gsync/freesync Ci będzie idealnie śmigał właśnie przez bottleneck, zły frametime, zrąbany silnik gry i masę innych rzeczy.

Tak, jest tak na nieograniczonych fps, na capie do 60,30

Ale to nie jest bottleneck, ludzie grają na tej konfiguracji bez problemu, poza tym testowałem w grach wymagających jak i tych mało wymagających

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo fullscreen czy borderless? W każdej grze masz taki stuttering czy w niektórych? Ten zablokowany piksel spróbój delikatnie rozmasować np. palcem, może go to obudzić.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo fullscreen czy borderless? W każdej grze masz taki stuttering czy w niektórych? Ten zablokowany piksel spróbój delikatnie rozmasować np. palcem, może go to obudzić.

We wszystkich. Fullscreen. Próbowałem też z windowed i borderless ale nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem jak u mnie śmiga Rage 2 i było to samo ale przypomniałem sobie, że gry na tym silniku potrzebują u mnie zawsze jednego triku. Otóż wyłącz w grze vsync i włącz go w sterownikach - u mnie jak ręką odjął i jest masło. To samo miałem w Wolfach i Doom oraz Rage 1. Oc\ywiście freesync i w monitorze i sterach włączony.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...