Skocz do zawartości
DirtySouth

Spadki FPS w Assasin's Creed IV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie,

 

po wielu latach postanowiłem wreszcie dać szansę Assassin's Creed IV. Dawniej jakoś nie mogłem się do niej przekonać, za każdym razem dopływałem do Hawany i na tym kończyła się moja gra, ale do rzeczy. Podczas gry mam drobne spadki klatek, głównie w miastach (na morzach i oceanach chodzi jak żyleta). Gra ogólnie jest kapryśna, raz chodzi dobrze, a raz potrafi nawet ciąć się w zaroślach. Wniosek jest taki: Albo to gra jest tak chujowo zoptymalizowana, albo to z moim sprzętem jest coś nie tak, bo nie wierzę, żeby tak stara gra mogła aż tak źle chodzić na Ryzenie 5 2600, GTX 1060 6GB i 16GB ram (3200 mhz CL16). Powiedzcie jak u was to wyglądało. Poniżej zamieszczam film.

 

PS Wczoraj zaktualizowałem sterowniki karty graficznej. Widać jakąś niewielką poprawę. Procek i karta działają na ustawieniach fabrycznych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek aż prosi się o OC, gra stara więc pewnie bardziej nastawiona na Hz niż na wielowątkowość, podkręć go do 4.0-4.2Ghz Nie pamiętam już tego Assassina, ale ani z orginsem ani z odyseją takich problemów na Ryśku 2600 nie miałem. ( i w sumie nie moja sprawa, ale przyhamowałbym na twoim miejscu język)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że OC rozwiązałoby problem? Niestety nie znam się na tym i słyszałem, że jeśli już coś takiego się zrobi to trzeba się zaopatrzyć w lepsze chłodzenie (podobno boxowe nie wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że OC rozwiązałoby problem? Niestety nie znam się na tym i słyszałem, że jeśli już coś takiego się zrobi to trzeba się zaopatrzyć w lepsze chłodzenie (podobno boxowe nie wystarczy).

No faktycznie box to trochę słabo do OC. Czy pomoże? Trochę na pewno, czy całkiem? Trudno powiedzieć. Ubi nigdy nie słynęło z dobrych optymalizacji :E Spróbuj tez z V-synkiem i rożnymi jego wersjami (synchronizacja -on lub szybkie w panelu NV) Nie pisałeś czy masz monitor z freesynciem, może opcja "G-Sync - compatible" by pomogła

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to tam chyba Physx jest skopany trzeba dać na niskie czy coś.

Edytowane przez Icek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz lub wyłącz V-sync i zrób alt+tab wróć do pulpitu i ponownie do gry -powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal najpierw zewnętrznie v-sync za pomocą programu (i tu nie pamiętam nazwy: V-sync boost 3x?? czy jakoś tak) i dopiero później samą grę, w której zrób v-sync na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakiś program(pierwsze słyszę), jak można to zrobić w panelu NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakiś program(pierwsze słyszę), jak można to zrobić w panelu NV?

 

 

Na tym forum właśnie się o tym dowiedziałem i to działa w moim przypadku. Program nazywa się d3doverrider.

A tu masz link (wypowiedź SHATa):

https://forum.pclab.pl/topic/855889-Assassins-Creed-IV4-Black-Flag-2013-PC-wątek-zbiorczy/page__st__1090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum właśnie się o tym dowiedziałem i to działa w moim przypadku. Program nazywa się d3doverrider.

A tu masz link (wypowiedź SHATa):

https://forum.pclab.pl/topic/855889-Assassins-Creed-IV4-Black-Flag-2013-PC-wątek-zbiorczy/page__st__1090

Moze kiedyś przetestuje choć problemów w sumie nie mam (jadę na G-Sync Compatibile).

 

Ale przecież włączenie V-Synca i triple buffering jest możliwe normalnie w panelu Nvidia, nie wiem po co do tego dodatkowy program. Sam właśnie w panelu mam włączony, a w grze wyłączony(tak podobno działa najlepiej) i rwań, czy ścin nie doświadczam.

 

Edit: Program podobno nie działa na win 10. Moze to jakiś stary program z czasów gdy Nv jeszcze tego nie miała w opcjach? :hmm:

 

Ach chodziło o to ze triple buffering działa tylko w openGL a ten program to wymuszał to dla DirectXa, ale fast sync załatwię sprawę :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek aż prosi się o OC, gra stara więc pewnie bardziej nastawiona na Hz niż na wielowątkowość, podkręć go do 4.0-4.2Ghz Nie pamiętam już tego Assassina, ale ani z orginsem ani z odyseją takich problemów na Ryśku 2600 nie miałem. ( i w sumie nie moja sprawa, ale przyhamowałbym na twoim miejscu język)

 

Proszę Cię stary - jakie oc jak On tam ma ze 30% utylizacji na każdym rdzeniu. To jest Ubisoft, u nich każda gra tak chodzi. A poza tym wierzyć mi się nie chce, że OP odczuwa spadki z 60 na 58fps...mając freesync/gsync. To jest zwyczajnie nie możliwe, że jeśli ta funkcja działa w tej grze poprawnie żeby ktokolwiek czuł taki spadek.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię stary - jakie oc jak On tam ma ze 30% utylizacji na każdym rdzeniu. To jest Ubisoft, u nich każda gra tak chodzi. A poza tym wierzyć mi się nie chce, że OP odczuwa spadki z 60 na 58fps...mając freesync/gsync. To jest zwyczajnie nie możliwe, że jeśli ta funkcja działa w tej grze poprawnie żeby ktokolwiek czuł taki spadek.

Co nie znaczy ze procek nie prosi się o OC. Ryzeny pierwsze i drugie kupowało się ze świadomością OC procka jak i pamieci, ja swojego przetaktowałem pierwszym dniu. Nie oglądałem filmu oparłem się o jego tekst "potrafi nawet ciąć się w zaroślach", co dla mnie jest dosłownie ścinaniem, teraz po obejrzeniu filmu faktycznie nie widzę "ścin" a takie spadki 58-60 są czymś normalnym, nie tylko w grze od UBI, po prost u się zdarzają nazwałbym to nawet "granicą błędu pomiarowego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale mam monitor bez G-Sync. Kupowałem go na hura, będąc jeszcze totalnym laikiem, a poza tym miałem ograniczony budżet. Jesteście w stanie polecić coś fajnego do 500-600 zł? Fajnie jakby miał te 75hz i 24 cale. No i jakieś budżetowe chłodzenie, żebym mógł podkręcić procek.

 

Monitor jaki posiadam obecnie to LG 24M47VQ.

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś odpalałem na moim PC assasina IV , ale tak ścinał że odinstalowałem. Myślę że nie jest zoptymalizowany pod nowe GPU, dlatego takie spadki występują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki do 58 FPS nazywasz cięciem się? Na tym filmiku co dałeś problemu nie widać.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki do 58 FPS nazywasz cięciem się? Na tym filmiku co dałeś problemu nie widać.

 

Cóż, zdarzały się nawet do 57, ale na filmie tego akurat nie uchwyciłem. W każdym razie sądząc po tym co tutaj piszcie, chyba nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na samym końcu filmu dzieją się dziwne rzeczy. To coś z moim kompem (widać coś na tym msi afterburnerze) czy codzienność w tej grze? Dodam, że czasem w zaroślach na jakiejś wyspie potrafi spaść do 40 ileś. Jak już mówiłem wcześniej, to strasznie kapryśna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak na wyspie spada do 40 to pokaż nam taki fragment a nie jednorazowy spadek do 56 FPS ;) Możesz jedynie spróbować jeszcze wyłączyć HT. Black Flag to dość stara gra.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie to pokazać, sytuacja jest o tyle zabawna, że jak zwinę grę do pulpitu, żeby odpalić msi afterburnera, to sytuacja się stabilizuje. Także chyba naprawdę nie ma czym się przejmować, to najpewniej wina optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

przecież pisałem dawno u góry, wyjdź do pulpitu i wróć do gry, sytuacja się stabilizuje do następnego odpalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miałeś rację.

 

Przy okazji - moglibyście wycenić mój monitor? LG 24M47VQ. Ma niecały rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...