Skocz do zawartości
Shanxi

Ryzen 3900x -> 3950x czy może czekać na zen3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Piszę do Was z prośbą wyjaśnienia, doradzenia kwestii doboru procesora.

 

Na rynku jak już od kilku dni widzimy zakup procesora Ryzen 3900x nie jest aż takim kłopotem jeśli patrzymy na przesyłkę ze sklepów zagranicznych (koszt procesora+przesyłki oscyluje w granicy 2500-2530zl) gdzie w polskich sklepach komputerowych jest dostępność znikoma + cena oscyluje w granicy 2900-3000zl. Testy znamy, wydajność znamy, wiemy o nim chyba wszystko? Można powiedzieć, że to naprawdę dobry procesor za normalną? cenę (2500) patrząc na jego możliwości.

 

Kolejna sprawa premiera 3950x już co raz bliżej, niektórzy już planują swoje jednostki na bazie tego procesora, a chyba jeszcze nie wiemy ile będzie kosztować i jak wyjdzie na testach czy będzie warty "zachodu".

 

Ostatnia sprawa to zen3, procesory te mają mieć premierę w 2020 roku, ale kiedy dokładnie to niewiadomo, nawet chyba za bardzo nie wiemy jak będą się nazywały.

 

Więc teraz przychodzą pytania:

 

1) Mając 10-12 tysięcy zloty składając komputer między 11.2019 - 02.2020 warto składać zestaw na 3900x lub 3950x?

2) zakładając, że 3950x będzie kosztować jakieś 3000-3200 zł będzie to dobra cena?

3) czy do 3950x trzeba będzie brać płytę pokroju x570 MSI meg ace czy czekać na coś nowego lub kupować msi extreme za 3000zl?

4) Jak myślicie może być tak, że pierwszy procesor najwyższej półki cenowej zen3 będzie lepszy niż 3950x?

 

Dziękuję za odpowiedzi i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Mając 10-12 tysięcy zloty składając komputer między 11.2019 - 02.2020 warto składać zestaw na 3900x lub 3950x?

 

Trzeba zacząć od przeznaczenia kompa... :Up_to_s:

 

Jeśli chcesz na nim głównie grać i wykorzystywać go do prostych prac i internetu, to między 3900x a 3700x albo nawet 3600 nie zobaczysz w większości przypadków żadnej różnicy.

 

w takiej sytuacji mając taki budżet kup lepiej 9900K. Bo odsprzedasz go ze znacznie mniejszą stratą a ryzen 3000 straci pewnie 50% wartości przy premierze Ryzen 4000...

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen 3 ma przynieść podobno kolejne 8%(ponad) IPC + 200Hz, cholera wie co pokaże Intel i czy coś w ogóle pokaże :E (joke)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera wie co pokaże Intel i czy coś w ogóle pokaże :E (joke)

Z ostatnich pojawiających się coraz częściej przecieków informacji, to nie pokaże nic nowego po za włączeniem HT/SMT w całej 10 generacji. Architektura to nadal SkyLake z 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich pojawiających się coraz częściej przecieków informacji, to nie pokaże nic nowego po za włączeniem HT/SMT w całej 10 generacji. Architektura to nadal SkyLake z 2015.

Tutaj nie przeistoczenie niepochlebnych opinii na temat intela w żart grozi stosem i nabiciem na pal :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie przeistoczenie niepochlebnych opinii na temat intela w żart grozi stosem i nabiciem na pal :E

Eee, obserwując tematy na forum oraz stronę gł PClab mam wrażenie, że to się tyczy właśnie AMD :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, obserwując tematy na forum oraz stronę gł PClab mam wrażenie, że to się tyczy właśnie AMD :E

 

Różnie bywa, myślę ze to zależy na kogo trafisz i przy jednym i przy drugim trzeba być ostrożnym żeby nie zostać od fanboja zwyzywanym :E Wyobraź sobie ze mnie się nawet kilka razy oberwało za avatar. :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - mi sie jakos nie obrywa :D

Bo z Veganów się po prostu zazwyczaj tylko śmieją :lol2:(joke) Wszystko przed Tobą :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę sobie, że zobaczymy co pokaże nam listopad, co pokaże nam 3950x i jeśli ten procek będzie naprawdę opłacalny to komputer na tzw. lata będzie właśnie składany pod niego.

 

Zastanawiam się również co z tymi kartami graficznymi, jest sens płacić za 2080Ti? I tak wgl to jaka 2080Ti bo mamy modele za 5.200, a mamy modele też za 6.500.. i co tu wybrać.

 

Na razie w mojej głowie skleja się takie coś:

 

CPU: Ryzen 3900x/3950x

GPU: 2080SUPER X TRIO/2080Ti

MOBO: MSI MEG X570 ACE

RAM: 2x Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16

PSU: be quiet! Dark Power Pro P11 750W (BN252)

SSD: PNY Technologies XLR8 CS3030 1TB M.2 (M280CS3030-1TB-RB)

CHŁODZENIE: Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72

OBUDOWA: Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72

WIATRAKI: 3x be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm

 

Jeśli chodzi o dobór 2080SUPER i 2080Ti to nie mam pojęcia - z 2080SUPER to w oko wpadła mi 2080S GAMING X TRIO za 3650zł, a z 2080Ti to nie mam pojęcia, ktoś coś poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę sobie, że zobaczymy co pokaże nam listopad, co pokaże nam 3950x i jeśli ten procek będzie naprawdę opłacalny to komputer na tzw. lata będzie właśnie składany pod niego.

 

Zastanawiam się również co z tymi kartami graficznymi, jest sens płacić za 2080Ti? I tak wgl to jaka 2080Ti bo mamy modele za 5.200, a mamy modele też za 6.500.. i co tu wybrać.

 

Na razie w mojej głowie skleja się takie coś:

 

CPU: Ryzen 3900x/3950x

GPU: 2080SUPER X TRIO/2080Ti

MOBO: MSI MEG X570 ACE

RAM: 2x Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16

PSU: be quiet! Dark Power Pro P11 750W (BN252)

SSD: PNY Technologies XLR8 CS3030 1TB M.2 (M280CS3030-1TB-RB)

CHŁODZENIE: Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72

OBUDOWA: Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72

WIATRAKI: 3x be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm

 

Jeśli chodzi o dobór 2080SUPER i 2080Ti to nie mam pojęcia - z 2080SUPER to w oko wpadła mi 2080S GAMING X TRIO za 3650zł, a z 2080Ti to nie mam pojęcia, ktoś coś poleca?

 

Wybor miedzy CPU 12 a 16core i do tego 1TB SSD? :hmm: Przeciez to nawet na waciki nie wystarczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...