Skocz do zawartości
KondzioGejms

Ryzen 5 3600 - B350 czy B450?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mysle o ulepszeniu komputera. Kolega polecił mi:

 

AMD Ryzen 5 3600,

Płyta główna Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

 

Najbardziej zastanawiam się co do płyty, czy będzie potrzebna aktualizacja BIOSu aby ten procesor działał? Opłaca się brać B350? Opłaca się czekać do "Black Friday" Waszym zdaniem?

Jeżeli są jakieś lepsze propozycje (najlepiej w podobnych okolicach cenowych) to proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios to już pod 2gą generację trzeba flashować ... Taniej się nie da i sensownie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad tym: MSI B450M MORTAR MAX

 

Tylko nie wiem czy opłaca się dopłacać w sumie tylko za B450.

 

Slyszalem jeszcze wlasnie że na tej płycie co podałem wcześniej (B350) jakoś na tym procku rusza. I tak bym później BIOS zaktualizował, tylko byle by ruszyło na domyślnym biosie z tym procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpewniej musze sobie doliczyć koszt aktualizacji BIOSu przez sklep w którym kupuje. Zestaw który podałem jest najbardziej optymalny? Nie da się nic więcej z wydajnością zrobić? I prosiłbym jakaś opinie odnośnie RAMów bo dużo się nasłuchałem na temat Microna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpewniej musze sobie doliczyć koszt aktualizacji BIOSu przez sklep w którym kupuje. Zestaw który podałem jest najbardziej optymalny? Nie da się nic więcej z wydajnością zrobić? I prosiłbym jakaś opinie odnośnie RAMów bo dużo się nasłuchałem na temat Microna.

Wydajność w grach zależy głownie od karty graficznej. Podaj jaką połączysz z Ryzenem 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność w grach zależy głownie od karty graficznej. Podaj jaką połączysz z Ryzenem 3600.

 

Gram w sumie w gry stricte CPU + coś tam nagrywanie OBS 240fps. (minecrafty i to quality)

 

Obecna grafika GTX 1070 i i5 4460.

Edytowane przez KondzioGejms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tym budżecie, zestaw będzie optymalny. Te Cruciale to najlepszy obecnie RAM za małe pieniądze. Kręci się bezporblemowo od 3433 do 3800mhz w zależności od CPU i płyty. Jednak ja bym wziął płytę od MSI w wersji MAX z biosem od razu pod Ryzen 3000, np. MSI b450m Mortar Max, które są po ok. 400zł w zależności od sklepu. Chociaż z płytami/biosami pod Ryzen 3000 to jeszcze jest loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką przewagę ma właśnie ten Mortar Max oprócz chipsetu? Widziałem że ma "Bios Flashback" (czy coś takiego), więc bios w tym przypadku to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce to max ma większa pamięć na BIOS i przystosowany jest do montażu Ryzenow z serii 3000 (prosto z pudelka, żadna aktualizacja nie jest konieczna)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie b450A-pro max? masz za 4 stówki w cenie mortara, mortar to micro atx odpowiada ci taka płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie b450A-pro max? masz za 4 stówki w cenie mortara, mortar to micro atx odpowiada ci taka płyta?

 

Jestem otwarty na podpowiedzi :) Dlatego powstał ten temat.

 

W sumie ta płytka (MSI B450-A PRO MAX) jest chyba całkiem git.

Edytowane przez KondzioGejms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...