Skocz do zawartości
kiluli

Zestaw z i9900k opina i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, w najbliższym czasie będę składał nową maszynę, chciałbym zadać kilka pytań przed zamówieniem części.

Zestaw:

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO lub ASRock Z390 EXTREME4

Procesor Intel Core i9-9900K, 3.6GHz,

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W

ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Pamięć HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Te komponenty planuje zamówić już teraz, ze starego zestawu będzie obudowa

Thermaltake Core v71 oraz 2 SSD na złączu Sata

I teraz pytanie w starym zestawie posiadam i5 4670k oraz chłodzenie Cooler Master v8 GTS dla potwierdzenia wolę zapytać czy to chłodzenie będzie kompatybilne z socketem 1151, później planuje zainwestować w wodę.

Kolejna sprawa to karta graficzna generalnie komputer miał być kupowany z początkiem przyszłego roku, jednak dziadek obchodzi 80 więc sprawie mu mój stary zestaw na integrze bo jego stary dokonał żywota, więc te 2 miesiące będę musiał działać na starej karcie GTX 760, wiadomo ,że będzie bottleneck no ale przemęczę te 2 msc, jednak tak jak wyżej wole dopytać czy nie będzie jakichkolwiek problemów, później do zestawu wleci RTX 2070 super lub RTX 2080 super nad tym będę się jeszcze zastanawiał.

Zestaw będę używał oczywiście do gier, jednakże obrabiam dosyć sporo materiałów w Vegasie, Photoshopie oraz zaczynam kurs adobe after effects oraz Adobe flash. Pytanie które mobo będzie lepsze, co do ramów też nie jestem do końca do tych przekonany może by jednak zmienić na jakieś inne, co do późniejszego OC obecnie nie planuje go robić choć nie wykluczam tego w przyszłość dlatego też nie chce inwestować chorych pieniędzy w mobo, no i czy warto dopłacić do zalicza 750 bo jest tylko 40zł różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie coolermastera, w spec tego chłodzenia podane lga 1151. i9 9900k spokojnie ogarnie rtx 2070s i 2080s. Mobo spokojnie starczy aorus pro. Ramy wziąłbym crucial ballistix 2x8gb 3000mhz CL15 bo mają spoty potencjał OC i takie 3600mhz CL16 nie jest zbytnim problemem. Podkręcać i9 9900k nie ma sensu bo jego boostuje do 5ghz. Jak planujesz tam wewalić w przyszłości 2080s to mozna dopłacić do zasilacza 750w choćby ze względu na zapas mocy a co za tym idzie lepszą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja zestawu z i9-9900K i kartą RTX 2070S - KLIK LINK

 

Płyta z procesorem jest w Cashbacku, więc wyjdzie taniej niż Aorus.

https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/mbcashback/home

 

Gdyby ktoś chciał kupić cały komputer, to dałem też flagową obudowę MSI MPG Sekira 500X i kartę 2070S. Jakbyś się zdecydował, to możesz odjąć od koszyka. RAM dałem drogi 3600Mhz z ledami.Zestaw jest do dowolnej modyfikacji, to jak zależy Ci na niższej cenie można dać tańszy. SSD z radiatorem. Chłodzenie z fanami 2x14fi i wielokolorowym podświetleniem LED RGB. Na razie karta i obudowa i GTX750 co Masz spokojnie mogą być.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz do wydania na całość bez GPU?

Jakie dokładnie posiadasz dyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 2x kingston a400 480gb kupiłem rok temu na przecenie za 140zł bo zdaje sobie sprawę ,ze zapis nie jest na nich szałowy, wiec m2 NvME na pewno musi być na dysk główny. Bez GPU chce się zmieścić w 4400/4300zł, obudowy nie ma co wymieniać bo Core v71 to naprawdę świetna obudowa, chłodzenie odpuszczamy bo będzie wlatywał custom w styczniu prawdopodobnie jeśli będzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to ok. Nie bierz Extreme4 bo na Z390 tam szału z nią nie ma choć nie wiem czy tam któraś wersja nie poprawiła problemów, bo z tego co pamiętam, to tam dość sporo prądu szło na CPU.

Dyski jak najbardziej tutaj później opanuj. Tego SX 8200 Pro z czasem daj na system i soft, dorzuć coś porządnego 1-2 TB pod odczyt. Zapis w zasadzie wyrobi się na gotowo na HDD ale i na SSD NVME ogarniesz jak nie chcesz SSD. Jeden z tych Twoich A400 możesz sobie dać później na osobny cache, temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na tą płytę którą kolega wymienił MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC bo fakt ze ten cash back dosyć przyjemnie brzmi, oraz cały czas nie jestem zdecydowany co do ramów jakie CL i MhZ wziąć masz jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się płyta lepsza od Aorusa nie jest. Aorus Pro to sekcja zasilania, która na spokojnie trzyma temperatury nawet po OC 9900K. Nie wiem czy w przypadku tego MSI nie były dodawane często nawiewy w testach bo się grzało. Trzeba zbadać dobrze temat, bo mogę mylić modele. Jeżeli różnica w cenie nie będzie spora, to i tak trzymałbym się Gigabyta.

 

Druga strona medalu. Można brać tańsze MSI, hamować się z OC. Z OC, które dla tego CPU i tak jest w zasadzie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Aorus jest konkretna, ale Edge jest w Cashbacku. RAM tańszy do 400zł to może być Patriot 3400/16, lub najtaniej Crucial 3000/16 za 329zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta MSI bez OC w miarę da radę z 9900k, ale przyda się dobrze wentylowana obudowa z wentylatorem na wysokości sekcji zasiania. Twoja widzę ma wentyl z przodu to nie powinna być tragedii - można ewentualnie wyjąć koszyki na dyski twarde te z góry o ile jest taka możliwość dla lepszego przewiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze pytanie jeśli chodzi o mobo MSI MAG Z390 TOMAHAWK Z390, kolega w pracy zachwalał tą płytę co o niej powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edge lepsza, bo ma audio alc-1220 ze wzmacniaczem słuchawkowym, co zrywa pape z dachu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio to akurat najmniejsza zaleta bo to j tak tylko integra.

 

Przede wszystkim Tomahawk ma słabszą sekcje - do 9900k się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mocniejszego OC lepszym wyborem będzie Aorus, jednak jeśli Autor nie będzie wykonywał mocnego OC, to sekcja Edge wystarczy. Autor ma dużą obudowę, to sekcja Edge tym bardziej nie powinna się przegrzewać. Audio 1220 Aorusa jest podobne jak w Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Edge to nie wiem czy w testach nie była testowana na obudowie open air.

 

Z390 Aorus Pro - pewniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...