Skocz do zawartości
Amphilyon

w jakich detalach i rozdziałce wolicie grać

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat dla przykładu widziałem 4k w TV i od razu kupił, bo przecież 4 k to jakość będzie lepsza na konsoli. A teraz jak będzie wymieniał TV to już mówił, że musi mieć 8k. :E

A są w ogóle jakieś materiały w 4K nie licząc filmów na blu-ray i materiałów z internetu? Nie mówiąc już o 8K...

 

To, że na konsolach nie ma 4K w grach pomijam, bo to już każdy na forum wie. szczerbaty.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mój kumpel, któremu mówiłem, będziesz kupować daj znać, podjadę pomogę, podajesz budżet i się coś dobierze.

Sam miałem Athlon x3 445, gtx 460 768mb, 2gb ram.

 

Jemu padł komp, poszedł do lokalnego sklepu, wydał ponad 2tyś zł w tamtych czasach, kupił jakiegoś APU 2/4 chyba, one były pod F1 socket a nie F2? Nie pamiętam, najlepsze, że miał gtx 450 2GB, jak szpanował... Ja mam lepszą grafę, bo mam 2GB, ale grafa okazała się bodajże 64bit, obudowa i zasilacz 500W marki Tracer- śmiercionośna broń.

 

Byłem u niego w odwiedziny, chwalił się jak to gra w BF3, to zapodałem na max detalach i bsod po kilku minutach... On wydał ponad 2tyś zł na kompa, a ja wydałem trochu wcześniej od niego- 1600zł i wtedy sam pierwszy raz składałem kompa. Miałem lepszy sprzęcik niż on.

 

Szkoda mi było chłopa, kasa w błoto.

 

Ja na bank nie upgraduję kompa, zamierzam kupić PS5, ostatnio wróciłem do PS4, gdzie już po testowałem Ryzena, gtx'a i jednak więcej nie zamierzam pakować, 2k, 4k to trzeba mieć droga grafę, a w tej cenie zapewne wyjdzie mnie TV i konsola. Dalej siedzę na TV 43 cali(1080p), nawet nie wiem czy 50 mi się zmieści, aktualnie jak położę większy blat na szafkę, bo aktualna jest na styk dla 43 calowego(chyba, że powiesić TV). Mieszkanko mam 35.6m2.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są w ogóle jakieś materiały w 4K nie licząc filmów na blu-ray i materiałów z internetu? Nie mówiąc już o 8K...

Nie rozumiem. Nie licząc filmów BD i materiałów z internetu to o jakie materiały inne chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti, 2080, 2080S spokojnie wystarczą. Chociaż w 2020 może się to już zmienić. ;)

 

 

Powiem że TV to zupełnie inna kwestia. Zauważ, że w umyśle przeciętnego Kowalskiego nadal panuje przekonanie, że TV jest taką wizytówką rodziny i trzeba kupić jak największy, jak najbardziej krzykliwy, nawet jeśli nie zawsze ma to sens. To taka kultura szpanu. Nawet rodziny, których na to nie stać potrafią kupować TV za 5-10k. Z monitorami, których używa się do pecetów jest zupełnie odwrotnie. Ludzie kupują byle działało i są zadowoleni. Mój kumpel do niedawna miał podpięty monitor kablem VGA (D-sub), mimo że mógł kupić chociażby DVI i mieć znacznie lepszy obraz. Ale nie wiedział o tym i był zadowolony, bo wszystko przecież działało. Dopiero przy wymianie karty graficznej zmuszony był wymiany kabla i wtedy zauważył różnicę.

 

Od czego to zależy? Nie wiem, czynników mających na to wpływ jest pewnie sporo. Pierwszym z nich może być wspomniany przez ciebie marketing i miejsce telewizorów w popkulturze. Na TV w salonie każdy zwróci uwagę, tym bardziej że podczas różnych spotkań telewizor jest włączony gdzieś w tle. Na monitor przy biurku już nie za bardzo, o monitorach nie wspomina się w mediach, w reklamach w tak krzykliwy sposób jak o telewizorach. Znajdą się nawet filmy, gdzie dobry telewizor będzie przedstawiony jako symbol bogactwa i luksusu. Czy tak samo będzie z monitorem? Wątpię, a przynajmniej nie spotkałem się z tym.

 

Problemem w dyskusjach na forum jest błąd poznawczy forumowiczów. Wszyscy oceniają rynek przez pryzmat własnego doświadczenia i doświadczenia innych ludzi na forum. Zapominamy że wiele osób tutaj ma przynajmniej podstawową wiedzę o sprzęcie i de facto interesuje się tym, podczas gdy wiedza przeciętnego człowieka na te tematy jest zerowa, bądź ogranicza się do marketingowych haseł.

 

 

Pecetowcy to bardzo szeroka grupa. Znów mamy tutaj przykład błędu poznawczego. Co prawda w ostatnich latach coraz więcej osób zyskuje chociaż podstawową wiedzę o sprzęcie komputerowym jaki kupują, ale skala laicyzmu nadal jest ogromna. Przykładowo ludzie nadal dokonują zakupów w oparciu o rady "doradców" w stacjonarnych sklepach, którzy wcisną byle kupę, która zalega im tam na półkach. Wielu z nich nie trafi nawet na fora o tematyce komputerowej, a przynajmniej nie dopóki wszystko działa.

 

Nie przeceniajmy świadomości społeczeństwa. Ta jest zwykle o wiele mniejsza niż nam się wydaje. To podobnie jak z polityką, gdzie najbardziej chętni do głosowania w wyborach są ci, którzy wiedzą o niej najmniej. tongue.gif

 

szeroka grupa, dla mnie ktoś kto gra na PC to osoba która gra w gry AAA i świadomie nie wybrała do tego konsoli jako główne narzędzie do gamingu, w takim wypadku raczej byle szrota się nie kupuje opartego o tzw " wiedzę " sprzedającego :E dlatego nie wliczam tutaj dzieciaków lolowych, fortnite'owych i innych którzy grają w jakieś f2p mmo czy nawet CS'a(bo streamerzy, bo YT, bo popularność nie zawodowa scena 144hz) a nie wspomniałem jeszcze o minecrafcie -dla nich gra ma raczej tylko działać i jakoś wyglądać, i takie osoby myślę że należą do młodszych gdzie właśnie takie gotowce z allegro są głównym targetem

 

a co do monitorów to nie wiem czy dobrze myślę ale jak ktoś nie składał kompa w ostatnich 2-3 latach to raczej dalej siedzi na natywnym 1080p monitorze, nie dlatego że tak chciał, ale dlatego że nawet jak coś było lepszego to albo był niewielki wybór albo cena była całkowicie z DOOPY (monitor + karta która wyciągnie w AAA więcej niż FHD za racjonalne pieniądze) powodując że pchanie się w to, to byłby przejaw braku rozsądku albo hajsu jak lodu

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szczególnie mi się chce czytać cały wątek, ale może dorzucę swoje 3 grosze. Jeżdżę dość mocnawo w dirt rally 2.0. Prędzej w 1. Mimo monitora 60 Hz doskonale czuję różnicę między 60, 80 a 120 fps. Mam takie ustawienia że przez większość czasu nie schodzi mi poniżej stówki. Także dla mnie brakuje wariantu fhd medium @120 fps, nawet nie mając 120 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti, 2080, 2080S spokojnie wystarczą. Chociaż w 2020 może się to już zmienić. ;)

 

Mam GTX 1080 Ti i według mnie nie starcza. Skoro czasem trzeba ciąć detale w 1440p, to tym bardziej w 4K. Skok wydajności w tej generacji GPU był w zasadzie żaden, ta sama wydajność za tę samą/wyższą cenę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Nie licząc filmów BD i materiałów z internetu to o jakie materiały inne chodzi?

Kablówka i satelita. Znajdzie się kilka kanałów w 4k. Chyba jeden francuski i może jakiś sportowy z okazjonalnymi meczami w 4k.

 

Bieda straszna w tym temacie. Wiadomości w 8K to chyba za 20 lat zobaczymy jak wiatr dobrze zawieje. Konsole i PCty mają szansę ogarnąć temat 8K. Ale raczej w starszych tutulach i najlepiej z SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol kablówka i sat oferuje kilka/kilkanaście kanałów w HD, które nie zawsze dobrze działają, a co dopiero 4k czy 8k. :E Już pomijam bardzo słaby content.

 

W internecie tez cienko. Nawet jak ktoś korzysta z torrentów to filmów mało. Albo są, ale download idzie jak krew z nosa.

 

Natomiast kupno wychodzi drogo, bo za jeden film który miał premierę kilka lat temu trzeba zapłacić ok. 100 zł.

 

A Streaming? Netflixa niby oferuje 4k i UHD, ale jest to skompresowany obraz. HBOGO to ma chyba jakość 720p. :E

 

Sprzęt jest. Materiałów niestety nie ma.

 

Jedynie zostają gry. Najlepsza "budżetowa" opcja to chyba będzie PS5/Xbox w 30 fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV to też skompresowany materiał. Z TV zrezygnowałem już dawno temu. A jakość netflixa w 4k daję radę. Nie jest to jakość blu ray, ale ujdzie. W sumie ostatnimi czasy jakieś 2-3 lata to 80% filmów i seriali jakie oglądam to 4k. HBOGo raz spróbowałem i to nadaje się na co najwyżej smartfona/tablet, a nie monitor/TV 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 1080 Ti i według mnie nie starcza. Skoro czasem trzeba ciąć detale w 1440p, to tym bardziej w 4K.

W jakiej grze i jakie detale musisz ciąć w 1440p? Na myśl przychodzą mi tylko gry Ubisoftu, to jedyne w których miałem problem z wydajnością w 4K, a i tak miałem około 50-55 fps w takim AC:Odyssey.

 

Nie rozumiem. Nie licząc filmów BD i materiałów z internetu to o jakie materiały inne chodzi?

Chciałem podważyć sens kupowania TV 8K, bo nie znam żadnych filmów, które byłyby nagrane w takiej rozdzielczości. Programy emitowane w TV często nie są nawet w FHD, filmy w 4K są jedynie na blu-ray, a gry na PS4 Pro nie działają w prawdziwym 4K. Nawet Netflixowe 4K to jakaś błazenada, kompresja taka że nawet filmiki z YT lepiej wyglądają.

 

@Amphilyon

Jasne, miałem właśnie o tym napisać, ale zapomniałem. wink.gif Czyli kolejny powód dla którego ludzie nie kupują monitorów z wysoką rozdzielczością: bo po prostu do niedawna takich nie było. Poza tym do 1440p i 4K trzeba mieć już lepszy sprzęt, a większość ludzi chce wydać na peceta jak najmniej.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skompresowane 4k z netfliska i amazona i tak wygląda nieporównywalnie lepiej niż 1080p z bluraya. Checkboardowe 4k z PS4Pro i tak znacznie lepiej niż fhd.

 

A co do tematu u mnie priorytet to ilość fps. Komfort zaczyna się od 60. 30 jest grywalne i niekomfortowe, tak samo jak 15 fps ;p. Swego czasu przeszedłem Splinter Cella jedynkę na celeronie i gf4mx w 3-8 fps (taki przedział przez całą grę):E. Dało się? Dało. Grywalne? Grywalne, ale niekomfortowe jak 30 fps ;p

 

Więc w gry konsolowe pogrywam w 30, ale chciałoby się więcej. Choć w God of War dałem 1080p z odblokowanym licznikiem, zwykle 48-60 fps było i wolałem to od stałych 30. Teraz RDR 2 mnie cieszy na PC bo w końcu w 60 fps i natywnym 4k, mam nadzieję że karta podoła ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcje na Allegro tak wyglądają przy zestawach, a jak wchodzisz to same no-namy w opisie.

I najczęściej firmy krzak.

Gotowca kupiłem raz(w zasadzie to mój ojciec),ale to był 2008 rok,gdzie w sprzęcie komputerowym byłem całkiem zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim odyssey czy wildlands to GTX 1080 Ti jest na styk do fhd i ultra wiec w 1440p to maks bardzo wysokie albo nizej trzeba zejsc zeby 60 fps bylo wiec trzeba ciac detale do 1440p na tej karcie. Do tego jeszcze jakis Borderlands, Dirt Rally 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak przyjmiesz z ultra na high to WQHD niszczy FHD ostroscią i ilością szczegółów.

 

Antyaliasing i mydlenie pixelozy z Uber Detali robią tylko kupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirta 2 sprawdziłem ostatnio w passie. Teraz ta gra teraz działa przepięknie w 4k i 60fps. AA z wejścia w tej rozdzielczości na off bo tu niepotrzebne dodatkowe rozmydlacze, nikomu nie potrzebni kibice przy trasie na medium, a tak większość na ~ultra i piknie śmiga i wygląda. Ale jak ktoś jest maniakiem ultra i AA x 4 lub 8 wraz z zbugowanymi ubijaczami jak ultra trawa w GTA V to i 2080ti się może zająknąć w 1080p :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kolega chyba choruje na 'all max'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę w medium w 1080,sprzęt już leciwy ale daje radę. Dla mnie grafika to jest podrzędna sprawa. Grafika na dalszym planie, co z tego że gra wygląda jak cudo świata plus cudny pc za 10 tys zł aby to zobaczyć, a gameplej jest jak z rynsztoka... A tak to teraz wygląda. Wszyscy się zachwycają grafiką, a fabuła, gamplej to już inny temat,ale że gra wygląda pięknie, to 7/10...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...