Skocz do zawartości
Amphilyon

w jakich detalach i rozdziałce wolicie grać

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko, jak woleli byście grać i dlaczego akurat tak a nie inaczej, rozchodzi mi się o rozdzielczości względem detali w grach a ilością FPS (poniekąd też temat dotyczy konsol)

 

jak wiadomo na true 4k i 60 klatek + max opcje mało kto sobie może pozwolić i jest to kropla w morzu, w dodatku opcją pod dzisiejszy gaming AAA wydaje mi się rozdzielczość 2k + max detale i te 60 fps jako najrozsądniejszy wybór co do sprzętu i ogółem dzisiejszych możliwości bez skrajnych przypadków typu RTX 280 itd którymi nie wielu dysponuje

 

ale główne pytanie to czy zadowoliło by was te 60 fps + tylko FHD ale przy maks detalach, czy jednak przysłowiowo konsolowe już nawet powiedzmy true 4k bez skalowania/checkboardów/dynamicznych rozdzielczości (chociaż one i tak są w 90%), ale w 30 klatkach i na detalach kosnolowych czyli załóżmy takie medium z okazjonalnymi opcjami na LOW czy też czymś na High

 

jak woleli byście grać, chodzi mi o stricte gry AAA, bo to one i tak kładą największy nacisk na grafikę i wymagania :)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już gram,to w 1080p i przy możliwie najwyższych detalach(czyt.ultra) lub jak pozwala sprzęt,dla mnie klatkaż nie musi być sztywne 60 fps - od 30 do 60 fps i wyżej jest akceptowalne dla mnie.

Dodam że gram w gry nowsze,starsze czasem nawet puknę w kilkunastoletnie gry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd zacząłem grać na TV z 4k, nie potrafię z powrotem wrócić do monitora FHD. Generalnie wolę obciąć detale i mieć ten ostrzejszy obraz 4k niż grać w FHD. A z drugiej strony to co duży TV to duży TV, z monitora to już prawie w ogóle nie korzystam. Nie wspomnę już o HDR, dużo ludzi się śmieje, ale do póki się nie zobaczy różnicy, to się nie przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd zacząłem grać na TV z 4k, nie potrafię z powrotem wrócić do monitora FHD. Generalnie wolę obciąć detale i mieć ten ostrzejszy obraz 4k niż grać w FHD. A z drugiej strony to co duży TV to duży TV, z monitora to już prawie w ogóle nie korzystam. Nie wspomnę już o HDR, dużo ludzi się śmieje, ale do póki się nie zobaczy różnicy, to się nie przekona.

 

nie chodzi mi o minitor/TV i samą wielkość, patrzę przez pryzmat gry na TV 4k w gry z kompa w FHD na maxa i 60fps vs 4k z konsolowymi detalami i 30 klatkami na sekundę maks -sam mogę do woli przerzucać sobie z monitora na TV obraz dwoma kliknięciami, dlatego pytam :P (HDR w to nie mieszam, to podobna abstrakcja jak posiadanie RTX 280 i w górę)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem to po środku :E 1440p i zazwyczaj max detale, czasem przytnę na antyaliasingu, czy coś tam zmniejszę do high i dodam wyostrzenie czasem inny filtr w reshade i zazwyczaj udaje mi się utrzymać 60 fps, W przyszłym roku, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, przesiadka na 4k HDR i tutaj jeszcze nie wiem czy zmienię monitor, czy po prostu kupię lepszy TV. (albo się w....zdenerwuje na widok cen kart, pomimo 3 gracza na rynku i pierdzielnę tym wszystkim i kupie ps5):E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na multi fps>>wyglada wiec jak trzeba utrzymac fpsy to v.low jak sa wysokie to moze tekstury/wygladzanie podbic a reszta na off/v.low (ale to raczej ustawienia pod strzelanki) do tego te 24' 1080p styka wazne by bylo 144hz

jak gram w cos "mniej wymagajacego" to moze byc max detale, ewentualnie cos uciac by fps utrzrymac sensowny.

od juz 2 lat prawie planuje kupic tv 4k hdr taki 40-50' max w cenie ~500gbp, ale ciagle cos po drodze wychodzi i sie bujam tak z tym, ale kiedys kupie jak znajde odpowiedni i to bedzie wtedy do grania w SP czy jakies wyscig/fify itp a monitor bedzie do fps-ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHD(1440p)+na tyle ile EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 8GB pozwoli ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, ale podkreślam, mi chodzi tylko o wybór w grach AAA i chodzi tylko o granie w SINGLA, żadnego multi i innych gdzie grafika nie ma znaczenia, o 1440p też mi się nie rozchodzi bo sam o tym pisałem, chodzi tylko o:

 

FHD + max detale + 60fps na TV4k vs True 4k + detale medium z okazyjnym LOW i jakimś high i 30 fps (konsola)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD to na dzisiaj już mega mydło w najnowszych grach AAA i podbijanie detali czy fpsów wiele nie zmieni, jak bym musiał w większości gier wybrałbym ~high i 30fps w 4k. Ale najlepsza opcja zmienić GPU i na takim 5700XT czy RTX 2070/s można już spokojnie się bawić w mixie high-ultra i 45-60fps co z gsync/freesync dla gier single jest już całkiem płynne.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p Gsync 165 hz Detale Ultra plus RT i fps powyżej 55 klatek to dla mnie wystarcza obecnie.

Za 2 -3 lata jak bedzie można grać w 4K w minimum 60 klatkach z Ray Tracingiem wtedy przerzuce sie na 4K.

Bo dla mnie 30-40 fps jest niegrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 FPS absolutnie odpada, dla mnie nie da się w to grać, musi być płynność ruchu więc musi być 60 fps w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd zacząłem grać na TV z 4k, nie potrafię z powrotem wrócić do monitora FHD. Generalnie wolę obciąć detale i mieć ten ostrzejszy obraz 4k niż grać w FHD. A z drugiej strony to co duży TV to duży TV, z monitora to już prawie w ogóle nie korzystam. Nie wspomnę już o HDR, dużo ludzi się śmieje, ale do póki się nie zobaczy różnicy, to się nie przekona.

 

To tak jak ja :D

 

FullHD to na dzisiaj już mega mydło w najnowszych grach AAA i podbijanie detali czy fpsów wiele nie zmieni, jak bym musiał w większości gier wybrałbym ~high i 30fps w 4k. Ale najlepsza opcja zmienić GPU i na takim 5700XT czy RTX 2070/s można już spokojnie się bawić w mixie high-ultra i 45-60fps co z gsync/freesync dla gier single jest już całkiem płynne.

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższa rozdziałka i wyższe detale, zawsze. Maiłem i 55 cali 4K, mam 27 cali 1080p i czy to duży ekran czy mały 1080p/ultra all day long. Może oczy już nie te albo wynik tego, że zaczynałem na atari 2600 ale wysokie rozdziałki średnio mnie jarają. Dobre aa wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzę z detalami tak długo aż granie będzie dla mnie płynne na te 1080p. :E Nie wiem ile to fps. To co mam to mi odpowiada, bo 2 k i 4k jeszcze nigdy nie uświadczyłem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TV LG '43 FullHD, monitor FullHD 75hz z FS. PS4 Slim- częściej na monitorze, bo TV jest zajęte.

 

Sprzęt taki sobie. Nawet na gtx 1660Ti, gdzie idzie pograć w 1440p to i tak nie odpalam, to tylko DSR i nie ma jako takiej różnicy, a temp obciążenie grafy idzie do góry i się nie potrzebnie poci.

Zastanawiałem się nad wymianą monitora, i jako, że grywam więcej single, to chyba lepiej 1440p 75hz niż 1080p 144hz, wtedy bym grał w natywnej rozdzielczości.

 

Jak gram w multi to tylko low detale by mieć dużo FPS, zazwyczaj blokuję na 120fps bo już styka:P np w takim BF1/5.

 

AAA:

Miałem kiepski sprzęt, więc mam tolerancję na dropy, niski klatkarz, przeszedłem Gears of War 4 na i5 3570k, gtx 780Ti w 2715x1527 (DSR) w miarę możliwe maks detale tak żeby było te 30FPS. W grach zawsze wyłączam wszelkie "blury" strasznie denerwuje przy obracaniu kamerą, czasem też głębię ostrości.

W stare gierki które jeszcze nie nadrobiłem, zapewne odpalę w 1440p DSR. W nowe nie zawsze odpalam w DSR, zazwyczaj daję fullhd i możliwe maksymalne detale, w takim AC Origins/Odyssey gram na zablokowanym FPS 70, bo mam FS, więc mi wystarczy. 1440p pogarsza fps, spada do 60, i ma tendencję czasem dropnąć poniżej, też można by było grać, ale w 70 wydaje mi się że jest płynniej jak gram na padzie i gałką obracam kamerę.

 

 

Grać w 4K, trzeba mieć high end sprzęt plus monitor/TV. Ja może zakupię PS5, ale raczej ekranu nie zmienię. Dalej to będzie 1080p.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 4k 60 Hz :)

Wole zejsc z detalami jesli to konieczne i wylaczyc AA i troche podniesc anizo.

Edytowane przez winuser_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od upodobań odnośnie gier, ale chyba złotym środkiem pozostaje 1440p + 100+ FPS (oczywiście na monitorach ze stosownym odświeżaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p + celuje w 100+ fps ze wzgledu na 144Hz monitor

Zazwyczaj detale wysokie + ew. obnizam to, na co nie zwracam uwagi na rozgrywke + cisnie po wydajnosci

Natomiast w grach sieciowych gdzie wazniejsza jest rozgrywka - detale srednie + niektore opcje na minimum. Przez wzglad na te 144fps + niektore rzeczy wrecz przeszkadzaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p, 60 lub 75fps, niepełne ultra (bez DoF, blurów, filmowego ziarna, winietowania i wygładzania typu TAA)

 

Jeśli gra ma skopaną optymalizację to robię locka na 30fps w RTSS, w NVCP Latency na ultra i pykam na padzie. Wolę równy frametime niż wahania między 48 a 75fps.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 fps to minimum dla przyjemnej gry. Wiem, sam gram na konsoli w gry w 30fps, ale odczuwam przy tym wyraźny dyskomfort, a dodatkowo przy tych 30 fps i tak mam mydło. Dopiero kiedy jest 60 fps, następnym priorytetem jest dla mnie rozdzielczość i tu bez żadnych niespodzianek... po 1,5 roku grania w 4K, ta rozdzielczość jest dla mnie nowym minimum. Jak patrzę na FHD ~ 27" to widzę piksele. Od biedy mógłbym zejść na 1440p, ale wolałbym nie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p i ustawienia takie, by dawały > 100 kl./s. Poniżej dla mnie gry nie są już odpowiednio płynne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1080p + celuje w 100+ fps ze wzgledu na 144Hz monitor

A co się dzieje jak klatki spadną poniżej 100? Pytam, bo jestem w trakcie kupna nowego ekranu i się zastanawiam czy 75hz czy 144hz, 1080p na dużą przekątną (27 -32 cale) czy 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najwyższe detale przy zachowaniu 60 klatek. Od jakiegoś czasu 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p to taka sama proteza jak 720p w erze FullHD 1080p i tak jest teraz z 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak klatki spadną poniżej 100? Pytam, bo jestem w trakcie kupna nowego ekranu i się zastanawiam czy 75hz czy 144hz, 1080p na dużą przekątną (27 -32 cale) czy 2k.

 

Nic sie nie dzieje. W parze z "G-Sync" dziala dobrze. Po prostu staram sie miec wieksza plynnosc rozgrywki na monitorze 144Hz. Te 100fps to takie min. ktore staram sie zachowac w miare mozliwosci

roznica dla mnie miedzy 60fps a 100fps jest duza i zauwazalna ale powyzej - juz jej tak mocno nie odczuwam

 

te 100fps to tylko ze wzgledu na subiektywne odczucia wzgledem plynnosci

 

Miedzy 60 a 75Hz nie widac duzej roznicy ale majac 144Hz monitor + 100+fps - czuc to !

A co do rozdzialki - wszystko zalezy jaka masz karte. Co do wielkosci - zalezy jaka wybierzesz rozdzialke oraz czuly jestes na "piksele" przy 1080p i monitorach 27 cali. Mi to nie przeszkadza ale np. wielu innym osobom - jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...