Skocz do zawartości
Hubeporosoa

Lenovo 330s czy Polisingowiec?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad zakupem lapka do programowania. I się zastanawiam co warto zabrać w budzecie 1500zł Budżetowego ale bądz co bądz bardzo wydajnego 330s z 2500u czy jakiegoś polisingowego? Zastosowanie IntelliJ.

Edytowane przez Hubeporosoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki budżet to weź nówkę, nie warto pchać się w starego wyeksploatowanego parcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej nowy. Tyle, że na Allegro jest pełno "nowych" laptopów na niby. Są też "nowe" procesory niedostępne w sprzedaży kilka lat, "nowe" dyski twarde z wyczyszczonym SMART itd.

 

Więc nie wiem skąd niby weźmiesz tak mocnego laptopa tak tanio. No chyba, że jest bez Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te 330s w cenie około 1500zł i nic "bardzo wydajnego" tam nie widzę. Nie widzę też nic "wydajnego", a co najwyżej pojedyncze modele "znośne", przy których osobiście bym nie zdzierżył. Całe stada dwurdzeniowców z obniżonymi napięciami...

 

Sam bym brał poleasingowca i czasami jak kupuję sprzęt dla znajomych, to na nowe w cenie poniżej 3000zł nawet nie patrzę. Wiem, że będą mi potem narzekać na wydajność. Masa firm wymienia sprzęt jak rękawiczki, więc wystarczy polować na model, który pojawił się na rynku nie później niż 2 lata temu. Zajechany raczej nie będzie, a jak trafi się coś naprawdę brzydkiego, oddajesz na zwrot 14 dni i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki budżet to weź nówkę, nie warto pchać się w starego wyeksploatowanego parcha

 

lol2.gif

Szkoda, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Chyba że ktoś kupuje na chybił trafił, to wtedy wiadomo raz chybił, raz trafiłszczerbaty.gif .

Kupiłem dwa poleasingowe- do żadnego nie mam większych zastrzeżeń, jedyna wada-ryski na pokrywie ekranu.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac 1500zł można wyrwać na allegro wypasiona używke ale to już z tych lekko używanych z papierani, na gwearancji itp.

 

Ten lenovo to ma 1366 x 768 matryce ? :lol2:

 

 

Jedyny problem ze te nowe lapki maja już 4 rdzenie/8wątków, a w poleasingówkach to nadal rzadkość...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac 1500zł można wyrwać na allegro wypasiona używke ale to już z tych lekko używanych z papierani, na gwearancji itp.

 

Ten lenovo to ma 1366 x 768 matryce ? :lol2:

 

 

Jedyny problem ze te nowe lapki maja już 4 rdzenie/8wątków, a w poleasingówkach to nadal rzadkość...

Czyli szukać jakiegoś kompa na gwarancji? Nie polisingowego? W sumie to nie wyobrażam sobie pracować w IntelliJ na 2 rdzeniach. Jak na mojej stacjonarnej i5 8400 z 8Gb ram potrafi zamulić fakt faktem tutaj winny raczej ram, ale te lapki również mają zazwyczaj 8gb ram a jeszcze ten procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na mojej stacjonarnej i5 8400 z 8Gb ram potrafi zamulić fakt faktem tutaj winny raczej ram, ale te lapki również mają zazwyczaj 8gb ram a jeszcze ten procek

 

Lapki zazwyczaj maja jeden moduł ram ;p Więc nawet w dual nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...