Skocz do zawartości
don_dolarson

Przerobienie taśmy LED na USB 3.0 z 230V

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną AquaSuite nie ma takiej możliwości, żeby sterować oświetleniem mobo czy RAMu w ramach Asus Aura. Ponoć Aquacomputer nad tym pracuje, tak przynajmniej słyszałem... prawie dwa lata temu :E. Generalnie więc nie liczyłbym na to w najbliższej przyszłości, bo ponoć mają spory problem z ogarnięciem tego. Synchronizacji z oświetleniem mobo i RAMu nie będzie, po prostu.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krucho w takim razie ale i tak chyba wybiorę Farbwerk 360 + dodatkowe paski i wyjdzie tyle samo co za AURA Terminal. Napisałem mejla do Aquacomputer na ten temat i zobaczymy co odpiszą :> Może pracują nad tym :E W sumie to dziwne, że tak długo trwa dodanie kompatybilności do najpopularniejszych standardów, tym bardziej, że do takiego AURA jest udostępnione SDK. Jak tu żyć :mad: W ogóle to śmiech na sali, że ASUS nie wpadł na pomysł, że opcja profili może się przydać. Zresztą co się dziwić... nic nie myślą, poza tym jak tu coś zrobić, się nie narobić, a hajs zarobić. Hardwareowo są na topie ale software u nich leży i kwiczy albo jakieś niedorobione lub niekompletne jest, prawie w każdym hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nad tym pracują. Tutaj masz odpowiedź gościa z AC z października tego roku w tej sprawie:

 

Since the asus api is more or less "broken" and we have not yet found a way reasonable way to connect the two systems is the first time on ice.

The problem with the thing is that this asus aura stuff actually can not do anything .

They do not even cover a minimal feature set. You can see that in the very clear software.

 

Asus Aura przy Aquasuite to jak porównanie kosy spalinowej do przemysłowego kombajnu zbożowego :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, w samo sedno odpowiedź :lol2: "The problem with the thing is that this asus aura stuff actually can not do anything" . Zresztą właśnie problematyka software ASUS zniechęca mnie troszkę do AURA Terminal bo nie jedno ich urządzenie przewinęło mi się przez ręce i nie przypominam sobie aby chociażby jedno było w pełni funkcjonalne w porównaniu do konkurencji a co najważniejsze, bez wad i problemów softu. Wystarczy spojrzeć na największy ich problem jakim są ich monitory i jakie mierne mają "Quality Control".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Node pro obsługuje 8 pasków. Nie potrzeba CommanderaPro jak nie chcesz sterów do wentyli.

 

360 też jest rozbudowany ponadto co Ci potrzeba z opisu. Nano Ci wystarczy.

 

Asus coś tam bo masz płytę Asusa i przez to zaraz kazda kolejna płyta też będzie musiała być asusa? Bezsens.

 

Są jakieś programy do synchronizacji różnych ekosystemów. Ale to nie są programy oficjalne od producentów.

 

 

Zaletą corsaira to wsparcie dla Twoich ramow, wentyli, klawiatur z ich logo czy myszek. Kabloligia o której piszesz to jakaś bzdura. Nie ma ledow zasilanych i sterowanych bezprzewodowo. Wszędzie trzeba użyć kabelki.

 

Ambilight w Corsair nie ma. Znaczy można niby to jakoś osobnym programem ogarnąć ale mi się nie udało. Support Corsaira ma ten temat w dupie. Już ich rok temu nekalem i było kilka osób z podobnym zdaniem jak moje, ale tam są zajęci tematami z dupy w stylu światełka na wentyli nie chcą się obracać w drugą stronę.

 

Ogólnie moim zdaniem Corsair się nie rozwija. Aquacomputer potrafi zaskakiwać. Kiedyś ich kontrolery nie zachwycały cena, funkcjonalnością czy trwałością na tle CommanderPro. Ale dzisiaj wygrywają w każdym aspekcie. Bardzo duża oferta różnych urządzeń. Nie widziałem aby były jakieś problemy tech z nowymi urządzeniami. Rozwijają soft dodając np ambilight. Dodają nowe urzadzenia do oferty w dobrych cenach.

 

Ogólnie aqua wypada najrozsadniej z perspektywy ostatnich 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquacomputer jak już brać to tylko Farbwerk 360, różnica w cenie względem Nano to raptem 40PLN :) Co mi po jednym pasku w Nano, tym bardziej, że i tak muszę kupić extra paski do obu i za rok jak będę dokładać LED to extra kanały w Farbwerk 360 przydadzą się.

 

Corsair Node Pro obsługuje 8 pasków, tak, ale ile z nich mogę kontrolować niezależnie? Są tylko dwa kanały i zapewne tylko dwoma niezależnie od siebie mogę sterować, czyli 2x do 4 pasków na kanał, a ja potrzebuję co najmniej 3 kanałów (1 na potem). Dokupując do tego Corsair Commander Pro w przyszłości to wtedy robi się już kablologia, która mi nie odpowiada, którą miałem na myśli, o wiele więcej miejsca zabierze, a w dodatku koszta całkowite będą 2-3x większe aniżeli rozwiązania Aquacomputer i nie osiągnę zamierzonego celu.

Osobiście nie widzę zalet dla rozwiązań Corsair bo urządzeń ich nie mam żadnych poza pamięciami, którymi mogę sterować z oprogramowania AURA Sync. Zasilacz mam też od nich ale bez wsparcia dla iCue także go pomijam.

 

 

W zasadzie to dzięki Wam trafiłem na Aquacomputer i już zdecydowałem się na Farbwerk 360 i zestaw pasków LED na monitor :) Co z oświetleniem reszty jak np. karta graficzna, pamięci czy płyta główna to trudno - nie będzie jak nie będzie synchro przez Auqcomputer. Czasami trzeba iść na kompromis.

 

 

 

PS. Mógłbyś podzielić się wiedzą na temat tych programów do synchronizacji ekosystemów? Sam znalazłem coś takiego https://github.com/DarthAffe/RGBSyncPlus ale nie wiem na ile to jest aktualne bo ostatnia aktualizacja była 6 miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej odpowiedź, którą dostałem od Aquacomputer:

 

It is not possible to use our software for such devices or to sync our LED settings with the settings of such devices.

 

The problem is that the API (application programming interface) that ASUS provides is very limited in its features and does not allow any useful kind of control or synchronization. Unless ASUS does not change this completely from the ground (which is very unlikely to happen), we will have no support for this in the future.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquacomputer jak już brać to tylko Farbwerk 360, różnica w cenie względem Nano to raptem 40PLN :) Co mi po jednym pasku w Nano, tym bardziej, że i tak muszę kupić extra paski do obu i za rok jak będę dokładać LED to extra kanały w Farbwerk 360 przydadzą się.

 

Corsair Node Pro obsługuje 8 pasków, tak, ale ile z nich mogę kontrolować niezależnie? Są tylko dwa kanały i zapewne tylko dwoma niezależnie od siebie mogę sterować, czyli 2x do 4 pasków na kanał, a ja potrzebuję co najmniej 3 kanałów (1 na potem). Dokupując do tego Corsair Commander Pro w przyszłości to wtedy robi się już kablologia, która mi nie odpowiada, którą miałem na myśli, o wiele więcej miejsca zabierze, a w dodatku koszta całkowite będą 2-3x większe aniżeli rozwiązania Aquacomputer i nie osiągnę zamierzonego celu.

Osobiście nie widzę zalet dla rozwiązań Corsair bo urządzeń ich nie mam żadnych poza pamięciami, którymi mogę sterować z oprogramowania AURA Sync. Zasilacz mam też od nich ale bez wsparcia dla iCue także go pomijam.

 

 

Cyfrowe sterowniki ledy obsługujące 90 ledow są w stanie niezależnie sterować każda jedna dioda na pasku LED.

 

Do corsaira jak podepniesz 4 paski LED do jednego wyjścia to każdą dioda na każdym pasku możesz sterować niezależnie od pozostałych. Nie wiem skąd pomysł że nie da się sterować nimi niezależnie. Jak wsadzisz więcej diodek niż jest w stanie zaadresować sterownik to diody z poza zakresu zwyczajnie się nie zapala.

 

Przewaga Corsaira to natywne wsparcie ramu, klawiatury, myszki, bloków wodnych, pompy D5, pasków led, wszelkiej maści wentyli Corsaira. Jeden spory ekosystem.

 

Ale mimo wszystko szysyko Corsair nie daje Ambilighta, co mnie osobiście odrzuca od niego, ale już zmieniać mi się nie chce sprzętu na Aqua.

 

Zaleta NANO nad 360 to rozmiar. Wspominałem coś o wielkości sterownika i łatwości montażu w budzie? Nano jest bezkonkurencyjny. Nie wymaga dodatkowego zasilania, po prostu działa niemal pług and play

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie. Myślałem, że to działa to jak hub wentylatorów, który steruje wszystkimi naraz, gdy po drugiej stronie wpinam go tylko do 1x 3pin lub 4pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz na przykładzie Corsair Link ( nie uzywam narazie iCue ).

Jak widzisz Chanel #1 steruje czterema paskami LED i świecą się różne diody w różnych kolorach na pasku.

Chanel #2 steruje ringiem na bloku wodnym Corsaira: https://media.ldlc.com/r1600/ld/products/00/05/31/89/LD0005318969_2.jpg

https://zapodaj.net/images/81d654fd84c8e.png

 

 

Tym sie różnią drogie sterowniki i drogie Ledy od tanich, gdzie na tanich ledach cała listwa ma jeden ten sam kolor bez możliwości zrobienia efektu tęczy.

 

Jakbyś miał jakieś pytania to serio pytaj. Mam Commander Pro i Node PRO ( w piwnicy jednak nie używam ). Do tego 4 paski led i blok wodny tez z LED. Konfiguracja softu jest bardzo rozbudowana, szczególnie w Corsai iCue.

 

W iCue można łączyć ze sobą efekty w warstwach. Np tło zrobić z jakiś kolorów, tęczy itp a do tego jakieś efekty nad nimi np pasek jak z auta night ridera.

 

Klawiatury mają tyle ledów ile klawiszy, wówczas każdym guzikiem można sterować z osobna:

 

 

Na plus dla Corsaira to możliwość wywalenia softu z tła. Nie trzeba mieć nic odpalonego w windowsie. A to miłe, bo iCue raczej nie jest obojętny dla wydajności :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do amblight od Corsair to właśnie natrafiłem na produkt Corsair iCUE LS100, bodajże nowość na rynku bo recenzje są z tego miesiąca i w sklepie dopiero za kilka dni to będzie dostępne do kupienia. Będzie trzeba poczytać co, jak i z czym. Nie wykluczam, jeśli będzie zgodne z Commander Pro/Node Pro, że kupię ten pakiet zamiast rozwiązań Aquacomputer. Troszkę jednak śmieszne i wygląda to jedynie jak próba zarobienia jeszcze większego hajsu, że nie oferują w Commander Pro/Node Pro amlight, a oferują inne rzeczy i to za gruby hajs, specjalnie do tego efektu.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIJE SIĘ W PIERŚ! PIEKŁO KUŹWA ZAMARZŁO!!!

 

Jak się z debulami na forum użerałem rok temu z twórcami icue to Twierdzili, że nie ma opcji. Atakowałem ich z kilkoma innymi forumowiczami :hmm:

 

Na weekend sprawdzimy czy trzeba mieć iCUE LS100 czy zwykłe paski wystarczą? :] Ciekawe co wyjdzie, czy przymusowa ściema i naciąganie czy jednak pełne wsparcie :)

 

 

https://cwsmgmt.corsair.com/pdp/ls100/videos/LS_Movie.mp4

 

 

 

Edit:

Już widzę chyba odpowiedź na forum na moje pytanie:

When will the light nod pro and the commander pro support LS100 led strip?

 

Czyli chyba się wypieli na wsparcie :D

Stare sterowniki są za słabe do obsługi ledów.. a nie czekajcie nie są za słabe bo robią to bez problemu a 3/4 przeliczeń odbywa się na kompie w ich sofcie :E

 

 

 

Jest dostępność:

https://www.proshop.pl/?s=Corsair+iCUE+LS100

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten produkt przypadkiem przez reklamę ale jednak podziękuję Corsair. Dla mnie to syf nie marka i mojego hajsu nie dostaną. Przede wszystkim jeśli chodzi o tego typu materialne podejście do klienta, mają u mnie krechę i to grubą. "Stare sterowniki" są za słabe. Śmieszne wytłumaczenie sprzętu za takie pieniądze (Commander Pro/Node Pro). Będę starał się jak najmniej kupić od tej marki. Nienawidzę takiego nabijania klienta w bambuko byle by hajsu więcej zarobić i wciskać kit. Zresztą komentarze pod recenzjami na YT mówią same za siebie, co klienci uważają. Życzę im bankructwa. Żadne z nich "premium" . Chińczyk za 1/4 ceny zrobi to samo i lepiej.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje obecnie na rynku gratów RGB woła o pomstę do nieba. Każdy producent ma własny standard, własne kontrolery i własne graty kompatybilne tylko z tymi kontrolerami, a do tego własne oprogramowanie do sterowania wszystkim. Mam nadzieje, że w końcu ktoś zrobi z tym porządek i zapanuje jeden, powszechny standard czyli zwykłe 4-pin dla zwykłego RGB i 3-pin dla ARGB / DRGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Dużą wiedzę zyskałem dzięki Wam. Jeszcze nie tak dawno nie wiedziałem o co kamam z 4pin i 3pin, że istnieje coś takiego jak ARGB :E . Moja wiedza ograniczała się do pasków za monitorem pokazanymi w pierwszym poście w tym temacie :) Jak już wspomniałem to będę szedł w rozwiązania Aquacomputer i będę kupować Aquacomputer Farbwerk 360. Czekam z wszystkimi zakupami do Black Friday bo a nóż widelec trafi się coś na co poluję w mniejszej cenie... a jest trochę tych szpargałów na liście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest malutki problem. Kupiłem ten cały farbwerk 360 + kit ledów za monitor i nie mogę zainstalować aquasuite. Wszystko podłączone, tuż po odpaleniu kompa wykryło farbwerk 360 jako urządzenie. Jak tylko wystartuje instalacje tego programu to prosi mnie żebym zamknął aquasuite w celu instalacji? O co kamam? Nigdy nie miałem nic od nich zainstalowanego. Jest ktoś w stanie pomóc? Może ktoś miał podobny problem z innymi produktami aquasuite? Restartowałem kompa i to samo. Wyłączyłem programy monitoringu czy OC jak MSI Afterburner, HWiNFO i Argus Monitor i nadal to samo.

post-129281-15762645096127_thumb.jpg

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane. Instalka programu aquacomputer jest poblokowana i nie można zmieniać jej nazwy przed instalacją bo inaczej nie wykryje ich urządzeń. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem ale najważniejsze, że rozwiązałem to, sam. Może ta informacja pomoże kiedyś komuś kto będzie miał podobny problem.

 

A tak swoją drogą to pomyślałem, że warto przestrzec użytkowników przed jedną rzeczą. Support aquacomputer jest co najmniej żałosny. Pomocny jak jesteś zainteresowany kupnem ich produktów. Wtedy szwabskie cebulaki odpowiadają na mejle jeszcze zanim napiszesz je do nich ale jak masz problem po kupnie bo zje**** aktualizacje programu to lache wykładają i radź sobie sam. Ogólnie jak dosłownie wszystko działało bezproblemowo na wcześniejszej wersji software z lipca 2019 tak teraz po aktualizacji (styczeń 2020) do nowszej wersji X.11 same problemy mam i 0 supportu od nich. Chyba gorszy support ma tylko Logitech z którym kiedyś też byłem w kontakcie ale tam to inna bajka bo akurat u nich to kompletnie bezmózgi pracują.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...