Skocz do zawartości
don_dolarson

Przerobienie taśmy LED na USB 3.0 z 230V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam za monitorem taśmę LED (załączona na zdjęciu), w sumie jest 51 świecidełek. Podłączona jest ona przez kontroler jasności do transformatora napięcia i dalej do gniazdka 230V. Zastanawiam się nad przerobieniem tego i zamiast 230V użyć jedno lub maks dwa USB 3.0 w monitorze bądź pociągnięcie kabli i podłączenie w taki sam sposób z tyłu płyty głównej do maks 2xUSB 3.0 bądź 2xUSB 3.1.

 

 

Pierwszym pytaniem to co to może być za rodzaj świecidełek? Kupowałem je grubo ponad 5 lat temu i nie dam sobie ręki uciąć co to za rodzaj, chociaż w głowie świta mi 3528? Na pewno są zimne/neutralne białe SMD.

Drugie pytanko jak już będzie wiadomo co to za rodzaj to czy mogę użyć zwykłej wtyczki lub dwóch USB 3.0, podlutować kabelki z taśmy do nich + i - i bezpiecznie wpinać i będzie grało? Czy port USB 3.0 wytrzyma to? Trzeba dawać jakieś bezpieczniki bądź jakiekolwiek regulatory czy cokolwiek innego pomiędzy taśmę a wtyczkę? Jestem amatorem elektrykiem dla siebie samego i nie chciałbym, bez pewności że wytrzyma, zabierać się za to i potem żałować spalonym(i) podzespołami. Proszę o pomoc i jeśli da radę bez problemu o bezpieczeństwo takie coś wykonać jak to opisałem to ile wtyczek będzie mi potrzebne? Wiadomo, że jeśli da radę do jednej się wlutować to lepiej.

 

3iMrYuB.jpg

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Co ja bym bez Was zrobił :)

Niedługo nowy monitor 27" wleci także przy okazji może zaopatrzę się o nowe LED z propozycji w drugim poście :) A skoro już jesteśmy przy temacie kupna nowej taśmy to rozumiem, że gdybym chciał wykorzystać ASUS RGB Aura za monitorem na mobo ASUS X470 STRIX F-Gaming to musiałbym zaopatrzyć się w specjalną taśmę LED, która ta płyta główna wspiera, pociągnąć wtyczkę do środka kompa i podłączyć do "1 x Aura Addressable Strip Header(s)" lub "2 x Aura RGB Strip Header(s)", zsynchronizować w programie Aura, tak żeby była synchronizacja RGB za monitorem z podzespołami kompa, efektami? Nigdy się w takie świecidełka i synchro nie bawiłem (poza obecną taśmą żeby jaśniej było za monitorem) i chciałbym chociaż spróbować jeśli mam do tego okazję, a mam kartę podarunkową w sklepie na kilka stówek i warto było by ją wykorzystać zanim straci ważność z końcem roku.

 

Czy są może jakieś alternatywne programy, które umożliwiają zabawę z synchro RGB bo szczerze to zacząłem o tym całym oświetleniu interesować się i czytać wczoraj i wyniosłem z tego to, że ten cały program ASUS Aura to jedno wielkie badziewie, zresztą tak jak wg. mnie prawie cała reszta softu od tego producenta. Chętnie dorzucił bym do tego synchro klawiatury Logitech G513 i myszki G903 bo w ASUS Aura nie widzę możliwości dorzucenia klawy i myszki tak żeby była taka sama synchronizacja kolorów w nich co w środku obudowy?

 

Jeszcze jedna sprawa. Mianowicie, jak mam rozumieć te dwa różne złącza na płycie głównej tzn. "1 x Aura Addressable Strip Header(s)" i "2 x Aura RGB Strip Header(s).

Czy te drugie to tylko i wyłącznie do podłączenia taśmy sygnowanej logiem ASUS albo ROG a te pierwsze do wszystkich innych pod to złącze?

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AURA RGB header to nic innego jak zwykłe złącze 4-pin RGB na 12V, złącze analogowe - działa pod nim dowolna taśma na diodach 5050 RGB 12V, nie trzeba dopłacać cebulionów do taśm "ROG".

Addressable RGB header to cyfrowe złącze 3-pin ARGB 5V do diod WS2812B - ponownie, będą działać dowolne paski ARGB 5V, które tam podłączysz, byle wtyczka była taka sama jak na płycie, ponieważ w przypadku diod ARGB nie ma jednego standardu wtyczek oraz rozkładu napięć na ich końcach.

 

Co do sterowania, to jeśli wszystko chcesz ze sobą zgrać (o ile poszczególne elementy współpracują z Asus Aura Sync), to zostaje Ci program Asusa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sensowne wytłumaczenie. A co z myszką i klawiaturą Logitecha? Nie da rady ich zsynchronizować z Aura w żaden sposób? Widziałem filmik na YouTube jak delikwent miał jakieś głośniki właśnie Logitecha z RGB (okrągłe) i mychę G102 Prodigy i mu to razem świeciło zsynchronizowane, poza klawiaturą Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sprawdzić w specyfikacji myszki i klawiatury czy są "ASUS Aura Compatible". Niektóre produkty innych producentów są, inne nie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie są kompatybilne :mad:

Nie mogłem uwierzyć, że nikt jeszcze nie zaczął tworzyć niczego uniwersalnego aniżeli bubel ASUS Aura skoro o tylu problemach się naczytałem. Po szukaniu znalazłem coś takiego:

https://github.com/DarthAffe/RGBSyncPlus

 

Czy ktoś testował? Miał styczność?

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jeszcze dowiedzieć się jaka jest różnica w tych dwóch różnych złączach do podłączenia RGB na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie rożne złącza 4-pin RGB jest starszym złączem, można powiedzieć analogowym. Diody pod tym złączem są zasilane na 12V, pozostałe 3 przewody to kanały dla każdego koloru czyli R, G oraz B. Złącze 3-pin jest złączem cyfrowym, jeden pin to 5V, drugi to GND, a trzeci to DATA. Oba standardy są ze sobą niekompatybilne. Najprostsza różnica między diodami RGB, a ARGB jest taka, że tymi ostatnimi sterujesz indywidualnie (możesz pojedynczo zmieniać kolor każdej diody w podpiętym pasku, o ile masz odpowiedni soft), a w przypadku RGB sterujesz całym podłączonym paskiem na raz. Diody ARGB mogą np. robić efekt tęczy, która przesuwa się po pasków z jednego jego końca na drugi. Diody RGB tego nie zrobią, bo cały pasek zmienia swój kolor na raz = tęcza jest statyczna. KAżda z diod ARGB posiada swój własny mikro kontroler wbudowany w diodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci po raz kolejny. Już wszystko mam tu przez Ciebie wyjaśnione czarno na białym jak dziecku. Teraz zabieram się za kupno paska 4pin na monitor i podłączam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Co prawda rozwiązanie już nie aktualne tak jak to podejrzewałeś, gdyż zaciekawił mnie ASUS AURA z paskami ARGB, a być może urządzenie ASUS AURA Terminal i zautomatyzowanie wszystkiego razem z oświetleniem PC.

 

Pytaniem jednak jest to czy paski RGBpx z wyżej podanego zestawu Aquacomputer będą kompatybilne z ARGB na płycie albo w ASUS AURA Terminal?

 

Czy paski brać z AliExpress/eBay czy kupować renomowanej marki? Jeśli tak, co polecacie? Sprawdzam kurcze i zaledwie kilka pasków na monitor 2x30cm + 1x50cm to wydatek z rzędu 150-200PLN. Do tego dochodzą kątowniki/łączniki pasków, przedłużki kabli i wychodzi +250PLN. Trochę spory wydatek jak na świecidełka moim zdaniem.

 

Zastanawiam się nad ASUS AURA Terminal gdyż są tam 3 paski w zestawie i inne duperele. Aktualnie mogę je dostać z sklepu nówka sztuka za 350PLN.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Co prawda rozwiązanie już nie aktualne tak jak to podejrzewałeś, gdyż zaciekawił mnie ASUS AURA z paskami ARGB, a być może urządzenie ASUS AURA Terminal i zautomatyzowanie wszystkiego razem z oświetleniem PC.

 

Pytaniem jednak jest to czy paski RGBpx z wyżej podanego zestawu Aquacomputer będą kompatybilne z ARGB na płycie albo w ASUS AURA Terminal?

 

Czy paski brać z AliExpress/eBay czy kupować renomowanej marki? Jeśli tak, co polecacie? Sprawdzam kurcze i zaledwie kilka pasków na monitor 2x30cm + 1x50cm to wydatek z rzędu 150-200PLN. Do tego dochodzą kątowniki/łączniki pasków, przedłużki kabli i wychodzi +250PLN. Trochę spory wydatek jak na świecidełka moim zdaniem.

 

Zastanawiam się nad ASUS AURA Terminal gdyż są tam 3 paski w zestawie i inne duperele.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oświetlenie RGBpx nie będzie pasować :P. To by było zbyt proste.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym sobie zwykłą taśmę RGB (nie ARGB) po 20 zł/m i podpiął to pod mobo, bo na tym Asusie X470-F masz dwa złącza 4-pin RGB 12V, pod które podłączysz tonę oświetlenia. Całość wyjdzie tanio i będzie wyglądać ok.

 

Pod jedno złącze 3-pin ARGB, które masz na mobo da się podłączyć maksymalnie 60 diod.

 

Dedykowane sterowniki jak ten Aura Terminal to studnia bez dna jeśli chodzi o koszty. Równie dobrze możesz wziąć Corsair Commander Pro, który jest świetnym kontrolerem i umożliwia podłączenie oświetlenia ARGB. Podłączając jeszcze Lightning Node Pro pod Commandera Pro da się tam chyba ze 300 diod ARGB podłączyć.

 

Ewentualnie możesz kupić właśnie Lighting Node Pro - masz kontroler i 4 paski LED za 220 zł. Fabryczne taśmy można zamienić na cokolwiek z diodami WS2812B i będzie śmigać - ostatnio robiłem takie graty pod zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować po raz kolejny. Co ja bym bez Was zrobił :) Mam nadzieję, że Św. Mikołaj o Was nie zapomni.

 

Za monitor musowo musi wlecieć ARGB gdyż za nim chciałbym mieć oświetlenie względem kolorów wyświetlanych na ekranie to po pierwsze, a po drugie to chciałbym również efekt wizualizacji dźwięku podczas gdy słucham muzyki. RGB pożądanego efektu raczej nie zaoferują? Efekt wizualizacji dźwiękowej może uzyskam zwykłymi RGB jak bass dudni itd. itp. do wysterowania w oprogramowaniu ale z odwzorowaniem tego co jest na ekranie już ciężej będzie bo kolory będą jednolite, a tło na ekranie bywa różnie pokolorowane? Tak czy siak to do monitora 27 calowego potrzeba mi pasków 1x 55-60cm (może w przyszłości dokupię czwarty pasek na dół/górę monitora w zależności gdzie ten pierwszy nakleję) + 2x 30-35cm paski na boki, na chwilę obecną w sumie tylko tyle mi potrzeba, nic zaawansowanego. Stąd też pomysł na AURA Terminal, gdyż w pakiecie dostaje 3 takie paski ARGB + przedłużacze + jakieś inne mniej ważne pierdoły, w szczególności, że mam możliwość kupna tego terminala pochodzącego z zwrotu za 300PLN, w pełni sprawnego full komplet nienaruszony ale z zerwaną plombą, z pełnoprawną gwarancją sklepową. W dodatku jednym softem ogarnę to, a nie trylion różnych oprogramowań do tego samego celu i ewentualne problemy z synchronizacją wszystkiego na raz zależnie od siebie albo krzaczenie się różnych oprogramowań ala dwa antywirusy zainstalowane, jeśli takie coś występuje, a w dodatku mam płytkę ASUS z AURA i raczej długo jej nie zmienię bo w przyszłości będzie przesiadka na Ryzen 3800/3900X. Tego typu terminal przydałby mi się potem jak będę rozbudowywać oświetlenie, a wolę już teraz zaplanować wszystko i na przyszłość się zabezpieczyć, żeby niepotrzebnie się w extra koszta nie ładować potem bo zdążyłem zauważyć, że takie ARGB to nie tania zabawa, chociaż potrafi ucieszyć oko. Obudowę mam bez okna, a więc na chwilę obecną świecidełka w kompie są zbędne. Naświetleniem budy zajmę się za około pół roku do roku czasu jak zbuduje custom loop i wleci okno, a do tego czasu złączami na płycie nie będę się bawić i wykorzystam jedynie sam terminal do ARGB za monitorem.

 

To co planuję na przyszłość oprócz monitora to max dwa paski ARGB do kompa + max dwa RGB, do tego prawdopodobnie ramki HOLO na wentyle i tyle w temacie. Może jeszcze pomyślę nad oświetleniem RGB statywów pod głośniki albo same głośniki od spodu czy cuś.

 

Corsair Commander Pro niestety nie oferuje ARGB, na wentylach i czujnikach temp w nim mi nie zależy, a więc tak jak kombinuję, a wydaje mi się, że dobrze kombinuję (jak nie to mnie oświećcie :E), będzie gites. W dodatku Lightning Node Pro to kolejny wydatek rzędu 65 dolców + całość zabiera więcej miejsca, więcej okablowania do tego dochodzi i wg. mnie AURA wygląda o niebo lepiej. Co sądzicie o tym panowie?

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Commander Pro oferuje ARGB :P. Masz dwa kanały i pod każdy można podłączyć do 60 diod WS2812B. Dodatkowo ma wewnętrzne złącza USB 2.0, które też można wykorzystać.

 

Lightning Node Pro działa sam, nie trzeba do niego Commandera - podłączasz go bezpośrednio pod mobo pod wewnętrzne USB 2.0, tak jak Asus Aura Terminal. Soft iCUE od Corsair jest akurat bardzo rozbudowany i ma mnóstwo rożnych efektów. Asus Aura Terminal jest ok, funkcjonalność spoko. Całość oparta o Arduino Uno, tak jak i ten kontroler. Jeśli szukasz prostego rozwiązania i kasa nie ma znaczenia, to Aura Terminal jest ok.

 

Osobiście wolałbym kupić ten kontroler Gelida i do tego metr czy dwa diód WS2812B - całość wyjdzie ze 120 zł, ale wymaga trochę pracy i zabawy z softem, żeby to ogarnąć. Jak nie masz czasu na tego typu zabawy to bierz Aura Terminal, będziesz zadowolony.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze rozwiązanie jak ma to wyglądać schludnie, to nano Aquacomputer.

Jeżeli ma mieć większą funkcjonalność i więcej LED uciągnąć to farbwerk-360.

Na Corsairu nie ma i raczej nie będzie Ambilajta co mnie osobićie drażni przy cenie i teoretycznie sporym wsparciu.

 

 

http://www.angela.pl/p14836,aquacomputer-farbwerk-360.html

 

A niżej NANO pod 90 ledów, czyli 6 standardowych pasków Aqua po 15 ledów każdy (sterownik to ta kosteczka nieco większa od wtyczki USB):

http://www.angela.pl/p15025,aquacomputer-farbwerk-nano-internal.html

aquacomputer-farbwerk-nano-in_51342.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Przeoczyłem słowo "adressable". Przeczytałem samo "RGB" i już myślałem, że Commander oferuje tylko RGB :E

Reasumując, wybierając Commander Pro i ewentualna późniejsza rozbudowa o Node Pro da mi większe możliwości niż sam AURA Terminal. Reszta bajerów jak dodatkowe wentyle i czujniki to w sumie lepiej mieć i nie użyć niżeli nie mieć i nie móc użyć :cool: Mam jednak nadzieję, że kanały świecidełek i wentyli w tym cacku da się kontrolować niezależnie, a nie że podłącze 6 wentyli i każdy będzie z taką samą prędkością się kręcił. Muszę poczytać o tym urządzeniu szerzej. Zaletą w ASUS Terminal jest to, że na starcie mam 3 paski, a do Commandera będę musiał je dokupić i zapewne pobawić się troszkę ale to pikuś :) Commandera mogę wziąć z innego sklepu, przy okazji wykorzystując kartę podarunkową i wyjdzie mnie z paskami mniej aniżeli AURA z drugiego sklepu.

 

Rozumiem, że poza samymi taśmami WS2812B od Chińczyka będę też potrzebować wtyczki 3pin pasujące do Commandera oraz takie, które będą pasowały do wpięcia w płytę, końcówki z kablami do wpięcia do taśm i do wtyczek i jakieś kątowniki żeby ładnie za monitorem w rogach było, tak jak w przypadku moich starych ledów za monitorem, tak jak to widać na pierwszym zdjęciu? Chciałbym zamówić wszystko z nadmiarem za jednym rzutem z Aliexpress albo eBay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz comander pro to mam taki w swoim kompie. Wentyle ustawiasz niezależnie i dowolnie na każdym kanale. Mało tego ustawiasz je na RPMy lub PWM lub volty. Czyli wrzucasz różne wentyle każdy inny pod 6 wyjść i dajesz kontrolę z dowolnego czujnika płyty lub commandera. Mozesz nastawić np 600rpm na 40 stopni i każdy wentyl będzie miał 600rpm. Chyba nawet jak będzie poniżej specyfikacji wentyla to sterownik i tak to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kanał wentylatorów w Commanderze Pro jest sterowany oddzielnie. To bardzo fajny kontroler, zwłaszcza w kontekście planowanego custom loopa, bo umożliwia podpięcie czujników temperatury i ustawienie obrotów wentylatorów w zależności od temperatury cieczy układu.

 

Fajna alternatywa to linkowany przez Minica AquaComputer Farbwerk 360 - wychodzi stosunkowo tanio i masz od razu LEDy. Potem, przy budowie custom loopa możesz dokupić AquaComputer Quadro, który daje świetne możliwości sterowania wentylatorami i generalnie kontroli pętli chłodzenia cieczą. AquaComputer ma pod tym względem największe możliwości i najlepszy soft (chociaż nie najprostszy w obsłudze). Mając Farbwerka 360 i Quadro oba te urządzenia można spiąć razem magistralą AquaBus i synchronizować. Generalnie ekosystem AquaComputer jest bardzo rozbudowany.

 

Akurat zrobienie LEDów samemu pod Commandera to już trochę zabawy, bo oprócz samej taśmy WS2812B, którą spokojnie dostaniesz w Polsce, potrzebujesz wtyczki i piny, które są tylko w Chinach, a do tego zaciskarkę i lutownice. Generalnie trochę grzebania z tym jest. Dodatkowo takie robione od zera paski zawsze muszą mieć ilość diod będącą wielokrotnością liczby 10 czyli 10, 20, 30 etc. Inaczej soft się krzaczy. Zawsze możesz też kupić gotowe paski od Corsair i po sprawie. Pod Aura Terminal zrobienie swoich LEDów jest prostsze, bo wystarczą zwykłe wtyczki 4-pin RGB + wycięcie jednego pinu i lutownica. Nie trzeba się bawić z zaciskarką.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extension Pac LED corsaira można chyba doczepić do commandera. Nie pamiętam czy mam teraz node pro w budzie czy z commandera tylko lecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie mozna to podłączyć pod Commandera. Pod każdy kanał można 6 takich pasków podłączyć łącząc je ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam :) Dowiadywałem się więcej przez te dwa dni o każdym z wymienionych tutaj urządzeń tj. AURA Terminal, Corsair Commander Pro/Node Pro i rozwiązania od Aquacomputer. To co wyniosłem z tego to to, że na 100% nie chcę i nie podoba mi się jak Corsair to sobie wymyślił. Ich rozwiązania to już całkowita studnia bez dna (wspomniana wcześniej studnia AURA Terminal w porównaniu z rozwiązaniami Corsair to pikuś), brak efektu ambient na którym to najbardziej mi zależy, a co najgorsze to kablologia, jakby zacząć bawić się w to na porządnie i kolejno po Commander Pro dokupić Node Pro i ewentualnie do tego ich mini kontroler. Istna masakra moim zdaniem. W dodatku nie wykorzystam możliwości tego nawet w 50% bo na czujnikach temperatury i sterowaniu wentylatorami w ogóle mi nie zależy - do tego mam zewnętrzny soft Argus Monitor i steruje nim wentylami jak chcę, do czujników jakich chce, bez znaczenia czy wentyle są DC czy PWM. Bardzo sobie chwalę ten sofcik, a używam go od maja tego roku, polecam chociażby go wypróbować. AiSuite od ASUS śmiechu warty kombajn, nic nie warty. Produktów Corsair poza RAM Vengeance RGB PRO nie mam.

 

AURA Terminal też już raczej nie jest aktualny. Jedynie co mnie w nim zniechęca to brak możliwości zdefiniowania profili. Wygląda na najprostsze i najbardziej przejrzyste rozwiązanie ale z ograniczoną funkcjonalnością. Jak kilkanaście razy dziennie włączam AIMP do słuchania muzyki, kilkanaście razy w tygodniu VLC do oglądania filmów, odpalam gry i inne, to chciałbym żeby profile przełączały się automatycznie pod konkretny profil jak odpalę te aplikacje, a tu pikuś... ręcznie będzie trzeba pamiętać i zmieniać samemu... trochę kiczowate rozwiązanie, wolałbym automatykę. Na plus zaliczam w nim jednak to, że gdybym go kupił to mam super ekosystem i wraz z AURA Sync na płycie głównej będę mógł sterować i zsynchronizować jej oświetleniem oraz sterować RGB na pamięciach Corsair Vengeance RGB PRO, wszystko przez soft AURA i HALO, chociaż nie wiem czy da radę efekty z jednego programu przenieść na drugi, żeby razem to współgrało przy wizualizacji audio. Myślałem użyć Terminal na zewnątrz i sterować w nim oświetleniem tylko na zewnątrz, w oprogramowaniu HALO, a w środku kompa wykorzystać złącza 1xARGB i 2xRGB i sterować tym przez AURA Sync. W zasadzie to nie zdążyłem sprawdzić czy soft HALO umożliwia efekty wizualizacji audio jak Sync i żeby to wszystko współgrało.

 

Najbardziej podobają mi się polecane przez Was rozwiązania Aquacomputer i chyba skuszę się na Farbwerk 360. Raczej ma największe możliwości na teraz i najlepsze możliwości rozbudowy tego ekosystemu w przyszłości... a w dodatku najtańsze spośród tych 3 urządzeń. Małe, skromne, a zapewne cieszy najbardziej :E Mam jednak kilka pytań przed zakupem tego cacka. Czy da radę w tym sofcie sterować również oświetleniem mojej płyty głównej jaką jest ASUS STRIX X470 F-GAMING i w/w pamięci Corsair czy do tego będę musiał użyć AURA Sync? Jeśli nie da rady to jak kupię to urządzenie i do tego zestaw pasków, zainstaluje je w kompie, to jak będzie wyglądać synchronizacja z w/w podzespołami? Na chwilę obecną to by było na tyle.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...