Skocz do zawartości
MalyDzwiedz

[Zestaw] Gry/OC+w10 5500-6500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mój stary komputer już traci swoją żywotność:

i5-2500k kręcony na 4.5GHz

jakieś p68 pro3?

GTX 750Ti

1x8GB Ram 1600 mhz

Zasilacz 600W

dysk HDD 1 TB 7200 rpm Western Digital

Od dobrego roku gram głównie w gry na konsoli PS4 Pro bo na swoim mogę pomarzyć jedynie o stabilnych 60fps w Full hd, dlatego chciałbym to zmienić.

 

Potrzebuję całego zestawu + windows + myszka

 

Zrobiłem mały research przed założeniem tematu:

Własna propozycja zestawu: https://www.x-kom.pl/lista/4s5srlnbb

Budżet 5500-6500zł?

W intela nie chciałbym się pchać bo co podstawę to trzeba wymieniać procesor i płytę główną (słaba modernizacja), cichy zestaw (brak HDD, zasilacz półpasywny, co do karty to nie wiem)

 

Opis zestawu:

Windows - legalnie, bez pirata :P

Chłodzenie do procesora - dużo osób poleca ten dokłany model, że powinien bez problemu wystarczyć nawet po OC

Obudowa komputera - wydaje mi się, że taka prosta poradzi sobie w tym zestawie dodatkowo ma 3 wentylatory wmontowane. Atutem jest to, że mogę wyłączyć wentylatory żeby było ciszej podczas pracy biurowej w nocy

Pamięci RAM - baaaaaaaaaaaardzo dużo osób je poleca i zachwalają że dobrze się kręcą

Mózg operacyjny - filmów żadnych nie montuję, do wersji X dopłata chyba nie ma sensu bo przecież sam mogę podkręcić do podobnych taktowań tańszym kosztem.

Karta graficzna - w rozdzielczości 4K jak na razie nie zamierzam grać (do tego jest RTX2080Ti a to już b. wysoka półka cenowa), jak dojdzie premia w wiosnę to sprawię sobie monitor z wyższej półki WQHD z wyższą częstotliwością 120-240Hz

Płyta główna - ma złącze na dysk M2, 2 sloty PCI na kartę sieciową, dźwiękową no i karta graficzna się zmieści. 4 banki na ram, 4x Sata3, więc z rozbudową nie powinno być problemu.

DysK m2 - akurat jest na promocji i z czystych danych jest bardzo szybki

Zasilacz - duża moc, certyfikat gold plus oraz cicha praca (do 30% fanless), więc w zwykłym oglądaniu filmów na YT, pracy biurowej będzie cicho

Myszka - tańsza niż konkurencja na z najlepszym aktualnie sensorem

 

Proszę powiedzieć czy coś gdzieś warto zmienić, za wszystkie uwagi z góry dziękuje.

Edytowane przez MalyDzwiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MalyDzwiedz Tak samo jak @UP lepiej do takiego zestawu dać obudowę lepszą, bardziej przewiewną i filtrowaną, szkoda Twoich nerwów, kasy, temperatury na tą za 160zł. Jeśli nie kupisz tego od razu to poczekasz tydzień i dozbierasz te 120zł ;)

 

EDIT. Tą myszkę wybrałeś bo po prostu to Twój ulubiony model? Jeśli chcesz do konkretnych gier to napisz do jakich.

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty o rozmiarze ATX różni się ona czymś od wersji mini? Do tej płyty głównej będzie podłączona dodatkowo karta sieciowa Wi-Fi(PCI), na Black Friday spróbuję upolować drugi dysk SSD 1-2TB na magazyn i być może dokupię jeszcze kartę dźwiękowa jak załatwie lepsze słuchawki, pomieści to wszystko wersja mniejsza?

 

A co do obudowy warto dopłacać tą stówkę? Jestem raczej oszczędnym gościem, jeśli nie ma jakiegoś zauważalnego przyrostu to staram się brać tańsza wersję. Blacha to blacha :P, ta droższa obudowa posiada tylko 1 wentylator w porównaniu do tańszej gdzie są 2, będą jakieś duże różnice z tego powodu?

 

Reszta podzespołów jest okej mam rozumieć?

 

@Edit

 

Myszka - gram w FPS'y typu CS:GO, czekam na premierę nowego CoDa, gry typu LoL czasem MMORPG np. WoW, Black Desert Online

 

@Edit2

 

Fortis 3, Ram Cruciala Ballistix, dysk SX8200Pro 512GB, W10 jak i myszka już zamówiona zostało jeszcze 5 komponentów :P

Edytowane przez MalyDzwiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do obudowy warto dopłacać tą stówkę? Jestem raczej oszczędnym gościem, jeśli nie ma jakiegoś zauważalnego przyrostu to staram się brać tańsza wersję. Blacha to blacha :P, ta droższa obudowa posiada tylko 1 wentylator w porównaniu do tańszej gdzie są 2, będą jakieś duże różnice z tego powodu?

 

 

Oczywiście, że warto dopłacać, to nie jest tak, że blacha to blacha. Może być taka blacha, która zagotuje Ci sprzęt w chwilę, a może być taka ''blacha'' która pozwoli sprzętowi oddychać spokojnie. Dołożenie do obudowy jest jak najbardziej uzasadnione chociażby spoglądając na budowę frontu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P400A masz dwa wentylatory - przód i tył.

 

Chodzi też o jakość wykonania budy - dopłacasz za grubszą blachę, lepsze spasowanie, lepsze rozwiązania. Porównaj wagę - przy dość podobnych wymiarach Phanteks waży prawie 2 kg więcej. Grubsze ścianki to lepsza stabilność konstrukcji i mniejsze wibracje. Warto dorzucić, no chyba że masz gryźć ziemię przez miesiąc :E

 

Nie wiem czy karty nie podmieniłbym na MSI - https://www.x-kom.pl/p/517898-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-8gb-gddr6.html - Palit jest fajny, ale skoro w tej samej cenie masz model od MSI z równie dobrym chłodzeniem, to stawiałbym na niego - w przyszłości jednak łatwiej odsprzedać MSI za lepsze pieniądze w kraju, gdzie panuje "kult MSI".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc, zostało jeszcze do kupienia obudowa, zasilacz (oba produkty jeszcze niedostępne).

Na zakup karty graficznej wstrzymuje się do listopada (czekam na dobre promocje), do tego czasu ogrywam Dark Soulsa na PS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacać nie ma potrzeby bo prawie 300 zł taniej masz podobny zestaw z lepszą już obudową

https://proline.pl/koszyk/1def623c

 

Dopłata do GX nie jest w ogóle konieczna. Różnie pomiędzy zasilaczami są znikome.

Przy obudowie z oknem płyta w pełnym ATX, która bez zająknięcia poradzi sobie z pamięciami i CPU

Lepsza obudowa od BQ. W przypadku dostępności w tej samej cenie P400A.

 

GPU. Chłodzenie GameRock bardzo dobre natomiast sam model karty droższy od Gaminga (który też ma bdb chłodzenie) o 240 zł. Moim zdaniem taka dopłata jest jednak zbyt duża.

 

Całość https://proline.pl/koszyk/cbf3bb5b

To co Ci zostało do dokupienia https://proline.pl/koszyk/5cbe3895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor oraz płytę już zamówiłem - wziąłem tego B450M Mortara Max, nie wiem czy będę się żałować ale tak jak wcześniej napisałem: korzystać będę jedynie z 2 portów SATA3 (pod SSD na dane i HDD na backup[dokupię w przyszłym roku], slotu na kartę graficzną oraz 2x PCI-E karta sieciowa i w przyszłości kartę dźwiękową.

 

Dysk - zamówiłem z rana SX8200 Pro 512GB za 310zł, cenowo chyba nie tak źle, wg opisu na stronie producenta posiada heatsinka także powinien być podobny jak ten Plextor SSD M9Pe(G)?

 

Co do tak potężnego zasilacza, wybrałem go po prostu z zamiarem trzymania przez te 10 lat gwarancji żeby w przyszłości nie było problemów jak się włoży wydajniejszą karte graficzną + przemówiło do mnie to, że jest to nowsza wersja focusa tego z 2017 roku

 

Ten Be Quiet 500 - okno nie musi być, jestem zdania takiego że komputer ma być wydajny, cichy i ma trzymać przyzwoite temperatury wygląd dla mnie nie ma kompletnego znaczneia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty - przy karcie zajmującej trzy sloty w zasadzie wolny będziesz mieć tylko ostatni slot PCI-e od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...