Skocz do zawartości
don_dolarson

Corsair RM750 v2 2018 a GTX 970 SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Będzie nowy monitor stosunkowo niedługo, 27" 1440p, 144Hz. Karta graficzna to GTX 970. Wiem, leciwa już troszkę ale obecnie w te tytuły, które gram cieszy oko na wysokich i bardzo wysokich detalach ale do 1440p to już raczej będzie trzeba coś mocniejszego. Myślałem stosunkowo tanim kosztem bo monitor drogi, święta idą, nowy rok i impreza trzydziestoletnia dorzucić drugiego, używanego GTX 970 do SLI ale nie wiem czy zasilacz temu podoła? Jeśli to ważne to działa on rok czasu. Sprzęt obecnie bez OC.

 

 

Ryzen 7 1700x, 4x8GB RAM, 3x3TB HDD, 2xSSD 512GB SATA, 7 wentylatorów Be-Quiet i dojdzie też jakieś RGB, osadzone na platformie X470 STRIX F-Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup poprostu nowa wydajniejszą kartę zamiast bawić się w nieopłacalne SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5GB VRAM do 1440p? Mało sensowne. Zasilacz spoko podoła, ale zamiast się cieszyć wysokimi detalami, to będziesz jechał na teksturach z czasów Quake 2. Już nawet nie mówię w ogóle o sensowności SLI/CF. No chyba, że jesteś na 100% pewien, że Ci pamięci nie zabraknie i SLI się dobrze skaluje w Twoich tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI jest martwe w dzisiejszych czasach - wsparcie prawie zerowe, a jak już działa, to same problemy i skalowanie na poziomie 30-50%. Sprzedaj tego GTX 970 i kup coś mocniejszego. Szkoda kasy na drugą kartę. W razie czego zasilacz da sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup poprostu nowa wydajniejszą kartę zamiast bawić się w nieopłacalne SLI

 

Uzasadnij się proszę bo mało ciekawa i nic nie wnosząca jest Twoja wypowiedź.

 

 

Na benchmarkach z gry na YT testowane GTX 970 SLI w 1440p GTA V gra chodzi bardzo przyzwoicie, bez zająknięcia i nie odstaje zbytnio od single 1080. Miałeś w ogóle kiedyś do czynienia z SLI czy czytałeś testy na wp.pl i biadolisz głupoty jeden z drugim? Działa przyzwoicie w GTA V jak i w 10 innych tytułach, które w 1440p nie pogram z pojedynczą 970 nawet na wysokich detalach. Gdybym chciał kupić mocniejszą kartę to bym to zrobił nie zakładając tego tematu ale tak nie jest. Kupno drugiej GTX 970 to zaledwie 300PLN a nie 800 na zmianę na coś sensowniejszego, tudzież przynajmniej 1070 a najlepiej 1080, której poniżej 1000 nie dostanę.

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij się proszę bo mało ciekawa i nic nie wnosząca jest Twoja wypowiedź.

 

 

Na benchmarkach z gry na YT testowane GTX 970 SLI w 1440p GTA V gra chodzi bardzo przyzwoicie, bez zająknięcia i nie odstaje zbytnio od single 1080. Miałeś w ogóle kiedyś do czynienia z SLI czy czytałeś testy na wp.pl i biadolisz głupoty jeden z drugim? Działa przyzwoicie w GTA V jak i w 10 innych tytułach, które w 1440p nie pogram z pojedynczą 970 nawet na wysokich detalach. Gdybym chciał kupić mocniejszą kartę to bym to zrobił nie zakładając tego tematu ale tak nie jest. Kupno drugiej GTX 970 to zaledwie 300PLN a nie 800 na zmianę na coś sensowniejszego, tudzież przynajmniej 1070 a najlepiej 1080, której poniżej 1000 nie dostanę.

 

Powiem Ci jako użytkownik SLI - nie warto się w to pchać. Masa problemów ze sterownikami, mikrozacięcia, które są strasznie upierdliwe, do tego mało gier ze wsparciem, zwłaszcza tych nowych. Inna sprawa, to problem z temperaturami - karty z chłodzeniem powietrznym będą bardzo blisko siebie. Górna karta będzie zasłonięta przez dolną, przez co będzie miała problemy z zasysaniem chłodnego powietrza = będzie działać głośno i będzie gorąco.

 

SLI ma sens tylko i wyłącznie jeśli kupujesz w chiwli premiery dwie najwydajniejsze karty dostępne na rynku. Dokładanie drugiej karty po latach ma wątpliwy sens, zwłaszcza przy chłodzeniu powietrzem. Sprzedaj swojego GTX 970 - w zależności od modelu dostaniesz 400-500 zł, dołóż drugie tyle i kup albo 980 Ti albo 1070. Wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym. Może jednak macie racje, choć te benchmarki na YT i komentarze przeczą temu co tu piszecie. Sprawdzę najpierw jak to będzie działać na nowym monitorze z większą rozdzielczością na obecnej karcie i zobaczę co potem. W sumie to mogę się obejść bez świętowania nowego roku :E Obecnie jest monitor 1080p. Czy gry będą dobrze się skalowały w dół do 1080p bez smużenia i innych uciążliwych dla oka rzeczy na monitorze 1440p? Monitora nie mam co prawda jeszcze ale mam budżet na IPS do 2500PLN, kusi LG UltraGear 27GL850 albo Aorus za podobną kwotę. Gram w CS GO o wiele więcej niżeli w inne gry w które gram bardziej dla luzu, a nie statystyk i w CS GO wolałbym zostać na rozdzielczości 1080p a do czasu nowej karty jak nie będzie się grało w 1440p na GTX 970 komfortowo to chciałbym zejść z rozdzielczości 1440p w grach do 1080p. Będzie spoko skalowana zabawa na którymś z tych monitorów bo rozumiem smużenie itd. to też sprawa monitora?

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jako użytkownik SLI - nie warto się w to pchać. Masa problemów ze sterownikami, mikrozacięcia, które są strasznie upierdliwe, do tego mało gier ze wsparciem, zwłaszcza tych nowych. Inna sprawa, to problem z temperaturami - karty z chłodzeniem powietrznym będą bardzo blisko siebie. Górna karta będzie zasłonięta przez dolną, przez co będzie miała problemy z zasysaniem chłodnego powietrza = będzie działać głośno i będzie gorąco.

 

SLI ma sens tylko i wyłącznie jeśli kupujesz w chiwli premiery dwie najwydajniejsze karty dostępne na rynku. Dokładanie drugiej karty po latach ma wątpliwy sens, zwłaszcza przy chłodzeniu powietrzem. Sprzedaj swojego GTX 970 - w zależności od modelu dostaniesz 400-500 zł, dołóż drugie tyle i kup albo 980 Ti albo 1070. Wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej.

 

Potwierdzam w 100%. SLI jest martwe juz od dawna i sa z nim same problemy. Mialem przez jakis czas 2x1070Ti Asus Cerberus w SLI i w porownaniu z single 1080Ti wypada to slabo. Tak ze 3 na 10 gier obsluguja dobrze SLI, kolejne 2 z tych 10 obsluguja tak sobie a pozostale 5 nie obsluguje w ogole. Do tego ogromne problemy z frame delivery (stuttery), utylizacja obydwu kart (np jedna chodzi na 100% a druga na 20% itp), braku wspracia ze strony wydawcow gier oraz nVidii.

Do tego 970 ma tylko 3.5GB Vramu czyli totalna kaplica przy 1440p. Sam pracuje i gram na tej rozdzialce i taki Black Ops 4 potrafi wciagac 9GB :E SoTR 6-7GB. A przeciez to gry z zeszlego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy minimum to 8GB pamieci na karcie graficznej. Do fullhd ewentualnie jakas wersja 6GB.

 

SLI z GTX 970 to zly pomysl. Jesli problemem jest budzet to sprzedaj ta 970 i dozbieraj do 1080TI 11GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym. Może jednak macie racje, choć te benchmarki na YT i komentarze przeczą temu co tu piszecie. Sprawdzę najpierw jak to będzie działać na nowym monitorze z większą rozdzielczością na obecnej karcie i zobaczę co potem. W sumie to mogę się obejść bez świętowania nowego roku :E Obecnie jest monitor 1080p. Czy gry będą dobrze się skalowały w dół do 1080p bez smużenia i innych uciążliwych dla oka rzeczy na monitorze 1440p? Monitora nie mam co prawda jeszcze ale mam budżet na IPS do 2500PLN, kusi LG UltraGear 27GL850 albo Aorus za podobną kwotę. Gram w CS GO o wiele więcej niżeli w inne gry w które gram bardziej dla luzu, a nie statystyk i w CS GO wolałbym zostać na rozdzielczości 1080p a do czasu nowej karty jak nie będzie się grało w 1440p na GTX 970 komfortowo to chciałbym zejść z rozdzielczości 1440p w grach do 1080p. Będzie spoko skalowana zabawa na którymś z tych monitorów bo rozumiem smużenie itd. to też sprawa monitora?

 

Wiesz, jest roznica miedzy testowaniem czegos przez pare godzin tylko zeby pokazac pare wykresow - a realnym uzytkowaniem przez kilka-kilkanascie miesiecy. Nie znam ludzi, ktorzy FAKTYCZNIE uzytkowali SLI i nie narzekali. Z reguly konczylo sie to sprzedaza obydwu kart i kupnej jednej mocniejszej.

CO do monitora 1440p... obraz w fhd wyglada na nich OK ale zawsze gorzej niz fhd na monitorze fhd, wiec nie do konca rozumiem sens zakupu sprzetu za 2.5k zeby miec gorsza jakosc niz ta, ktora aktualnie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... choć te benchmarki na YT i komentarze przeczą temu co tu piszecie ...

 

Na YT i w wynikach benczy nie zobaczysz tego, przez co gały najbardziej krwawio - mikrozacięć. Raz to widziałem na własne oczy na jakimś kompie pokazowym i ja p..... wolałbym w ogóle nie grać na kompie i przerzucić się na pasjansa w takim wypadku.

 

Sprzedaj 970, dołóż to 1070 / Ti albo ponegocuj Vegę 56 (to że są wystawione za 900 zł to nic nie znaczy, na pewno pójdą taniej) i do 1440p z przyciętymi detalami będzie OK.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 2x970 odpada chociazby przez 3,5GB VRAM ktory sie nie sumuje

 

Dodam jedynie od siebie, ze problem mikrozaciec oraz to, czy SLI jest problematyczne, martwe oraz jak sie skaluje - jest do ogarniecia poprzez wlasna zabawe z profilami SLI (Nv Inspector). W efekcie mozna zyskac dobre skalowanie, zniwelowac mikrozaciecia itd

Jednak to tylko przydatne dla osob lubiacych takie zabawy i niejednokrotnie trzeba przy tym posiedziec

Ale zaczynajac juz zabawe z SLI - odpuscic sobie 970 ze wzgledu na VRAM

Nalezy tez pamietac, ze DX12 nie wspiera SLI natywnie a jedynie - multiGPU ktore z tego co sie orientuje - nie zostalo (albo nie zostalo poprawnie) zaimplementowane w jakiejkolwiek grze (ale niech mnie ktos poprawi)

 

ps. - 3,5GB bywa mało (choc rzadko) przy 1080p a Ty chcesz do 1440p ? Strzal w kolano. Najlepiej albo uzywke 1070 (a najlepiej GTX 1080). Jesli nowe to RTX 2060

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ci SLI z GTX 970 :hmm:

Owszem zasilacz na pewno podoła,pobór prądu kompa z dwiema kartami GTX 970 to ok.500 max.550W,ale będziesz z tym SLI miał mniejsze lub większe problemy z grami/sprzętem/temperaturami etc.

Zrób tak jak koledzy ci radzą - wybij ten pomysł z SLI z głowy,sprzedaj GTX 970 i kup jedną lepszą kartę.Tylko w jakim budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij się proszę bo mało ciekawa i nic nie wnosząca jest Twoja wypowiedź.

 

 

Na benchmarkach z gry na YT testowane GTX 970 SLI w 1440p GTA V gra chodzi bardzo przyzwoicie, bez zająknięcia i nie odstaje zbytnio od single 1080. Miałeś w ogóle kiedyś do czynienia z SLI czy czytałeś testy na wp.pl i biadolisz głupoty jeden z drugim? Działa przyzwoicie w GTA V jak i w 10 innych tytułach, które w 1440p nie pogram z pojedynczą 970 nawet na wysokich detalach. Gdybym chciał kupić mocniejszą kartę to bym to zrobił nie zakładając tego tematu ale tak nie jest. Kupno drugiej GTX 970 to zaledwie 300PLN a nie 800 na zmianę na coś sensowniejszego, tudzież przynajmniej 1070 a najlepiej 1080, której poniżej 1000 nie dostanę.

Kto bogatemu zabroni :E

 

Nic nie wnoszący jest Twój temat skoroś taki "znafca YT"

 

Koledzy chyba już powiedzieli wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Jednak mnie dosyć szybko przekonaliście do rezygnacji z tego głupiego pomysłu o SLI :E

Zrobię tak jak to napisałem w ostatnim poście a do tego czasu będę grać w 1080p na monitorze 1440p do czasu kupna lepszej karty. Zobaczy się. Zasilacz też przy tym odpocznie.

Widziałem jednak, że ktoś poleca Vega 56. A jak to będzie się sprawować jeśli monitor będzie G-Sync? To już z FreeSync nie skorzystam?

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 56 będzie OK,ale pod warunkiem że "poprawisz fabrykę" robiąc UnderVolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jednak, że ktoś poleca Vega 56. A jak to będzie się sprawować jeśli monitor będzie G-Sync? To już z FreeSync nie skorzystam?

 

Radeony + monitor G-Sync = VRR Nie bedzie dzialac

nVidia + monitor freesync = VRR prawie na pewno tez nie bedzie dzialac (chyba, ze monitor jest tzw. G-Sync compatible - czyli nie posiada modulu G-Sync ale byl sprawdzany przez nVidie - wtedy bedzie OK).

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wie jak to działa, dlatego do Radka raczej uwagi dużej nie przywiązuję. Zresztą i tak jest o wiele mniejsza jego dostępność i szczerze wolę coś od zielonych. W jakie minimum muszę celować żeby wyciągnąć w większości gier minimum 60fps w większej części czasu rozgrywki żeby grało na 1440p na co najmniej wysokich detalach np. w takim GTA V, Wiedźmin 3 albo jakiejś pożarnej strategii czy wyścigach, symulatorach? Nie jestem jakimś zapaleńcem na gry i więcej pracuję za komputerem aniżeli gram i jak spadek fps będzie do 50 czy nawet 45 to nic się nie stanie. Nie chcę wydawać nie wiadomo ile na kartę graficzną. Wolę lepszy monitor i do niego dołożyć, a karty to i tak tylko używki mnie interesować będą i łatwiej ją wymienić niż monitor, który będzie na lata z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim tutaj zgromadzonym. Pomogliście mi bardzo. Wczoraj wieczorem trafiła się okazja na monitor, a dzisiaj już go kupiłem. Dorwałem 2 letniego, "z defektem" używanego ASUS MG279Q za 190$, bez statywu ale z racji tej, że używam uchwytu VESA w pełni regulowanego pod każdym kątem to jest mi on i tak niepotrzebny i jedynie by miejsce w szafie zajmował, jak od obecnego EIZO. Defekt to 3 odrobinki kurzu pod panelem w miejscu paska Windows jak na załączonym zdjęciu, na które i tak nie zwrócę uwagi podczas użytkowania. Cena używek w pełni sprawnego wyświetlacza z statywem oscyluje w granicach 400-500$, a nowy w sklepie najtaniej to wydatek 600$. Cena nówki taka wysoka podejrzewam że z względu na małą dostępność już i swoje lata bo produkcja bodajże od 2015 ale nowy LG lub Aorus z NANO IPS, którego chciałem kupić też tyle kosztuje. Cena super, imo, jak na ten panel, zwłaszcza, że ma to wszystko czego szukałem tj. IPS, 144Hz, = / <4ms GTG, 27" 1440p, a w dodatku ma wsparcie dla Freesync i jest G-Sync Compatible, także będę mógł zainwestować w VEGA 56, która używana jest do kupienia znacznie taniej niż odpowiednik GTX no i nie ograniczam się tylko do G-Sync. Jestem zadowolony. Nawet bardzo. Przez taki zabieg mogę bez problemu już teraz zrobić upgrade karty i jeszcze na wora palenia będzie :cool: Obecny monitor to EIZO 24" IPS 60Hz FHD także jest wystarczający upgrade.

 

B1yYuei.jpg

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wrócę do tematu :> Czy zasilacz podoła VEGA 64 + zabawa OC w przyszłości? CPU raczej kręcić nie będę bo nie wiem czy jest sens do 1440p bo chyba GPU gra tutaj pierwsze skrzypce ale jak będzie trzeba to chciałbym. W przyszłości wymienię go i tak na 2700/X albo 3600/3700/3900. Napiszę jeszcze raz pozostałą specyfikację sprzętu.

 

Ryzen 7 1700x, 4x8GB RAM, 3x3TB HDD, 2xSSD 512GB SATA, 7 wentylatorów Be-Quiet i dojdzie też jakieś RGB, osadzone na platformie X470 STRIX F-Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najbardziej się skłaniam ku tej karcie iż nową z sklepu mogę aktualnie na promocji do niedzieli wyrwać za ~1300 PLN, referent MSI Radeon RX Vega 64 AIR BOOST 8G OC. Upgrade na lata będzie. Dziękuję panowie z całego serca i portfela bo bym z gównianym i nic nie wartym SLI siedział :> Nie wiem czy powinienem założyć nowy temat aby o to zapytać ale spróbuję to tu załatwić za jednym rzutem.

 

Czy pasta na referencie jest OK czy do zmiany bo mam Kryonaut Grizzly i termopady Gelida 1mm i zastanawiam się czy by zmiana obu coś dała? Co z gwarancją, ktoś wie? Termopady 1mm czy grubsze/cieńsze? Wiem, karta nowa ale nie wiem co tam za cudo siedzi, może jakiś kamień :E

Edytowane przez bl00keRs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referent MSI Radeon RX Vega 64 AIR BOOST 8G OC.

Na tej karcie OC bez sensu,chyba że ją zwodujesz - spora emisja ciepła(TDP 295W)oraz fakt,że karta w wersji blower,czyli turbinka :E

Jak nie zwodujesz tej karty,wybij z głowy wszelkie próby OC,tylko Undervolting

 

Czy zasilacz podoła VEGA 64 + zabawa OC w przyszłości?

Jak najbardziej,zasilacz da radę,pobór prądu twojej platformy będzie w szczytowych momentach ~550W

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz referenta z turbinką bo ogłuchniesz, to tragiczny wybór. W tej kasie już lepiej używanego GTX 1080 sobie weź.

 

Termopadów nie ma sensu zmieniać, zwłaszcza, że nie wiadomo jaka jest grubość. Wymiana pasty czasami potrafi dać kilka stopni. Co do gwarancji to zależy od producenta i tego czy są plomby na karcie. Generalnie jak temeratury są ok to nie ma co wymieniać pasty. Tej Vegi nie bierz, bo to kiepski wybór, referenty są tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...