Skocz do zawartości
RadziK71

Jaka wygodna myszka do grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że po nastu latach dzielnej służby mój Logitech G5 prosi o następcę - przestało mi działać klikanie kółeczkiem.

 

Zaczynam się rozglądać co się dzieje na rynku myszek i potrzebuję porad. G5 była laserowa, ergonomiczna, wygodna... Teraz wszystkie myszki wydają się być optyczne, "zwykłe", albo kanciate...

Czy możecie polecić jakieś modele, które będą miały sens i będą jak najbardziej zbliżone do G5? Nie gram online, tylko dla przyjemności, głównie w RPGi, ale też gry typu Far Cry, GTA, Fallout, z niecierpliwością czekam na CP77 itd.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreammachines Dm2 Comfy S lub Lioncast LM50 - najwygodniejsze myszki jakie miałem w łapie (a miałem dużo :))

Dodatkowo dobrze wykonane, lekkie z topowymi sensorami.

 

a jak chcesz zbliżonej do G5 to rozglądnij się za MX518 2018 edition

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lioncast wydaje się zbyt mało ergo, DreamMachine pójdę zmacać w takim razie.

 

A co sądzicie o G502? Wydaje się, że to obecny następca G5?

 

Czy którakolwiek z nich ma możliwość dopasowania wagi, czy nie stosuje się już tego?

Rozumiem, że ogólnie nastąpił odwrót z laserowych sensorów z powrotem do optycznych?

Edytowane przez RadziK71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popacz na G203 / G102 - taniutka, zgrabna, bez bajerów, ale po prostu solidna mysz, szczególnie jak nie masz wielkiej łapy typu drwal / murarz z 20-letnim stażem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lioncast wydaje się zbyt mało ergo, DreamMachine pójdę zmacać w takim razie.

 

 

 

sam produent się chwali, że LM50 jest myszką esportową z egonomiczną budową. Uwierz mi, miałem około 30 myszek w ręce i tylko przy DM2 Comfy i tym lioncascie ręka rzeczywiście odpoczywa przy dobrym chwycie. Jest też bardzo uniwersalna, praktycznie każdy ją chwyci.

 

 

G502 nie jest następcą G5. W sumie nie jest następcą niczego, no może ulepszona G402.

Dużo osób preferuje kształt G502, jednak według mnie waga dyskwalifikuje tą myszkę, jakoś super wygodna też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Póki co użyłem rozwiązania awaryjnego, czyli portalu majfriendów. Okazuje się, że można tam dostać części zamienne do myszek. Jedzie do mnie switch, ślizgi i jak będzie trzeba zamówię nowe kółko, ze "stelażem".

Mam nadzieję, że uda mi się przelutować switcha i cieszyć się jeszcze jakiś czas moją G5 ;)

 

A jak coś skopię to pójdę macać polecane przez Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomacaj też DM2 Comfy bez "S". Ma słabszy , lecz też niezły sensor PMW3310DH i kosztuje 79 zł ;)

dm2 comfy

Edytowane przez majster991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam steelseries rival 600. To niestety jedna z tych droższych myszek ale mam ją już od jakiegoś roku i muszę przyznać że nigdy wygodniejszej myszki nie miałem, a przchodziłem już przez razery, logitechy i a4techy.

 

No ale oczywiście wielkim minusem jest cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5 leżało mi swego czasu w łapie idealnie.

 

Teraz za ideał uważam G402 i G502, ewentualnie Razer Basilisk.

Razer odpada z uwagi na żałosną jakość przełączników (coś się zmieniło? :lol2:), więc...

 

G402 była dziś w morelkach za 120 zł.

Nawet miałem kupić, bo moja po pięciu latach się wybłyszczyła. :E Ale znowu skąpstwo wzięło górę - przecież działa!

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majfriendy dopisały. Paczuszka doleciała dzisiaj, nowy przełącznik i ślizgi wjechały na salony, także moja G5 znów działa, więc póki co dziadek zostaje ze mną na dłużej ;)

 

#naprawiajniewyrzucaj

 

switch.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :)

Też mam takie podejście do większości rzeczy. Jak się da samemu naprawić to czemu mam wyrzucać?

 

Ostatnio zreanimowałem ponad 10 letni monitor po tym jak ekran już tylko black screena pokazywał, wystarczyły 3 kondensatorki łącznie za jakieś 2zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie bo od znajomego wziąłem :P

 

W sumie dzięki za przypomnienie bo miałem mu oddać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...