Forum PCLab.pl: Problem z procesorem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z procesorem Komputer nie uruchamia się

#1 Użytkownik jest niedostępny   bodzio11 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Październik 2019 - 09:54

Cześć, mam spory problem którego nie potrafię sam zdiagnozować . Uruchamiając komputer, wpada on w cykl 2-sekundowego włączania i wyłączania, przestaje dopiero w chwili odłączenia od zasilania. Przez pewien czas, pojawiał się podobny problem komputer po uruchomieniu, dopiero po kilku sekundach startował BIOS - podejrzewam, że chodziło o pamięci i OC procesora często pojawiał się komunikat "OC failure..." jednak po ponownym włączeniu normalnie funkcjonował.
Ale wracając do głównej usterki, wymontowywałem poszczególne części zaczynając od karty graficznej, dysku, ramu. Dopiero po odłaczeniu wtyczki 8-pinowej od zasilania procesora, komputer nie wpada w cykl uruchamiana się ponownie. Zaczeła również świecić dioda CPU_LED.

Na tą chwile nie mam możliwości przetestowanie procesora na innej płycie i samej płyty. Czy jestem w stanie zdiagnozować problem, bez podmiany podzespołów?

I7 5820k @ 3.6
Asus x99 sabertooth
4x16 DDR4 Corsair @3000
1 TB
Chiftec 650W Bronze

#2 Użytkownik jest dostępny   wii 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 19:55

Wyjmij wszystkie pamięci i wkładaj pojedyńczy moduł w każdy bank. Możliwe że cpu wyzionoł ducha. Dalej możesz jeszcze kilka metod zastosować...

Rozbierasz wszystko i sprawdzasz co tam z pinami...

Ten post był edytowany przez wii dnia: 22 Październik 2019 - 19:56

#3 Użytkownik jest niedostępny   rager84 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Październik 2019 - 20:17

Sprawdz zasilacz, pamieci, a jesli to nie pomoze to najpewniej obstawial bym procesor. Patrzac na generacje domyslam sie ze proceor juz nie ma gwarancji, a szkoda bo intel ma chyba najlepsza polityke gwarancyjna i wymienia procesor na nowiutki boxowy jak ze sklepu w ciagu zaledwie kilku dni. Pech.

Strona 1 z 1