Skocz do zawartości
bodzio11

Problem z procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam spory problem którego nie potrafię sam zdiagnozować . Uruchamiając komputer, wpada on w cykl 2-sekundowego włączania i wyłączania, przestaje dopiero w chwili odłączenia od zasilania. Przez pewien czas, pojawiał się podobny problem komputer po uruchomieniu, dopiero po kilku sekundach startował BIOS - podejrzewam, że chodziło o pamięci i OC procesora często pojawiał się komunikat "OC failure..." jednak po ponownym włączeniu normalnie funkcjonował.

Ale wracając do głównej usterki, wymontowywałem poszczególne części zaczynając od karty graficznej, dysku, ramu. Dopiero po odłaczeniu wtyczki 8-pinowej od zasilania procesora, komputer nie wpada w cykl uruchamiana się ponownie. Zaczeła również świecić dioda CPU_LED.

 

Na tą chwile nie mam możliwości przetestowanie procesora na innej płycie i samej płyty. Czy jestem w stanie zdiagnozować problem, bez podmiany podzespołów?

 

I7 5820k @ 3.6

Asus x99 sabertooth

4x16 DDR4 Corsair @3000

1 TB

Chiftec 650W Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wszystkie pamięci i wkładaj pojedyńczy moduł w każdy bank. Możliwe że cpu wyzionoł ducha. Dalej możesz jeszcze kilka metod zastosować...

 

Rozbierasz wszystko i sprawdzasz co tam z pinami...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zasilacz, pamieci, a jesli to nie pomoze to najpewniej obstawial bym procesor. Patrzac na generacje domyslam sie ze proceor juz nie ma gwarancji, a szkoda bo intel ma chyba najlepsza polityke gwarancyjna i wymienia procesor na nowiutki boxowy jak ze sklepu w ciagu zaledwie kilku dni. Pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...